Dziewięć żyć Chloe King. Wybrana

Okładka książki Dziewięć żyć Chloe King. Wybrana Liz Braswell
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dziewięć żyć Chloe King. Wybrana
Liz Braswell Wydawnictwo: Filia Cykl: Dziewięć żyć Chloe King (tom 3) fantasy, science fiction
Dziewięć żyć Chloe King (tom 3)
The Chosen
Filia
2014-02-26
2014-02-26
2005-01-06
Emilia Niedzieska
Chloe King Wybrana

Koty chadzają własnymi ścieżkami…

Z tomu na tom jest gorzej ale nadal szybko i dość miło. Główna bohaterka jest okropnie niedojrzała a trójkąt miłosny bardzo przewidywalny.

I ponownie: ciekawa historia, przyjemnie się czytało, ale szkoda czasu na czytanie po raz kolejny.

Książka ciekawa, ale z pewnością nie jest to coś co chciałabym trzymać na półce.

Wiele się nie różni od poprzednich części. Stosunkowo szybko się ją przeczytało a także nie wymaga od czytelnika wielkiego zaangażowania. Podobnie jak w poprzednich częściach dużo się nie działo, jednak ciężko było ją przerwać. Było tak może kilka akcji kiedy trzeba było się bardziej skupić, ale i tak moim zdaniem było ich za mało. Są lepsze książki od tej, ale polecam ją jeśli chce się zrelaksować i odprężyć a nie zażywać niesamowitych wrażeń.

Nie do końca rozumiem wątek posiadania przez prawie cała serię dwóch chłopaków, którzy o sobie wiedzieli.
W 3 części przeszkadzały mi również wtrącenia Chloe pisane kursywą.
Cieszę się, że to już koniec, bo główna bohaterka zaczęła mnie trochę irytować.

W 3 części przeszkadzały mi również wtrącenia Chloe pisane kursywą.
Cieszę się, że to już koniec, bo główna bohaterka zaczęła mnie trochę irytować.

Chloe jest Wybraną. Nie chce jednak być przywódczynią Mai - decyduje się na normalne życie. Ale będąc Wybraną przekona się, że czyha na nią jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Finałowa część przygód Chloe King bardzo mi się podobała, tyle się tam działo, że ciężko było się oderwać od czytania! Bardzo się cieszę, że wiele wątków potoczyło się w taki sposób, choć czuję mały niedosyt z powodu kilku niewyjaśnionych epizodów. Ale i tak jest to naprawdę rewelacyjna trylogia!

BOHATEROWIE: 7/10

AKCJA: 8/10
SPOSÓB PISANIA AUTORKI: 8/10
OKŁADKA:10/10
KREATYWNOŚĆ:9/10

Przepraszam, ale muszę iść skorzystać z eufemizmu.

Przepraszam, ale muszę iść skorzystać z eufemizmu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kocham taki klimat w książkach. :)

Kocham taki klimat w książkach. :)

Według mnie ta książka to wielki absurd, ale bardzo wciągający i oryginalny absurd. Głowna bohaterka zasługuje na tytuł najbardziej irytującej Ever! Występuje tutaj najgorszy trójkąt miłosny także ever. Nie wiem, co spowodowało, że tak się wciągnęłam w tę powieść i ogólnie całą serię. Może ten motyw Mai, może duża ilość akcji. Nie wiem. Autorka w tej książce zrobiła z mojego mózgu kisiel. Nie wiem, czemu podjęła takie decyzje, jakie podjęła. Po prostu ja bym nigdy czegoś takiego nie zrobiła. W pewnym momencie pomyślałam sobie: "Jakie to jest durne". Chciałam rzucić tą książką o ścianę. Ale seria wciąga i odmóżdża. Ja niewiele myślałam podczas jej lektury. Podsumowując jest to książka na raz albo na zasadę 3 razy P. Przeczytaj. Przemyśl. Przemilcz. Ogólnie polecam osobom bez większych wymagań wobec książek.

• 2015
  • 2015