Nic śmiesznego

2003-01-01
8373194541
Hanna Pawlikowska

Dość śmieszne

Do tej pory żadna książka mnie tak nie zachwyciła, tak nie poruszyła.
Czytałam ją powracając po kilka razy do tych samych fragmentów.
Życie nas uczy pokory a bohater uczy jak sobie z tym życiem dać radę, jak żyć a nie wegetować.
Mądra, wzruszająca książka - którą poleciłabym każdemu narzekającemu na swoje życie.

Książka napisana pięknym językiem literackim i tutaj podkreślam rolę wybitego tłumacza a idąc dalej idealnego lektora. Audiobook wspaniale się słucha.Narracja dwóch pisarzy aczkolwiek głównym bohaterem jest J.Heller;jego życie i choroba.Ta z kolei sprawiła mój wyostrzony odbiór.
Minęło wiele lat i przybyło schorzeń neurologicznych.To naprawdę trudne sprawy,więc "nie ma...

Książka trafiła w moje ręce zupełnie przypadkiem i gdyby nie nazwisko Hellera na okładce, prawdopodobnie nigdy bym się nią nie zainteresowała. Jest to bowiem opowieść o mężczyźnie po pięćdziesiątce, który zmaga się z paraliżem całego ciała. Poznajemy wszystkie szczegóły – jak choroba postępowała, jak przebiegało leczenie, a nawet ile kosztowała terapia i za co zapłaciła...

Polineuropatia oznacza uszkodzenie obwodowego układu nerwowego i wszystkich klinicznych objawów jakie towarzyszą uszkodzeniu nerwu (upośledzenie czucia, mrowienie, drętwienie i inne)., ---Szczególną formą polineuropatii jest zespół Guillaina-Barrégo. Jest to szybko narastająca polineuropatia wywołana zaburzeniem w zakresie układu odpornościowego, prowadzącym do powstawania...

Książka doskonale oddaje uroki GB.

Ktoś inny pewnie byłby potępiony, ale Heller może się śmiać z bycia pacjentem intensywnej terapii. Bo nim był. Opisuje swoje przeżycia w trakcie swej choroby - zp Guillaina Barrego. I znowu w dość tragicznych własnych przeżyciach widzi iskierki,a wręcz ognie humoru. Świetnie się czyta, polecam

Książka "Nie ma się z czego śmiać" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Josepha Hellera. Myślę, że sięgnę jeszcze po inne jego dzieła. Książka interesująca, choć muszę przyznać, że nie na tyle by nie móc się od niej oderwać.

Jak, odpukać, znajdę się kiedyś w szpitalu to na pewno wezmę tę książkę:)

Człowiek to mięsożerny, szybki, dokładny drapieżny myśliwy, więc nie powinien iść w zawody z elektrycznym wibratorem. To męczące i nie daje szansy wygrania. Spytajcie dziewczynę, która ma wibrator.

Ksiażka obfituje w swoisty "hellerowski" humor. Czyli połączenia nowoczesno-żydowskiego kpienia z pisarskim cynizmem i zwątpieniem w ten najlepszy ze światów

Opowieść faceta w...

• Chcę w prezencie
  • Beletrystyka
  • 9) Literatura amerykańska
  • 8) Proza
  • 2018
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Nic śmiesznego