Wedle zasług

Sławomir Nieściur Wydawnictwo: Fabryka Słów Seria: Fabryczna Zona fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Zona Stalker Fabryczna Zona postapo postradiacja
fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryczna Zona
Zona Stalker Fabryczna Zona postapo postradiacja

"Wedle zasług" przedstawia początki Zony w sposób, w jaki chyba żaden fan S.T.A.L.K.E.R.A się nie spodziewa. Koncepcja genezy powstawia strefy przedstawiona przez autora zasługuje na wyróżnienie. Jest zaskakująca ale z drugiej strony... wschodni Słowianie lubią mocne trunki... po mocnych trunkach czasami człowiek żałuje...

Dobrze wrócić do ZONY, coś mnie ciągnie w je objęcia. Czy ja też jestem mutantem?
Fajny pomysł z grzebaniem w genomach i powstawaniem nowych mutacji. Za wszystko odpowiadają ludzie i ich chore umysły. Nie liczą się ofiary, ważne jest osiągniecie zamierzonego efektu. A ci, który mieli być ofiarami nie zapomną, będą szukać i ścigać aż osiągną upragnioną zemstę.

Inna, bardzo ciekawa perspektywa Zony. Gdyby nie pewne zawiłości tekstu i wkradający się gdzieniegdzie chaos - byłaby 10. Warto sięgnąć!

Jak na książkę z serii Fabryczna Zona to jest to bardzo dobra pozycja! Choć ciut odbiega od komputerowego Stalkera, to jednak czuć te klimaty. Dobrze przedstawiona opowieść, której dalszą historię poznamy w kolejnej części.

więcej na: https://elzbietarogalska.blogspot.com/2019/09/ksiazka-wedle-zasug-sawomira-niesciura.html

Idealnie wykreowany dla mentalności rosyjskiego wojska. W trakcie czytania poznajemy bohaterów, zwłaszcza ich rys psychologiczny.Książka przedstawia do czego może doprowadzić ignorowanie natury przez człowieka oraz wzmacnianie pozycji technologii i chemii.

Byłem w Zonie z Miszką. Poznawałem ją ze Ślepym. Z lekkim znudzeniem obserwowałem poczynania Sołdata. Niestety, cykl Nieściura mnie rozczarował. Plus za pomysł na przedstawienie Zony z innej perspektywy. Minus za chaotyczne, niewzbudzające pozytywnych emocji jej opisanie. Po dwóch tomach jestem na nie, pozostaje zmierzyć się z trzecim.

Może ocena nie za wysoka ,lecz nie mogłem wystawić wyższej. Mianowicie historia przedstawiona w książce była bardzo ciekawa, dość oryginalna aczkolwiek nie odbiegająca zbytnio od realiów fabrycznej Zony. Niestety autor zapomniał o lekkości pisząc to dzieło. Mianowicie wiem nie podoba się to nie czytaj. Chce tylko nadmienić fakt iż czytając ją odniosłem wrażenie, że autor...

Po przeczytaniu pierwszych 100 stron odniosłem książkę do biblioteki. Już od pierwszych storn historia nie trzyma się kupy. Nie ma klimatu ZONY, taki jaki mają książki np. Gołkowskiego.

Zawsze to powtarzam Sławkowi, on jest geniuszem! Ukazał Zonę z innej perspektywy, ale cóż nie chce wam zbytnio opowiadać jak on to zrobił. ;)

Nieściur najlepszym polskim pisarzem S.T.A.L.K.E.R-a! :)

W opisach Zony nie dorównuje może Gołkowskiemu, ale zdobył moje serce sposobem prowadzenia opowieści, kryminalnym ruskim klimatem i pełnokrwistymi bohaterami.

Polecam, nawet ludziom nieobeznanym z uniwersum.

Dyskusje

• Fabryczna Zona