Człowiek obiecany

Okładka książki Człowiek obiecany Paweł Majka Patronat LC
Okładka książki Człowiek obiecany
Paweł Majka Wydawnictwo: Insignis Cykl: O Jednomyślnych (tom 2) Seria: Uniwersum Metro 2033 fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
O Jednomyślnych (tom 2)
Uniwersum Metro 2033
Insignis
2016-11-09
2016-11-09
apokalipsa fantastyka Kraków Metro 2033 niebezpieczeństwo postapokaliptyczny świat postapo strach walka o przetrwanie walka o życie zagłada zagrożenie

Okładka książki BESTie 2020 Lech Baczyński, Agnieszka Bar, Paweł Dybała, Izabela Grabda, Adam Groth, Katarzyna Koćma, Paweł Majka, Aneta Pazdan, Artur Siwek, Michał Tomczyk, Ewa Zwolińska
Ocena 0,0
BESTie 2020 Lech Baczyński, Agn...
Okładka książki Neolegendy krakowskie Lech Baczyński, Agnieszka Bar, Michał Cetnarowski, Paweł Dybała, Mirosław Gołuński, Izabela Grabda, Adam Groth, Witold Jabłoński, Katarzyna Ophelia Koćma, Kazimierz Kyrcz jr, Marta Kładź-Kocot, Paweł Majka, Olga Niziołek, Artur Olchowy, Aneta Pazdan, Krzysztof Rewiuk, Artur Siwek, Michał Stonawski, Marcin Tomasiewicz, Michał Tomczyk
Ocena 8,0
Neolegendy kra... Lech Baczyński, Agn...
Okładka książki Mars. Antologia polskich opowiadań Leszek Błaszkiewicz, Eugeniusz Dębski, Rafał Dębski, Mirosław Piotr Jabłoński, Krzysztof Kochański, Kacper Kotulak, Paweł Majka, Jan Maszczyszyn, Tadeusz Meszko, Andrzej Miszczak, Marek Oramus, Tadeusz Oszubski, Romuald Pawlak, Anna Sikorska, Wojciech Szyda, Andrzej Zimniak, Marek Żelkowski
Ocena 6,9
Mars. Antologi... Leszek Błaszkiewicz...
Okładka książki Świętologia Lech Baczyński, Agnieszka Bar, Paweł Dybała, Izabela Grabda, Katarzyna Koćma, Katarzyna Ophelia Koćma, Paweł Majka, Monika Nowak, Aneta Pazdan, Krzysztof Rewiuk, Artur Siwek, Michał Sosiński, Michał Tomczyk, Carmen Widomska, Marek Wygnany, Ewa Zwolińska
Ocena 6,8
Świętologia Lech Baczyński, Agn...

Oficjalne recenzje i

Zjedz lub zostań zjedzony!

Link do recenzji

500 270 59

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część polecam 😀

Świetna książka, ale pośpieszny koniec bez pomysł na siebie ją zabił.
Powieść podzielona jest na trzy części. Dwie pierwsze, niezależne od siebie, są ciekawe, stoją fabułą, dialogami i odpowiednio wyważoną akcją. Niestety w drugiej wkrada się już pewien epizod, który ma jeszcze powrócić w dalszej części, ale zostaje już pominięty. Szkoda.
Trzecia część jest dużym...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem czemu, ale wolę książki Pawła Majki w uniwersum Metro bardziej od oryginału Głuchowskiego. Chyba ze względu na interesujące postacie poboczne, które w tym przypadku, według mnie, są dużo lepiej i ciekawiej wykreowane niż w trylogii Moskiewskiego metra. Główny wątek mnie specjalnie nie porwał, ale historia pobocznych postaci i frakcji jest po prostu super.

Niestety, z powodu upchnięcia zbyt wielu wątków, książka trochę traci na głębi pokazania nowych postaci oraz świata. Dziwne zabiegi z formą pokazania kilku jednocześnie dziejących się wydarzeń też nie pomagają w odbiorze. Nadal jednak jest to jedna z lepszych pozycji świata metra. Nie ma tutaj płaskiej, linearnej fabuły typowej dla scenariuszy gier komputerowych, która...

Paweł Majka „Dzielnica Obiecana” i „Człowiek Obiecany”.

Przeczytałem ostatnio obie te powieści należące do projektu Uniwersum Metro 2033 i muszę przyznać, że jedna dłuższa wypowiedź świetnie podsumuje pierwszą część oraz jej kontynuacje. W „Dzielnicy Obiecanej” poznajemy życie mieszkańców zniszczonego wojną Krakowa. Istotną rolę odgrywa tutaj kilka postać między innymi...

Książka jest dobra, jednak zdecydowanie słabsza od poprzedniczki.

Nie spodobał mi się sposób przeskakiwania między wątkami, łatwo się pogubić. Również pewne rozwiązanie fabularne, jakby na siłę zrobione by wszystko pasowało pod główny pomysł. Gdyby przymknąć na to oko, zamysł fajny, jednak trudno zignorować te "mankamenty".

Niestety autor mnie nie kupił.

Przez przypadek dopiero teraz odkryłem że to druga część cyklu. Nawet bez tego łatwo ogarnąć wątki więc czyta się dobrze. Bardzo dobrze oddane klimaty świata Metra. Porządna postapokaliptyczna pozycja.

"Człowiek Obiecany” Pawła Majki to drugi tom cyklu „O Jednomyślnych”. Akcja dzieje się po zagładzie nuklearnej w moim ukochanym mieście Krakowie, a co za tym idzie stała się lekturą obowiązkową dla takiego krakusa jak ja.

Tym razem, jako czytelnik towarzyszyłam nie tylko mieszkańcom Nowej Huty, ale również tym, którzy ocaleli i schronili się w Tyńcu. Wojskowa struktura...

Kontynuacja Dzielnicy Obiecanej. Tak jak i wczesniejsza część utrzymana jest na wysokim poziomie. Sporo nowych postaci, ale też i te z pierwszej części wspólnie tworzą ekstra całość

• Uniwersum Metro 2033
  • Fantastyka