Łańcuch Pokarmowy

Wiktor Noczkin Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Ślepy (tom 3) Seria: Fabryczna Zona fantastyka, fantasy, science fiction
Пищевая цепочка
Michał Gołkowski
Fabryka Słów
Пищевая цепочка
Ślepy (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Gołkowski
Fabryczna Zona

Trzecia już część przygód Ślepego. Trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji. Ciekawym elementem jest przedstawienie wydarzeń, dziejących się na niewielkim obszarze z perspektywy trzech stron, które na końcu powieści autor ze sobą konfrontuje!

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony Ślepy ułożył sobie życie na Dużej Ziemi i musi wrócić z emerytury, żeby przechować paczkę dla byłego szefa, a z drugiej mamy do czynienia z nową mutacją, pewnego rodzaju bronią biologiczną, nad którą pracowano po Pierwszej Emisji. Nie podoba mi się ten wątek Stwora, który w dodatku jest prawie nieśmiertelny.
Miłym...

W końcu książka napisana z kilku perspektyw! Mogłaby być dłuższa, choć zawiera więcej stron niż poprzednie, a także czwarta część. Szkoda, że to ostatni tom ze Ślepym, będzie mi go brakowało. Jak dla mnie trochę za bardzo nawymyślane z tym stworem, ale to Zona, tutaj wiele jest możliwe..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ostatnia część trylogii o daltoniście-gadule Ślepym ma domknąć jego historię w Zonie. Poproszony przez dawnego znajomego wyrusza na niebezpieczny obszar, by pijąc wódę i cwaniakując wykonać powierzone mu zadanie.
Tym razem nie jest jednak jedynym protagonistą. Noczkin prowadzi narrację z dwóch perspektyw. Jedną z nich jest wspomniany już Ślepy, drugim zaś bohaterem jest...

Ciekawa kontynuacja przygód Ślepego. Szkoda tylko że zakończenie tym razem okazało się przewidywalne czyli stanęło na happy endzie

To jedna z tych książek, po których przeczytaniu żałuje się, że to już koniec.

Rzadko można "spotkać" w książce tak bardzo sympatycznego i swojskiego bohatera. Rewelacja.

Napisane inaczej niż części poprzednie z perspektywy kilku bohaterów i jednego mutanta. Tym razem emerytowany stalker ślepy ucieka od przyszłej żony do zony gdzie chroni dokumenty dawnego szefa . Nie jest do zona ja u golkowskiego, ale można się do niej przekonać

Na pewno ten tom jest o niebo lepszy niż drugi, ale nadal momentami męczący... Ciekawy pomysł z żyjącą "puplą" i to chyba tyle :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam cykl o ślepym mogłabym czytać te książki bez końca. NIE zdradzę wnętrza sam musisz przeczytać drogi czytelniku.

Dyskusje

• Fabryczna Zona