Waga startowa

Racing Weight
sport
978-83-930794-5-2
Karolina Dąbrowska

Matt Fitzgerald w książce pt. ”Waga startowa” podejmuje bardzo ważne tematy dotyczące sposobu odżywiania i trybu życia osób uprawiających sporty wytrzymałościowe, a w tym między innymi ten, który mnie interesuje i który zawsze mi towarzyszył – bieganie.

Matt wyjaśnia czytelnikowi reakcje organizmu poddanego określonej diecie i wysiłkowi fizycznemu, poparte...

Polecam zarówno sportowcom, którzy sprawę własnej wagi postrzegają pod kątem osiąganych czasów w swoich dyscyplinach jak i osobom niećwiczącym, dla których waga jest raczej kwestią wyglądu. Książka niedługa, konkretna, sporo o tym jak działa organizm, sporo o diecie.

Jako osoba od jakiegoś czasu interesująca się zoptymalizowanym żywienim pod kątem kolarstwa sięgnąłem po książkę z nadzieję pogłębienia swojej wiedzy. Niestety się rozczarowałem ... autor Ameryki nie odkrył. Osoby zaznajomione z tematem zbilansowanego odżywania nie znajdą w książce nic nowego, natomiast osoby zaczynające swoją przygodę z "wagą startową" koniecznie...

Ameryki nie odkrył, ale pozycja jest dobra, każdy coś mądrego może wprowadzić w swój jadłospis :) polecam

Książkę polecam z całego serca zarówno amatorom sportu, jak i tym bardziej wyczynowym sportowcom. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie - amatorzy obalą swoje przekonania i mity związane z aktywnością fizyczną, a wyczynowi sportowcy znajdą parę praktycznych wskazówek, jak jeszcze bardziej polepszyć swoje wyniki i osiągnąć upragnioną wagę startową. Oceniam pozycję 8 za bardzo...

Pozycja skierowana do ludzi aktywnych, chcących połączyć uprawianie sportu z odpowiednią dietą. Dla tych, którzy dążą do optymalnej wagi (czyli najczęściej do zbijania kilogramów), a jednocześnie chcą dostarczać wszystkie niezbędne ciału elementy, niezbędne dla aktywnego trybu życia.
Bardzo rozsądne porady odnośnie zbilansowanej diety.
Polecam przede wszystkim biegaczom,...

Dyskusje

• Sport
  • Bieganie
  • 2014
  • Sport- diet.
  • 2018
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Waga startowa