Aposiopesis

Okładka książki Aposiopesis Andrzej W. Sawicki
Okładka książki Aposiopesis
Andrzej W. Sawicki Wydawnictwo: Rebis Seria: Horyzonty zdarzeń fantasy, science fiction
Horyzonty zdarzeń
Rebis
2014-06-24
2014-06-24

Okładka książki Gdy Ziemia miała nas dość Dawid Juraszek, Bohdan Pękacki, Grzegorz Piórkowski, Andrzej W. Sawicki, Stanisław Truchan, Agnieszka Zerka-Rosik
Gdy Ziemia mia... Dawid Juraszek, Boh...
Okładka książki Tarnowskie Góry Kryminalnie Iwona Banach, Dariusz Barczewski, Agnieszka Chodkowska-Gyurics, Rafał Dębski, Piotr Górski, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Bożena Mazalik, Piotr Rogoża, Arkady Saulski, Andrzej W. Sawicki, Jacek Sobota, Robert Ziębiński
Tarnowskie Gór... Iwona Banach, Dariu...

Dobrze naoliwiona powieść

Od pewnego czasu chciałem przeczytać jakąś powieść w klimacie Steam Punka i tak trafiłem na tę pozycję. Akcja książki dzieję się w 1871 roku w Warszawie, ale nie naszej w innej. W mieście gdzie przeplata się magia na przemian z technologią – „maszynami parowymi”. Mamy tutaj do czynienia z magami, demonami, konstruktami mechanicznymi. Główną bohaterką powieści jest junkierka Henrietta von Kirchheim pochodząca z Prus. W niej natomiast podkochuje się młody szalony inżynier Danił Downar, z wszczepionym w ciało układem mechanicznym płuc i serca. Mamy tutaj więc Prusaczką Wojowniczkę i polskiego Inżyniera a do kompletu Dżina Alojzego, który twierdzi że pamięta nawet czasy Odyseusza. Dzięki temu wybuchową mieszankę. Fabuła tej przygodowo- szpiegowskiej powieści skupia się na morderstwie wysokiej rangi austriackiego urzędnika przez dziwnego demona cienia. Później fabuła dalej się rozwija w wątki polityczne jak i kryminalne. Książka ciekawie oddaje klimat steampunkowej Warszawy, ciekawie też został zrobiony element podróży przez różne uniwersa. Co ciekawe miasto jest we władaniu Rosjan rządzonych przez okrutnego cara.
Bohaterowie są wyraziści i obdarzeni nadzwyczajnymi cechami. Ciekawym elementem jest wplecenie postaci historycznych panujących na początku XIX wieku. „Aposiopesis” jest dobrze skonstruowaną powieścią przygodowo-kryminalną, która spodoba się każdemu fanowi Steam Punka. Jak dla mnie książka warta była uwagi jednakże, drobne niuanse nie pozwoliły mi do końca wczuć się w klimat technologicznej Warszawy XIX wieku.

W tonie i humorze przypominała mi nieco Obcego autorstwa Maks Frei. Wartka historia, ciekawa sceneria, unikalni bohaterowie. Dżin to mój ulubieniec. Perełka z książek kupionych na wyprzedaży. Jedna z lepszych, które czytałam. Polecam serdecznie.

Daję radę,Pruska parowa zawodniczka.Tak,jak walczy to jak Bruc Karate Mistrz .
Mimo,że wszędzie jest para.Uff,przez nią nic nie widać .
Turek,porywa do haremu.Niech,no tylko się go dorwie.
Ale fabuły,to ja nie opiszę.Bo,po co ?
I tak,nie umiem.Piszę,to co przeżywałem.A zabawa była fajna.

Daję radę,Pruska parowa zawodniczka.Tak,jak walczy to jak Bruc Karate Mistrz .
Mimo,że wszędzie jest para.Uff,przez nią nic nie widać .
Turek,porywa do haremu.Niech,no tylko się go dorwie.
Ale fabuły,to ja nie opiszę.Bo,po co ?
I tak,nie umiem.Piszę,to co przeżywałem.A zabawa była fajna.

Kupiłem książkę bo była tania. Niespodziewalem się wiele. A tu naprawdę kawał zwariowanej fabuły :D Szalone pomysły na tle Warszawy. Powieść ma odemnie mocne 7/10!

Wyjątkowy świat, ciekawa fabuła, wyraziści bohaterowie, humor - wszystko na swoim miejscu. Przyjemna lektura, śmiało polecam.

Coś w rodzaju militarnej fantastyki osadzonej w czasach carskiej Rosji, z miejscem akcji w Warszawie i z główną bohaterką cyborgicą, będącą bliską krewną niejakiego Bismarcka. Do owej damy słusznej postury i dobrze doposażonej w nienaturalne ustrojstwa smalą cholewki prawdziwy książę, jenerał i patriota polski cokolwiek zubożały, za to szaleńczo genialny. Do tego rozliczne pogonie powozami i pociągami strzelanin i zamachy tudzież morderstwo i przekupstwo. Innymi słowy poruta wszelaka.
Przednia rozrywka.

Przeciętna historyjka, w przeciętnym sztafażu, dla przeciętnego 13 latka.

Przeciętna historyjka, w przeciętnym sztafażu, dla przeciętnego 13 latka.

7,5/10

7,5/10

Wow! Jakie to było dobre! Polecam każdemu czytelnikowi :))

Wow! Jakie to było dobre! Polecam każdemu czytelnikowi :))

Pozycja rozrywkowa, dobrze się to czyta.
A po lekturze, przyjemnej, zapomina się po dniu :)

Pozycja rozrywkowa, dobrze się to czyta.
A po lekturze, przyjemnej, zapomina się po dniu :)

• Steampunk
  • Chcę kupić