Gdy Ziemia miała nas dość

Okładka książki Gdy Ziemia miała nas dość Dawid Juraszek, Bohdan Pękacki, Grzegorz Piórkowski, Andrzej W. Sawicki, Stanisław Truchan, Agnieszka Zerka-Rosik
Okładka książki Gdy Ziemia miała nas dość
Dawid JuraszekBohdan Pękacki Wydawnictwo: Fantazmaty fantasy, science fiction
Fantazmaty
2022-05-19
2022-05-19
fantasu fantasy sf science fiction postapokalipsa postapo

Okładka książki Fantazmaty 3 Joanna W. Gajzler, Antoni Kaja, Filip Laskowski, Przemek Morawski, Marcin Rusnak, Magdalena Świerczek-Gryboś
Fantazmaty 3 Joanna W. Gajzler, ...
Okładka książki Kryształowe smoki 2019 Maria Bieszczad, Katarzyna Hajok, Alicja Huk, Zuzanna Kania, Mika Modrzyńska, Martyna Nowak, Wiktor Orłowski
Kryształowe sm... Maria Bieszczad, Ka...
Okładka książki Fantazmaty 2 Dagmara Adwentowska, Wojciech Boratyński, Rafał Cuprjak, Sylwia Finklińska, Anna Grzanek, Anna Hrycyszyn, Anna Karnicka, Tomasz Krzywik, Artur Laisen, Filip Laskowski, Marcin Moń, Maciej Musialik, Daniel Nogal, Maciej Oleszek, Michał J. Sobociński, Michał Studniarek, Magdalena Świerczek-Gryboś, Łukasz Trykowski, Dawid Wiktorski, Natalia Wójcik, Maria Zdybska
Fantazmaty 2 Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Tu był las Michał Antosiewicz, Aleksandra Bednarska, Grzegorz Czapski, Piotr M. Drożdżał, Monika Fenc, Adrianna Filimonowicz, Sylwester Gdela, Lidia Gręda, Adam Groth, Małgorzata Gwara, Merida Holmes, Natalia Kędra, Aleksandra Kleśta, Natalia Klimaszewska, Paulina Klimentowska, Anna Klotz, Marek Kolenda, Magdalena Kopała, Tomasz J. Kowalski, Jakub Kubal, Rafał Łoboda, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Irka Luz, Małgorzata Maj, Jacek Małas, Wiktor Matyszkiewicz, Hela Motyl, Marcin Opolski, Aneta Pazdan, Radek Puchała, Jakub Rewiuk, Iwona Serej, Anna Sikorska, Tomasz Skowroński, Kalina Sucharska, Szymon Szymański, Paweł Wącławski, Patryk Wieczorek
Tu był las Michał Antosiewicz,...

Zbiór opowiadać w klimacie apokalipsy klimatycznej wydany przez Fantazmaty. Wiadomo, jedne teksty można ocenić lepiej, inne gorzej, natomiast całość warta jest przeczytania.

Książka jest zbiorem opowiadań, mieszczących się w nurcie literatury post-apo, choć można je również zaliczyć do fantastyki ekologicznej. Mamy tu: degradację środowiska, rozpad struktur społecznych, epidemie i relację człowiek - sztuczna inteligencja, a wszystko to osadzone w dalszej lub bliższej przyszłości.

Każde z opowiadań zostało napisane przez innego autora i w związku z tym mają dość zróżnicowaną stylistykę i poziom - nie wszystkie oceniam jako jednakowo udane. Mi osobiście najbardziej przypadły do gustu: Zerwany kaganiec" (najbardziej wciągające + elementy fantasy, chętnie przeczytałbym powieść zbudowaną na bazie tych pomysłów) i "Dog days" (świetny pomysł na fabułę).

Ogólnie, jest to bardzo udana antologia, polecam wszystkim miłośnikom literatury post-apo.

Każde z opowiadań zostało napisane przez innego autora i w...

Antologia opowiadań climate fiction. Wizja tego, do czego ludzkość doprowadziła, lekceważąc przyrodę i zaburzając naturalną równowagę. Przez zaniedbanie, przez ignorancję. Ku przestrodze.

Bardzo ciekawa antologia skupiająca się na eco sience-fiction. Mamy tutaj całą gamę opowieści związanych z matką ziemią i manipulacjami genetycznymi. Opowiadania wciągające i dobrze napisane. Polecam dla odpoczynku.

Bardzo dobra antologia. Szkoda, że taka krótka.
Wiadomo, niektóre opowiadania podeszły lepiej, inne trochę gorzej, ale wszystkie świetnie wpisują się w nurt climate-fiction.
Nurt, który wierzę, że jest nam potrzebny. Świetnie zresztą jest to ujęte w przedmowie.
Zdecydowanie polecam.

Bardzo dobra antologia. Szkoda, że taka krótka.
Zdecydowanie polecam.

• Antologia
  • Fantastyka (horror, fantasy, sci-fi)
  • Brak legimi

Dodaj cytat z książki Gdy Ziemia miała nas dość