Terapia akceptacji i zaangażowania. Proces i praktyka uważnej zmiany

Okładka książki Terapia akceptacji i zaangażowania. Proces i praktyka uważnej zmiany
Steven C. HayesKirk D. Strosahl Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psychiatria i psychoterapia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psychiatria i psychoterapia
Acceptance and Commitment Therapy. The Process and Practice of Mindful Change
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2013-01-30
2013-01-30
Opracowanie zbiorowe
psychologia depresja lęk zdrowie psychiczne

Okładka książki Terapia poznawczo-behawioralna oparta na procesach. Wiedza i kluczowe kompetencje Steven C. Hayes, Stefan G. Hoffman
Ocena 7,3
Terapia poznaw... Steven C. Hayes, St...

"ACT jest terapią przed wszystkim terapią behawioralną w ścisłym słowa znaczeniu" dlatego wiernym sympatykom terapii psychodynamicznej podczas czytania może się otwierać nóż w kieszeni.
Aczkolwiek fanom psychologii wartości książka może smakować niczym wysokogatunkowe cukierki - act łączy teorie wartości z behawioryzmem i życiem chwilą obecną.
Nie mniej wydaje mi się, że...

Klarowny podręcznik jednej z najwartościowszych terapii. Nie tylko dla terapeutów. Wart swojej ceny. Zdecydowanie polecam.

Pierwszą rzeczą, o której chcę wspomnieć w swojej opinii, jest dbałość autorów o jednakowy worek pojęciowy, co jest ważnym elementem dobrego zrozumienia czytanego tekstu. Autorzy ukazują i objaśniają kluczowe procesy terapii ACT, szerokość zakresu działań podejmowanych w toku terapii. Nie brakuje również podłoża filozoficznego terapii, jak i perspektyw, jakie powinny zostać...

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Psychoterapia
  • Do przeczytania 2020
  • Do nauki
  • Może Kupię

Dodaj cytat z książki Terapia akceptacji i zaangażowania. Proces i praktyka uważnej zmiany