Escape from Paradise

Okładka książki Escape from Paradise Gwendolyn Field
Okładka książki Escape from Paradise
Gwendolyn Field Wydawnictwo: Gwendolyn Field Cykl: Gwendolyn Field - Paradise (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Gwendolyn Field - Paradise (tom 1)
Gwendolyn Field
2013-06-26
2013-06-26
porwanie niewolnictwo konsekwencje śledztwo romans erotyk

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Momentami miałam wrażenie, że niektóre rzeczy kupy się nie trzymają. Np. zachowanie Angeli. Raz wydawała się normalna, zwyczajna a innym razem nagle dopadały ją konsekwencje niewolnictwa.
Książka nie jest romansem. Romans, jest gdzieś tam, przewija się niejako przy okazji i w konsekwencji. Jest też sporo obrazowych mocnych scen seksu i przemocy.
Zwyczajny, krótki wypad do Meksyku, marzenie wielu młodych ludzi. Często naiwnie wierzących w to, że nic im nie grozi. Niestety...
Nie chcę więcej pisać, bo cokolwiek napiszę zepsuję przyjemność odkrywania a jest co, bo książka jest bardzo ciekawa. Jestem łasa na poznanie losów Josefa, jednego z bohaterów. Więc biegnę do Amazonu :)

Zwyczajny, krótki wypad do...

Książka 18+
Kolejna książka o handlu ludźmi, o kradzieży życia jakie się dotychczas prowadziło i wprowadzeniu nowych zasad. Nowych warunków do których trzeba się dostosować, bo jeżeli się nie dostosujesz czeka cię pewna śmierć. Ale czy śmierć nie jest lepsza od bycia seksualnym niewolnikiem, od bycia wykorzystywanym i traktowanym jak przedmiot, który w każdym momencie może się znudzić.
Angela wraz z przyjaciółkami wybrały się na trzy dniową podróż do Meksyku, skoro to tylko trzy dni można zataić prawdę przed rodzicami, prawda?? Przecież nic nie może się zdarzyć. Dziewczyna podejmuję jedną złą decyzję za którą zapłaci wysoką cenę. Angela znajduję się na łodzi płynącej do Hiszpanii, postanawia za wszelką cenę przeżyć więc robi co trzeba żeby ten cel osiągnąć. I tak biedna Angela dotarłszy do willi w Hiszpanii zostaje niewolnicą Pana Marco.
Colin Douglas (mój bohater:]) agent specjalny/artysta. Przystojny zniszczony przez wspomnienia i zły, którego ścigają demony z przeszłości postanawia podjąć ostatnie zlecenie zanim zakończy karierę agenta. Odnaleźć młodą piękną Amerykankę uprowadzoną z Meksyku.
I to tyle jeśli chodzi o wstęp, książka jest delikatnie mówiąc bulwersująca i nie nadaje się do czytania wrażliwym osobą. Jest pełna przemocy, poniewierania ludźmi, wykorzystywania seksualnego i pokazuje nam że są ludzie którzy nie zasługują na miano człowieka. Ale w książce tej można znaleźć też strony pozytywne. Mianowicie, że nawet w beznadziejnej sytuacji w jakiej każdy może być postawiony, trzeba wierzyć w cud, trzeba robić wszystko co tylko można by przeżyć. Można zatracić się po drodze, ale zawsze gdzieś tam w środku nas jest siła by przetrwać najgorsze.
Polecam.

Książka 18+