ROZWIŃ ZWIŃ

Dolina Muminków w listopadzie

Okładka książki Dolina Muminków w listopadzie
Tove Jansson Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Muminki (tom 9) literatura dziecięca
literatura dziecięca
1974-11-27
Teresa Chłapowska
Muminki Włóczykij Ryjek mała Mi

więcej Więcej

Tove umie w zakończenia. Będę tęsknić za Muminkami jak wszyscy w zimowej dolinie. Ale wrócę do nich, na pewno.

Idealne zakończenie muminkowej przygody.
Z nostalgią za głównymi bohaterami i jesienna aurą podświadomie zwiastującą pożegnanie.

Moje Ukochane Muminki i ich Przyjaciele.
Każdy rozdział zawiera historię, w której znajdę morał do życia codziennego.
Wzruszaja do łez, wprawiają w zadume. Uwielbiam.

Ten świat jest niezwykle odczuwalny, ale też niezwykle ładny. Każdy z bohaterów przechodzi jakąś drogę w poszukiwaniu siebie. Książka wręcz arteterapeutyczna. Na jesień, w obliczu zbliżających się serii kryzysów tożsamościowych i niezliczonych lęków egzystencjalnych, idealna.

Wiela szkoda, że to był koniec serii. Zapadający w pamięć bohaterowie, cudowan Dolina. To cykl, do którego sentyment pozostaje na całe życie.

O Muminkach, ale bez Muminków. Podczas ich wyjazdu odwiedzają ich dom różni dawni przyjaciele. Chyba najlepsza książka serii.

Oficjalnie zakończyłam moją przygodę z Muminkami. Ten tom był spokojny i pełen ciszy, a ostatnia scena, dla mnie, perfekcyjna. Kocham Cię, Homek. A Włóczykij to miłość <3

Muminki bez Muminków.
Książka o poszukiwaniu i oczekiwaniu, znajdowaniu i realizowaniu. O podejmowaniu decyzji. O tęsknocie, o potrzebie bliskości.
"Są tacy, co zostają w domu, i tacy, co odchodzą. Zawsze tak było. Każdy może sam wybrać, ale musi to zrobić, póki jeszcze czas, i w żadnym razie nie rozmyślić się".
"Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my...

Książkę pożyczył mi znajomy, który kupił ją z sentymentu do Muminków. Jak na ironię, okazało się, że w tej części słodka rodzinka nie występuje! Muminki pojawiają się tutaj wyłącznie w formie wspomnień swoich przyjaciół, którzy wybierają się do nich w odwiedziny. Na miejscu okazuje się, że dom jest... PUSTY! Rodzinki nie ma! Gromadka przyjaciół jest rozczarowana, ale muszą...

Idealna na wieczory przy herbacie

2 475
  • Dla dzieci