Maraton Metodą Hansonów

Okładka książki Maraton Metodą Hansonów Keith Hanson, Luke Humphrey
Okładka książki Maraton Metodą Hansonów
Keith HansonLuke Humphrey Wydawnictwo: Galaktyka sport
sport
Hansons Marathon Method
Galaktyka
2014-05-07
2014-05-07
Katarzyna Babicz
maraton bieganie

Okładka książki Rzeźnik. Historia kultowego biegu Anna Dąbrowska, Piotr Skrzypczak
Rzeźnik. Histo... Anna Dąbrowska, Pio...
Okładka książki Wyścig tajemnic Daniel Coyle, Tyler Hamilton
Wyścig tajemnic Daniel Coyle, Tyler...
Okładka książki Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz Violetta Domaradzka, Robert Zakrzewski
Ultra. Dobiegn... Violetta Domaradzka...

Przydatne informacje dla osob przygotowujacych sie do maratonu. Chodz z drugiej strony po przeczytaniu czytelnik moze pomyslec ze jak nie bedzie biegal przynajmniej 80km tygodniowo to nie przygotuje sie do maratonu co jest nie prawda. Jesli ktos sie spodziewal jakis dodatkowych historyjek to bedzie zawiedziony. Ale ogolnie polecam.

Bardzo dobry program przygotowawczy przed maratonem. Czy wyjątkowy, jak wielokrotnie podkreśla się to w samej książce, odpowiem we wrześniu po maratonie berlińskim.

Program bardziej równomierny w porównaniu do Danielsa co przekłada się na kilka zalet:
- jeżeli ktoś biega 5 - 6 rano czy 22 wieczorem to łatwiej jest go upchnąć przed pracą lub przed spaniem,
- brak niedzielnego bardzo długiego wybiegania, które razem z rozgrzewką oraz schłodzeniem i dojazdami do trasy u Danielsa potrafią zająć 4h,
- kilometraż tygodniowy do 100 kilometrów (zaawansowani),

Polecam,

- brak...

Świetna książka o treningu do maratonu i TYLKO do maratonu. Sama metoda jest skrajnie przejrzysta i prosta w założeniach, jednak wymaga sporo czasu. Jeżeli myślisz o królewskim dystansie i lubisz dużo biegać to jest to pozycja dla Ciebie.

Przeczytałem i jestem zadowolony, że mam tę książkę na półce. Sam biegam, trenuję do maratonów i dzięki autorom swoją wiedzę uporządkowałem, usystematyzowałem i na pewno nie raz sięgnę do niej. Sama metoda jest prosta (przynajmniej na papierze) i opisana przyjaznym językiem bez jakiegoś nadęcia. Przykłady treningu uzupełniającego (słowo klucz uzupełniający - bardzo podoba mi się podejście autorów - chcesz trenować bieganie - biegaj) dodatkowo ubogacają treść. Warto, naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję, jeżeli ktoś trenuje/ma zamiar trenować do maratonu.

Jest to kolejna przeczytana przeze mnie pozycja o treningu biegowym, wiele informacji jest mi już bardzo dobrze znanych, w związku z tym kilka rozdziałów przeleciałam po łebkach.
Metoda treningowa braci Hansonów jest ciekawa i nieskomplikowana, z pewnością ją wypróbuję. Szkoda tylko, że do książki wkradło się sporo błędów, ale trudno powiedzieć, czy to wina tłumacza, redaktora czy może jednak autora.

Dobrze napisana książka, zarówno początkujący jak i ci co biegają już dłużej znajdą w niej ciekawe wiadomości. Przystępny język, także każdy zrozumie o co biega :)
Metoda Hansonów łączy elementy Danielsa (tempa) jak i Lydiarda, osobiście mi odpowiada, rezultat ujrzę we wrześniu a teraz ciężka praca :)

• Sport
  • Bieganie
  • Przeczytane w 2016
  • Running/Sport
  • 2_Papierowe

Dodaj cytat z książki Maraton Metodą Hansonów