Przebudzona o świcie

Okładka książki Przebudzona o świcie
C.C. Hunter Wydawnictwo: Feeria Cykl: Wodospady Cienia (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2014-05-21
Data 1. wydania:
2011-11-10

Na półkach: , , , , ,

Pochłonęłam tą część serii trylogii cudowna była.
Genialnie się mi czytało,nie brakowało w tej powieści świetnej magii,tajemnic skrywanych,wrażeń dostarcza autorka znakomitych,dużo ciekawych.
Z każdą stroną zaczytana byłam,podróż fajną miałam z tą rewelacyjną,przyjemną książką.

Pochłonęłam tą część serii trylogii cudowna była.

Wreszcie zaczęło się dziać coś ciekawszego. 1 część mi się strasznie dłużyła a tą przeczytałam szybciutko.

Czytałam ją łoooochoooochoooo ile czasu temu. Ale wiem, że raczej mnie zainteresowała i wciągnęła, a do tego czytało mi się to raczej szubko i w ogóle. A wnioskuje to po pseudo recenzji na moim starym profilu, hah. Ale tak polecam. Ps. nie czytałam poprezdnich tomów tej serii i jest nawet git xD

Kolejna świetna pozycja od C.C. Hunter. Po raz kolejny autorka świetnie poradziła sobie z tą historią. Bardzo często zdarza się, że kolejne części książek są o wiele gorsze od tej pierwszej, ale nie w tym przypadku. Co prawda może delikatnie wolę pierwsza część, ale to zapewne wiąże się z moim przywiązaniem do URODZINEJ O PÓŁNOCY i brakiem Lucasa przez większą ilość książki. Jednak nie zmienia to faktu, że książka jest naprawdę warta przeczytania.

Naprawdę jestem za stara na tę serię, ale to jest takie guilty pleasure, że doczytam do końca xD Jest kilka ciekawych motywów, nie przeczę, ale mimo wszystko książka wydaje mi się naiwna i infantylna. Zapewne gdybym była nastolatką to pokochałabym tę serię, ma ona potencjał, jednak ta burza nastoletnich hormonów trochę za bardzo mnie tu przytłacza ;)

I oto on! Kolejny tom serii Wodospady Cienia! Mimo tego, że Kylie wciąż nie odkryła kim/czym naprawdę jest, jej ciągłe pytania na ten temat nie są już tak drażniące jak w pierwszym tomie. Wie już o wiele więcej i zaakceptowała w pełni to, że jest istotą nadnaturalną. Irytujące natomiast jest to, że Kylie nadal nie jest pewna swoich uczuć do Dereka i Lucasa, a ja wciąż nie umiem podjąć decyzji, którego z nich jestem fanką. Co więcej zaczęłam shipować Mirandę i Perry'ego oraz Holiday i Burnetta; naprawdę mam nadzieję, że relacje tych par w kolejnych tomach zostaną rozwinięte. Jedyne co mogę zarzucić autorce to fakt, że porwaniu Kylie został poświęcony zaledwie jeden rozdział. W tym tomie aż się prosi o sceny akcji pełne grozy. Oby właśnie takie pojawiły się w kolejnym tomie, za który zabieram się już jutro.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zgadzam się z recenzentami, którzy chwalą tą książkę. Czyta się ją szybko i nie ma w niej czasu na nudę. Ale, choć pierwsza część bardzo mi się podobała, to w tej Kylie zaczęła mnie ... irytować. To jej wieczne niezdecydowanie, niepewność, które w pierwszej części pokazywały, jaka jest niedojrzała (co było nawet słodkie i dawało dużą szansę na ciekawy rozwój postaci), tutaj już mnie denerwowało. Wykorzystuje ludzi wokół siebie i często robi to nawet nieświadomie. Mam nadzieję, że w kolejnej części choć trochę dojrzeje i zmądrzeje.

Wciągająca książka, jedna z tych które nie czyta się długo ;)

Wciągająca książka, jedna z tych które nie czyta się długo ;)

Na półkach: , , , , , , ,

Kontynuacja napisana fantastycznie.
Lekka, przyjemna i wciągająca do ostatniej strony. Wiele tajemnic, miłość, strach.

Kylie tutaj dalej próbuje rozwikłać tajemnicę kim jest tak naprawdę. Coraz częściej spotyka duchy i co dziwne ma coś wspólnego ze synami, które tworzą się w jej i w wizji jej najbliższych.

Niejednokrotnie stanie twarzą w twarz z trudnymi sytuacjami. Pomoże przyjaciółce ze szkoły, w ciężkim okresie w jej życiu.

Stanie też przed wyborem z którym z chłopców - Lucasem czy Derekiem chce być.
Oboje namieszają jej w głowie :)
Jest o czym czytać.

Może i jest to schemat i banał dla co poniektórych, ale mi sprawiła niezwykłą radość i przyjemność. Nie znajdziecie tu nic odkrywczego, ale przyjemny klimat, emocjonującą akcję i ciekawych bohaterów na pewno.

Jest to pozycja idealna na typowe odmóżdżenie, aby się zrelaksować i miło spędzić czas, polecam :)

Kontynuacja napisana fantastycznie.

Niejednokrotnie stanie twarzą w twarz z trudnymi sytuacjami....

Kolejny tom tej serii niewątpliwie można powiedzieć, że jest równie genialny co poprzednia część. Losy naszej bohaterki rozwijają się tak, że nie sposób oderwać się od lektury.