Ostre przedmioty

kryminał, sensacja, thriller
Radosław Madejski
2077 ocen 283 opinii

2077 ocen

Ciekawa, dość lekko się ją czyta, jak najbardziej polecam jako propozycję na zimowe wieczory.
Morderstwo, śledztwo i wielka tajemnica, którą stopniowo odkrywając - odsłoniamy demony przeszłości.

Ło panie, jakie rozczarowanko...
A najlepsze, że mój egzemplarz miał naklejkę "najlepszy kryminał roku" xD
ehh, źle mi się czytało

Książka napisana przyjemnym językiem, łatwym w odbiorze.

Bohaterowie zróżnicowani, jedni są opisani lepiej, a drudzy nie co gorzej. Kilku bohaterów denerwowało mnie, ale rozumie, że to było na potrzeby fabuły.

Co do fabuły mam mieszane odczucia, z jednej strony przez większość mnie nudziła, a z drugiej strony nie było, aż tak źle.

Książkę warto przeczytać, żeby wyrobić...

Czy miewacie czasem tak, że zachwyciła Was książka która wcale zachwycająca nie jest? Nawet kiedy widzicie jej wady i czasem irracjonalizm to i tak nazywacie ją dobrą?
No ja dokładnie mam takie odczucia względem książki "Ostre przedmioty".

Nie jest to wybitny kryminał, nieszczególnie trzyma w napięciu, ani nie zaskakuje. Miałam wręcz wrażenie, że zagadka kryminalna była...

Camilla jest nieco pokręcona, ale w zasadzie nie ma co się dziwić, mając matkę, która jej nigdy nie kochała i tracąc siostrę w dzieciństwie. Dodamy do tego duszny klimat małego amerykańskiego miasteczka, morderstwa dwóch dziewczynek i powrót do przeszłości, no i świetna książka gotowa. Zakończenie zaskakujące, choć bez efektu wow. Bardzo dobry debiut Gillian Flynn,...

Bardzo fajna historia, genialnie ukształtowane postacie, serial majstersztyk, jak sobie wszystko wyobraziłam po przeczytaniu książki, tak zostało to odwzorowane w serialu.

Fabuła sama w sobie spoko, ale mocno przewidywalna i niczym mnie nie zaskoczyła.

„Ostre przedmioty” to opowieść o relacjach rodzinnych i ich wpływie na zachowanie potomstwa w ich dorosłym życiu.

Główna bohaterka Camille ma problemy psychiczne i odwieczny konflikt z rodziną. Dorastała w cieniu swojej siostry, której śmierć spowodowała, że dziewczyna starała się być taka jak ona: lubiana i popularna. Nigdy nie była blisko ze swoją matką, pochodzą z dwóch...

Flynn wzbudza niepokojące strony w naszych umysłach. Mamy matczyną miłość, zbrodnie w małym amerykańskim miasteczku, dziennikarstwo i miłość siostrzaną na rożnym poziomie. Jeśli pewne element nas nie zaskakują to i tak czujemy się zadrapani po doczytaniu do końcowego zdania. Jeszcze brakuje w debiucie tego czegoś co ujawniło się w dwóch kolejnych powieściach.

Jak dla mnie przyzwoita. Trzeba przyznac, że całkiem przewidywalna ale i tak przyjemnie się czytało.

Dyskusje

5 351