Pierwszy krok

fantasy, science fiction
Fabryka Słów
2014-05-30
2014-05-30

Czytadło. Fabuła skomplikowana a przez to mało interesująca, postać głównego bohatera zbyt idealna. Dialogi, "górnolotne opisy", zachowania bohaterów okazują się niesamowicie płytkie. Na plus że szybko się czyta - dobre do pociągu.

To moje drugie podejście do tej książki, z pierwszego razu pamiętam tylko, że mi się podobała. A teraz...hm, jestem chyba dojrzalszym czytelnikiem bo zacząłem dostrzegać pewne mankamenty.

Więc tak, wciąga od pierwszych stron i może się podobać, stworzony świat alternatywnej rzeczywistości z imperium rzymskim panującym w Europie, z magią i innymi wymiarami dookoła, z...

Po trylogii Materia Prima, która bardzo mi się podobała, trochę się jednak rozczarowałam. Czytając czasami nie miałam pewności kto i o co walczy. Kto jest kim, gdzie i po co. Zabrakło mi dokładnych opisów postaci, tego skąd się wzięły magiczne istoty, jaka jest ich historia. Chętnie bym się tego wszystkiego dowiedziała. Ale tego w książce nie znalazłam. Mam wrażenie że...

Słodki cukiereczek ,ma krzywy papierek.Gdzue jakaś mapa .Jakaś data ?
Czy istnieje tu Polska , Niemcy czy są ?
Ale cukiereczek,bywa też słodki.Te demony,te bitwy.Dobrze,zjem ten cukiereczek.

Kolejna pozycja autora, która mnie urzekła. Widać po prostu chyba lubię takie klimaty. Jeśli ktoś lubi Przechrztę to się nie zawiedzie.

To było moje pierwsze spotkanie z książką autorstwa Pana Adama Przechrzty. I niestety nie było to spotkanie udane. Fabuła jest dość złożona i skomplikowana co sprawia, że nie do końca wiadomo na czym polega intryga. W sumie nie jest wiadomym czy mówimy o wyimaginowanej przyszłości, czy tworzymy alternatywny świat. Natomiast dużą zaletą są sceny pojedynków oraz bitew. Czuć...

Fajne czytadło , bohaterowie jak to pana Przechrzty sympatyczni , polecam

Świetna fantasy a do tego oryginalna, a to nie częste ..

Ktoś tam pisał o zapatrzeniu się na Sapkowskiego, wydaje się że byc może nie zna kanonu fantasy bo to jak najdalsze od Sapkowskiego .. natomiast w oczywisty sposób fani Rogera Zelaznego mogą znaleźć się w tym dziele jak w domu.

Książkę czyta się z uśmiechem na ustach. To była pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam i która zachęciła mnie do sięgnięcia po pozostałe.

no i już, właśnie skończyłem ostatnią z książek Przechrzty. Tak samo jak reszta z nich, była dla mnie świetną zabawą. Pisałem już, że Pan Przechrzta po prostu jest świetnym pisarzem i każda z jego książek wciągała mnie bez końca. Mix magii , legionów rzymskich, portali międzywymiarowych, oraz utraconych i odzyskanych miłości jest tym, co bardzo mi się podobało. Polecam.

• Fantastyka
  • Fantasy