Marshall B. Rosenberg Wydawnictwo: MIND nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Living Nonviolent Communication: Practical Tools to Connect and Communicate Skillfully in Every Situation
Bogumiła Malarecka, Dariusz Syska
MIND
rosenberg komunikacja przemoc
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Bogumiła Malarecka, Dariusz Syska
rosenberg komunikacja przemoc

Techniki i założenia może nie są najgorsze, o ile nie wyczuwa się w nich mimo wszystko chęci do manipulacji i "wygrania" czegoś, szczególnie w kontakcie z dzieckiem. W każdym razie poradnik daje jakieś konkretne narzędzia komunikacji, pod tym względem jest całkiem w porządku. Jednak nie mogę się oprzeć wrażeniu, że książka jest okropnie przegadana, ile to autor nie zrobił i...

potrzeba,szacunek, empatia
must have dla każdego rodzica

Książka zawiera podobne treści, podobne przykłady jak "Porozumienie bez przemocy. O języku życia". Wartość książki podnosi zwięzły język i mnóstwo przykładowych dialogów z warsztatów. Marshall B. Rosenberg płynnie posluguje się językiem empatii i działań pozytywnych. Podziwiam kunszt mistrza.

Pozycja na pewno wartościowa, choć gdyby jako pierwszy wpadł mi w ręce ostatni rozdział o Ukochanej Boskiej Energii, sądzę, że mogłabym ją odrzucić. Czy osoba niewierząca w boga, nie może odwoływać się do tej metody? Czy niewierzący nie mogą kierować się w swoim życiu moralnością, empatią w rozumieniu Rosenberga? Autor oczywiście nie stawia w ten sposób sprawy, niemniej...

Czasem nie trzeba wielu słów, żeby przekazać dużo treści. Czasem wystarczy kilka, żeby pobudzić do myślenia. Skondensowana treść wymaga co prawda głębszego namysłu, ale stanowi bardzo intensywny bodziec, a nawet serię bodźców, jeśli nie do zmiany, to przynajmniej do zastanowienia się nad własnym zachowaniem, emocjami i reakcjami, a także nad potrzebami innych.

Książka...

Jak każda książka Marshalla otwiera serce i umysł na coś zupełnie nowego. Z jednej strony, jeśli już ktoś czytał o NVC znajdzie tu sporo informacji, z którymi już się zetknął. Z drugiej jednak, jest w niej sporo nowości np. przyzwolenie na bycie nieperfekcyjną żyrafą, czy anegdoty z życia samego autora. Jak fajnie wiedzieć, że sam twórca NVC nie zawsze zachowywał się...

Myślę, że pozycja jest warta przeczytania przez każdego, komu zależy na relacjach z innymi ludźmi, partnerem, dziećmi, rodzicami, szefem, panią w ZUSie itp. Można zapoznać się z metodą komunikacji, którą proponuje M. Rosenberg. Zastanawia mnie jednak czy można porozumiewać się wyłącznie "językiem serca" - to byłoby piękne. Ale czy możliwe? Znam cudownych ludzi, którzy nie...

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • 2020
  • 2019
  • Nauka

Marshall B. Rosenberg W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji Zobacz więcej