Alicja. Królowa zombi

Gena Showalter Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Kroniki Białego Królika (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Queen of Zombie Hearts
Data 1. wydania:
2014-09-30
Jan Kabat
HarperCollins
alicja zombi kroniki białego królika gena showalter książki młodzieżowe alicja królowa zombi
The Queen of Zombie Hearts
Kroniki Białego Królika (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jan Kabat

świetnie się czyta, jest tam wiele zabawnych momentów, idealna książka na relaks i poprawę humoru
polecam!

Najmocniejszy z dotychczasowych tomów. Naszpikowany wręcz zwrotami akcji i przeładowany smutkiem. Posiada słodko-gorzkie zakończenie. Czytałam z zapartym tchem i jestem zaskoczona, że to nie koniec.

Trzeci tom Kronik białego królika okazał się najlepszym, wartka akcja, naładowana emocjami i zaskakującymi rozwiązaniami to zdecydowanie jego najmocniejsza strona. Pod koniec zastanawiałam się co się tu wyprawia ?! autorka mocno zagrała z naszymi bohaterami i chwali jej się to.

Dobra kontynuacja. Bohaterowie dalej muszą się zmagać z tymi złymi, ciekawa i wartka akcja. Śmieszna ale również smutna i nostalgiczna.

Mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o ten tom "Kronik białego królika". Problem pojawia się przy pierwszej połowie "Alicji królowej zombi". Mogę ją w skrócie opisać jednym słowem: seks. Wokół tego tematu krąży znaczna część książki. A te nastoletnie buzujące hormony bywają męczące, bo jest tego po prostu za dużo. Wiele gadania o seksie i niedwuznacznych komentarzy, ale gdy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta część podobała mi się najmniej. O ile w poprzednich częściach bardzo polubiłam Alicję o tyle w tej części mnie irytowała, bo
- spłycono jej relacje z Kat. Niby najlepsze przyjaciółki, a ile czasu ze sobą spędzały? Jeden wieczór, który zresztą został przerwany przez Helen.
- Dramatyczna scena znalezienia przyjaciela w bunkrze Animy byłaby bardziej poruszająca, gdyby...

Uważam, że zakończenie tej serii było najbardziej dynamiczne z wszystkich części. Było najwięcej ciekawych postaci i porywających wydarzeń. Książka była bardzo wciągająca, szybko się ją czytało. Zakończenie podobało mi się w 100%, było skrojone w sam raz. Kilka wydarzeń, na które wszyscy czekali spełniło się w tej części. Polecam czytać, bo na prawdę warto!

Trzecia cześć mojego kochanego króliczka. Mówiąc szczerze podobała mi się najbardziej ze wszystkich, które już za mną. Historia w dość spektakularny sposób nabierała tempa. Szkoda tylko, że aż tylu bohaterów zmarło w tym tomie. Ali jak zwykle miała mnóstwo ciekawych przemyśleń, a jej kłótnie z Colem dalej są tak bardzo absurdalne jak zawsze. Cieszę się jednak że ich związek...

Anima atakuje zabójców, wielu z nich ginie. Potem po chwili przerwy Anima wysadza dom Ankha, gdzie on sam umiera, Ali by przerwać rzeź oddaje się Animie. Tam dowiaduje się, że jest w stanie uzdrawiać zombi, lecz Pani Smith właścicielka Animy usuwa wspomnienia Ali. Zabójcom udaje się włamać i zniszczyć Animę. Na koniec Ali udaje się odzyskać wspomnienia i usuwa je Pani Smith.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ugh, tu jest przesłodko, relacja Ali i Cola jest wręcz uroczo namacalna. Oni są cudowni. No normalnie uwielbiam ich, a konkretnie to co ich łączy. Są swoim wzjamnym dopełnieniem. Co do reszty Gena jak mogłaś doprowadzić do kolejnego pogrzebu, jak?! Dlaczego akurat ta osoba?! Jak mogłaś położyć na łopatki tak silnego zabójce, stracił on cel swojego życia, czy on jest do...

Dyskusje

1 382