Paragraf 22

2008-01-01
2008-01-01
978-83-7359-803-4
Lech Jęczmyk
II wojna światowa bezsens wojny
Inne

Czemu tak nisko tu oceniona?
Piramida absurdu nie tylko amerykańskiego. Do poduszki czytali ją chyba scenarzyści M*A*S*H i nie chcieli być gorsi.

Pierwsza książka po której stwierdziłem, że jestem za głupi i za mało obyty w "życie" żeby ją w pełni zrozumieć

Ta książka jest tak fantastyczna, że mogę i chcę do niej wracać co roku!
Kapitalne poczucie humoru i świetny język.

Arcydzieło, które genialnie ukazuje absurdy wojny.

Genialna książka, która bawi i jednocześnie obnaża absurdy wojny.

Poddałem się, za bardzo się ciągnie i brak jakiejś konkretnej fabuły. 500 stronnicowa charakterestyka postaci.
Sama koncepcja jednak na plus, wykonanie juz nie

Ze względu na styl lektura jest bardzo ciężka i nie da się jej czytać tak z doskoku. Z uwagi na treść interesujące spojrzenie na absurdy wojny oraz perspektywy poszczególnych osób które biorą w niej udział.

Protip: nie czytaj książek typa, który napisał jedną książkę.
Nie ma książki, której na dobre nie wyszłoby skrócenie jej o połowę. Tutaj niestety widać to wybitnie. W połowie byłem znudzony konceptem autora, a on bawił się w najlepsze i wyrzucał kolejne przykłady absurdalnych, groteskowych sytuacji. Groteskowe było dla mnie głównie uderzenie w patetyczny ton w ostatnich...

Nie lubię czytać o wojnie. Wojna jest dla mnie straszna - nie lubię dowiadywać się o niej więcej, zdawać sobie sprawę jak jest okropna, próbować rozumieć czemu ktoś kiedyś stwierdził że należy posyłać młodych na śmierć w imię ideałów wymyślonych przez starych i w imię ich interesów.
Jednak zaczęłam czytać Paragraf 22 wbrew sobie, wiedząc, że temat przygnębi mnie, przybije...

1964

Dawno nie czytałam tak trudnej książki. Czytam trudne pozycje, ale ta przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Absurd

12 794
    12 360