Już czas

Patronat LC
Jodi Picoult Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
The Leaving Time
literatura piękna obyczajowa Magdalena Moltzan-Małkowska

Oficjalne recenzje i

Nowa Jodi Picoult

[ 20 ] Link do recenzji

Do tej książki podchodziłam 2 razy😰 Za pierwszym razem uznałam że jest po prostu nudna😛Ale dałam jej drugą szanse i poszła😁 Książkę polecam, ciekawa jak każda inna Jodi Picoult👍 Z resztą ona pisze same świetne powieści, których zakończenia nikt się nie spodziewa. I tak było również w tym przypadku😍

Dostałam tę książkę w prezencie, byłam już wtedy dobrze rozeznana w twórczości Jodi Picoult. Niestety, ta książka mnie rozczarowała, była po prostu nudna na tle pozostałych które miałam już przyjemność przeczytać, fani autorki pewnie i tak po nią sięgną, ale nie polecam tej książki tym którzy Pani Picoult jeszcze nie znają.

Pierwsza tak słaba książka Jodi Picoult, którą zdarzyło mi się przeczytać. Co prawda, czytało się ją szybko, bo styl pisania autorki jest bardzo lekki, ale opisana historia mnie nudziła, a zwłaszcza rozdziały opisywane z perspektywy Alice Metcalf, gdzie głównie znajdowały się opisy dotyczące słonic.
A książka zapowiadała się naprawdę dobrze. Tym bardziej, że odkąd zaczęłam...

Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić, dlaczego skoro Jenna była niewidoczna dla wszystkich, zaczepiali ją pijacy pod domem Serenity? Czy uznać, że oni też byli nieżywi, czy chorzy psychicznie, czy jeszcze z innego powodu? Trochę mi to mąci ostateczny odbiór książki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miałam dylemat czytając tą książkę. Na jedno motyw słoni i to jak autorka porównuje emocje zwierząt z ludzkimi bardzo przypadł mi do gustu, jednak w pewnym momencie miałam ochotę książkę odłożyć, bo czułam, że nie wniesie nic nowego do mojego życia. Myliłam się. Z każdą kolejną stroną historia staje się coraz bardziej ciekawa i pogmatwana jednocześnie, co czyni ją...

Książka ta jest inna, spodziewałam się podobnego schematu,z którym stykałam się do tej pory w twórczości pisarki. Muszę przyznać, że zakończenie mnie zaskoczyło. Nie tyle tym co się stało, lecz bohaterami z zaświatów, którym zależało na wyjaśnieniu swoich spraw. Duży plus za możliwość poznania wielu ciekawych informacji o słoniach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od lat moja ulubiona książka Jodi. Wciągająca i zaskakująca. Czyta się niesamowicie szybko.

Nie dam rady przebrnąć do końca.
Moja pierwsza powieść Jodi Picoult, która poszła w odstawke.
Wykłady o sloniach do ogarnięcia, ale już te na temat duchów-gorzej przyswajam.
Może nie ten czas, na " Już czas".

Bardzo przyjemnie i lekko się czytało.

Mężczyźni też to czytają!

Choć w moim umyśle pojawił się w trakcie lektury również ten drugi, krótki i jakże niepozorny tytuł, który również ma wiele wspólnego z treścią książki, zatem również nim wypada się podzielić:

Słonik na szczęście...

Kilka lat temu w skromnych zbiorach siostry odkryłem swoją pierwszą powieść, której autorką była Jodi Picoult. I choć nie pamiętam...

Dyskusje

1 552