Pierwszy krok

2008-01-25
Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
2012-08-03

Słodki cukiereczek ,ma krzywy papierek.Gdzue jakaś mapa .Jakaś data ?
Czy istnieje tu Polska , Niemcy czy są ?
Ale cukiereczek,bywa też słodki.Te demony,te bitwy.Dobrze,zjem ten cukiereczek.

1966

Kolejna pozycja autora, która mnie urzekła. Widać po prostu chyba lubię takie klimaty. Jeśli ktoś lubi Przechrztę to się nie zawiedzie.

To było moje pierwsze spotkanie z książką autorstwa Pana Adama Przechrzty. I niestety nie było to spotkanie udane. Fabuła jest dość złożona i skomplikowana co sprawia, że nie do końca wiadomo na czym polega intryga. W sumie nie jest wiadomym czy mówimy o wyimaginowanej przyszłości, czy tworzymy alternatywny świat. Natomiast dużą zaletą są sceny pojedynków oraz bitew. Czuć...

Fajne czytadło , bohaterowie jak to pana Przechrzty sympatyczni , polecam

Świetna fantasy a do tego oryginalna, a to nie częste ..

Ktoś tam pisał o zapatrzeniu się na Sapkowskiego, wydaje się że byc może nie zna kanonu fantasy bo to jak najdalsze od Sapkowskiego .. natomiast w oczywisty sposób fani Rogera Zelaznego mogą znaleźć się w tym dziele jak w domu.

Książkę czyta się z uśmiechem na ustach. To była pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam i która zachęciła mnie do sięgnięcia po pozostałe.

no i już, właśnie skończyłem ostatnią z książek Przechrzty. Tak samo jak reszta z nich, była dla mnie świetną zabawą. Pisałem już, że Pan Przechrzta po prostu jest świetnym pisarzem i każda z jego książek wciągała mnie bez końca. Mix magii , legionów rzymskich, portali międzywymiarowych, oraz utraconych i odzyskanych miłości jest tym, co bardzo mi się podobało. Polecam.

Nie mogę uwierzyć, że mój aktualnie ulubiony polski pisarz popełnił takiego gniota. Już od pierwszej sceny chaos, nie wiadomo, o co chodzi. Myślałam, że dalej będzie lepiej, że jakoś się wciągnę i zorientuję. Nic z tego. Im dalej tym gorzej, chaos totalny, liczba postaci rośnie w tempie geometrycznym i nic się nie wyjaśnia. Dociągnęłam do sto pięćdziesiątej strony i dałam...

Zacząłem myśleć, że coś ze mną nie tak. Kolejna niedokończona książka w ostatnich miesiącach. Zacząłem myśleć, że jestem zmanierowanym malkontentem i raczej nie znajdę już nic dobrego. Na szczęście kolejne lektury udowodniły mi, że tak nie jest.
Książka w moim odczuciu jest fatalna. Ja naprawdę nie rozumiem wysokich dla niej ocen.
Grzech pierwszy: PRETENSJONALNOŚĆ ! Mam...

Dobraaa! Lekka, łatwa i przyjemna rozrywka, na wysokim poziomie! Zakochałam się w tym autorze od tej książki

Dyskusje

• Fantastyka