Dolina Muminków w listopadzie

Tove Jansson Cykl: Muminki (tom 9) literatura dziecięca 192 str.
Sent i november

Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
Muminki Włóczykij Ryjek mała Mi

Porównaj ceny i

"Była jesień. Włóczykij szedł dalej na południe, lecz co jakiś czas rozstawiał namiot i pozwalał dniom mijać,jak chcą, chodził sobie i przyglądał się różnym rzeczom, nic nie myśląc i nic nie pamiętając, i dużo spał."

Nastawiałam się na trochę melancholijną książkę jednak to jak bardzo cicha, szara i momentami smutna jest "Dolina Muminków w Listopadzie" chyba nie byłam...

*NOTATKA PRYWATNA*
Dolina Muminków bez Muminków! Interesujace i różne charaktery bohaterów książki-znajomych Muminków.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwaga, w tej książce nie ma muminków, bo jeszcze są na wyspie latarnika. Jest tylko takie jakby wspomnienie o nich.

Uwielbiam serię książek o Muminkach. Bo tak naprawdę są przeznaczone dla dorosłych. Opowiadają o życiu :o różnego rodzaju fobiach, strachu przed samotnością, o tym że czasami trzeba po prostu odejść, o oswojeniu z życiem, o niezrozumieniu i prawdziwej przyjaźni. No i jest jeden z moich najukochańszych bohaterów - Włóczykij, najmądrzejszy w całym świecie Muminków :)

Cudownie melancholijna, deszczowa i do cna jesienna opowieść:)
Rodzina Muminków spędza listopad w podróży, z dala od domu, a do opustoszałej Doliny schodzą się ich znajomi i przyjaciele.
Od lat uważam, że najwięcej zmian zachodzi w nas wcale nie wiosną, a właśnie na jesień i ta część Muminków tylko potwierdza moją teorię :)

lubię wracać jesienią do tej opowiastki. bardzo lubię.

W Dolinie Muminków nawet listopad jest cudny:)

Wszystkie drogi prowadzą do Doliny Muminków! Nadchodzi listopad i przeróżne stworzenia znające i lubiące rodzinę Muminków czują potrzebę odwiedzić swoich starych znajomych. Wszyscy spotykają się w domu Muminków, w którym jednak Muminków nie ma... Wyruszyły one bowiem na wyspę latarnika, o czym opowiada poprzednia książka. Jednak nasi bohaterowie nie zrażają się tym ani...

Dolina Muminków bez Muminków. Opowiadanie, w którym przyjaciele Muminków wspominają ich i tęsknią. A jednocześnie sami zderzają się ze swoimi ograniczeniami i kryzysami. Galeria postaci, w której możemy się przejrzeć albo odnaleźć (Filifionka, która chce sprzątac i gotować, ale nie po tym, jak Paszczak mówi jej że musi, bo jest kobietą, wuj Truj, który mówi, że teraz...

Najlepsza dla mnie część Muminków. Nostalgiczna, pełna niesamowicie trafnych spostrzeżeń, opisująca różne typy osobowości, a Muminki pojawiają się tylko na końcu. Uwielbiam Tove!

Dyskusje

2 162