Już czas

Patronat LC
Jodi Picoult Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
The Leaving Time
literatura piękna obyczajowa Magdalena Moltzan-Małkowska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Nowa Jodi Picoult

20 Link do recenzji

Książka ta jest inna, spodziewałam się podobnego schematu,z którym stykałam się do tej pory w twórczości pisarki. Muszę przyznać, że zakończenie mnie zaskoczyło. Nie tyle tym co się stało, lecz bohaterami z zaświatów, którym zależało na wyjaśnieniu swoich spraw. Duży plus za możliwość poznania wielu ciekawych informacji o słoniach.

Od lat moja ulubiona książka Jodi. Wciągająca i zaskakująca. Czyta się niesamowicie szybko.

Nie dam rady przebrnąć do końca.
Moja pierwsza powieść Jodi Picoult, która poszła w odstawke.
Wykłady o sloniach do ogarnięcia, ale już te na temat duchów-gorzej przyswajam.
Może nie ten czas, na " Już czas".

Bardzo przyjemnie i lekko się czytało.

Mężczyźni też to czytają!

Choć w moim umyśle pojawił się w trakcie lektury również ten drugi, krótki i jakże niepozorny tytuł, który również ma wiele wspólnego z treścią książki, zatem również nim wypada się podzielić:

Słonik na szczęście...

Kilka lat temu w skromnych zbiorach siostry odkryłem swoją pierwszą powieść, której autorką była Jodi Picoult. I choć nie pamiętam...

Ciekawa historia o poszukiwaniu matki i próba znalezienia odpowiedzi dlaczego zostawiła córkę.
Książka jest nieprzewidywalna. Gdy wydaje się, że już powinna się skończyć, to fabuła obraca się o 180 stopni i zaskakuje czytelnika.

Wciągająca. Dobrze sie czyta. Zaskakująca.

Najpierw myślałam, że to historia dorosłej kobiety, która szuka matki, a to było o nastolatce... która na dodatek nie istniała... W końcówce to ja się normalnie pogubiłam przez to wszystko :P Trochę drastyczne sceny były opisane w książce, bardzo szkoda mi było tych wszystkich słoni.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jenny niestrudzenie szuka swojej matki, bo nie może się pogodzić z myślą, że została porzucona. Wplątuje w swoją misję byłą jasnowidzkę i detektywa.
Jej matka była specjalistķą od słoni i w książce znajdziemy mnóstwo opisów ich zachowań, co uważam za plus.
Nie do końca podobała mi się narracja z punktu widzenia Jenny - jakoś nie pasowało mi jej zachowanie do 13latki.
Mamy...

Jodi Picoult to jedna z moich ulubionych autorek powieści obyczajowych. Wg mnie wyróżnia się na tle współczesnych pisarek dogłębnym zbadaniem tematu, jaki zamierza podjąć w fabule swojej kolejnej książki. Nie robi powierzchownego researchu, lecz zagłębia się w jakąś dziedzinę i tak prowadzi wątki, że wraz z nią stajemy się na czas lektury ekspertami. W "Już czas"...

Dyskusje

1 514