Kota lubi szanuje

Michalina Kłosińska-Moeda Wydawnictwo: Replika literatura obyczajowa, romans
Replika
2014-02-18
2014-02-18
spadek przeprowadzka sąsiedzi posada szef romans miłość kariera

Warszawska kariera Hanki

Jestem Kociarą i czytam każdą pozycję z "kotem" w tytule :) ta książka zaskoczyła mnie swoją lekkością, zabawnymi sytuacjami i niebanalnym endem . Polecam :)

Najlepszy dowód po razy kolejny na to, że buszując wśród bibliotecznych półek w poszukiwaniu lektury można znaleźć tytuł godny uwagi mimo, że do komedii romantycznych jestem sceptycznie nastawiona. Bardzo dobrze zostały przedstawione dylematy studentki z dwoma fakultetami, która aby się utrzymać w warszawie podejmuje prace sprzątaczki w agencji reklamowej. Szef jest zadowolony z efektów jej pracy i ma dla zaskakującą propozycje aby na różnych przyjęciach towarzyszyła mu, gdyż on wykorzystując podobieństwo do znanego aktora. Bywanie na różnych otwarciach daje obraz społeczeństwa, które za parę zdań człowieka udającego rozpoznawalnego aktora jest w stanie zapłacić duże pieniądze, a kreacje od znanych projektantów są wypożyczane na jeden raz by pokazać się w towarzystwie. Realizując kolejne zlecenie pomocy Hanka poznaje Stanisławę Rucką, która opowiadając jej wojenne losy stolicy staje się też powierniczką rozterek sercowych głównej bohaterki, której wpadł w oko a właściwe w serce Krzysiek, którego poznała przez przypadek pomagając mu w znalezieniu hasła do kampanii reklamowej dzięki czemu zdobywa staż w agencji, w której wcześniej sprzątała. W wyniku intryg jakie knuje Oliwia aby pogrążyć Lewicką w oczach Krzysika, Hanka odchodzi z pracy w agencji. Mimo polepszenia się sytuacji finansowej do głównej bohaterki jak bumerang powraca pytanie zadane jej przez brata, po coś te studia chyba skończyłaś? W odpowiedzi stwierdza, że najlepiej jest, gdy praca daje jednocześnie satysfakcje i godne źródło utrzymania, postanawia wiec otworzyć firmę świadczącą usługi opieki nad zwierzętami, pomocy w większych zakupach osobom starszym, a także szczególnie przed pierwszymi listopadowymi dniami sprzątaniem nagrobków. Dzięki podstępowi przyjaciela Hanki, Rycha, który dostarcza do agencji reklamowej pizzę a z nią ulotki z usług jej firmy chcę skorzystać tajemniczy Gniewko Śląski proszą aby osobiście zajmowała się jego kotem podczas nieobecności właściciela. Kontakt z nim ma tylko mailowy, gdzie szczegółowo relacjonuje postępy w opiece nad czworonożnym pupilem Gniewka. To stanowi tylko pretekst do tego aby Hanka z czasem otworzyła się przed nim i opowiedziała mu o swoich kłopotach sercowych. w kolejnym z maili Gniewko sugeruje, że przyczyną jej kłopotów jest zbytnia duma. Takie stwierdzenie powoduje, że dziewczyna dość ostro mu odpisuje. mimo licznych zajęć, przygotowań do wesela brata, świąt nie potrafi zapomnieć o Śląskim. Jednak Lewicka przełamuje swoją dumę i go przeprasza Umawiają się na pierwszą randkę, w czasie której okazuje się, że Gniewko i Krzysiek to ta sama osoba. Książka pokazuje znaczenie podążania za pasją i jej realizowania główna bohaterka ma zdolności plastyczne i wykonuje biżuterie z plasteliny na zamówienie, a także siutażową którą na początku sprzedaje wśród znajomych, następnie wykorzystując założonego przez siebie bloga. Plusem książki jest ukazanie przyjaźni miedzy Hanką a Rychem, którzy na pierwszy rzut oka pochodzą z dwóch różnych światów, ale również to że Hanka do swojej firmy do pracy angażuje lokalną społeczność łącznie z dziewczynami z agencji towarzyskiej nie bawiąc się przy tym w sędziego. Również to, że miłość to nie tylko motylki w brzuchu. Kolejnym plusem jest lekkie pióro autorki

Zabawne życiowe przygody Hanki, która przeprowadza się do mieszkania po cioci do stolicy. Niestety nikogo tutaj nie zna, ma dobre wykształcenie, zna kilka języków obcych a nie ma pracy. Aplikuje na wiele stanowisk a pomyłkowo znajduje pracę ... sprzątaczki. W pracy nawiązuje nowe znajomości, wyjeżdża również dorabiać z szefem "sobowtórem" aktora na imprezy. Szybko się czytało tą książkę, lekka, łatwa i przyjemna.

2030

Potrzebowałam takiej lekkiej lektury, by oderwać się od przygnębiającego "Dżihadu i samozagłady Zachodu".
Generalnie dość zabawna, choć sztampowa historia o kolejnym słoiku, którzy przebojem zdobywa Warszawę. Absolwentka szacownej uczelni Hanka kierując się maksymą, że żadna praca nie hańbi zabłysnęła kreatywnością na rozmowie kwalifikacyjnej i została zatrudniona w agencji reklamowej PA-art w charakterze... sprzątaczki. Mimochodem zaczyna tez doradzać szefowi Piotrowi, który wykorzystując na boku swoje podobieństwo do pewnego aktora, sprzedaje swoje usługi brylowania na przyjęciach u nuworyszów. Proponuje dziewczynie udział w tym przedsięwzięciu.
Pracownica zdobywa doświadczenie, zaufanie, a w biurze miło się jej flirtuje z niejakim Krzysztofem. Niestety mając za sąsiadów agencję towarzyską "Syrenka" zostaje źle potraktowana przez szefa. Wredna Oliwia rozpuściła o niej plotki o rzekomym złym prowadzeniu, wplątaniu w narkotyki, co skutkuje wylaniem z roboty. Ale Hanka nie poddaje się, zakładając jednoosobową firmę sprzątającą/wyprowadzającą psy i inne stworzenia. Na boku tworzy też autorską biżuterię, zaczyna prowadzić blog by zdobyć rozgłos i klientów.
Perypetie uczuciowo-egzystencjalne są przyprawione szczyptą humoru. Miłym zabiegiem jest obdarowanie darem mowy i celnych obserwacji kotki Kiki, która czasem komentuje posunięcia i błędy swojej właścicielki. Kapitalna jest kreacja typowego warszawiaka, cwaniaka Ryśka, złapanego w miłosne sidła.
Wiadomo, że opowieść zmierza do szczęśliwego zakończenia, ale nie sposób odmówić tej powieści wdzięku. Opowiastka dość naiwna, bo czytelnik wcześniej niż bohaterka rozpracuje tajemniczego zleceniodawcę Gniewka. Ale chodzi tu o dobrą zabawę, odrobinę romansu i bajki, więc będzie autorce wybaczone.

Sympatyczna historia na poprawę humoru. Lektura "Kota lubi, szanuje" nie nudzi, a książkę czyta się naprawdę szybko. Dodatkowym atutem są dwa Mruczki, które mieszkają z główną bohaterką. Miłą niespodzianką był dla mnie również fakt, że nasza bohaterka Hania, zamieszkała na Pradze Północ, a ta dzielnica jest mi wyjątkowo bliska :)

Książkę „Kota lubi szanuję” dostałam od wydawnictwa, by przedpremierowo ocenić. Zabrałam się do niej z wielkim zapałem, licząc że w końcu doczekałam się idealnego romansu. Nie to, że się zawiodłam, po prostu jak dla mnie trochę za mało tego wątku romantycznego tam było. Główna bohaterka Hania jest przemiłą osobą, do tego pracowitą i kochająca swoje dwa koty Kikę i Zyzia. Z opisu książki myślałam, że miłością jej życia będzie właściciel salonu „masażu”. Jednak to nie on, nie zdradzę Wam kto to, bo bym popsuła efekt.
Cała książką tworzy jedność, nie ma takich wątków, które by były zbędne i niezrozumiane. Oczywiście pojawia się „ta zła i jędzowata”, która zawsze musi być w powieści i namieszać między parą która ma się ku sobie. Są także i co dobrzy, najbardziej z nich polubiłam prostego faceta, który nie jest komplikowany, a nawet i dowiódł, że potrafi się zmienić z miłości. O kim mówię? O Rychu. Prostu facet, który ma niewielki/wielki udział w tej zabawnej historii.
Bohaterowie, opisy, dialogi, tworzą jedną wspólną całość, która pozwala wyobraźni oderwać się trochę od rzeczywistości. Powieść jest lekko napisana, bez trudnych zwrotów akcji, ani nie trzeba dużo się wysilać by z wizualizować sobie przestrzenie stworzone przed autorkę.
Polecam książkę wszystkim, po prostu wszystkim. Nie ma żadnego podziału wiekowego, ani podziału na płci. Mogą przy niej bawić się i mężczyźni i kobiety, choć jak wiadomo kobieta będzie się bawiła lepiej przy romansie. Jest zabawnie, uczuciowo i z głową.
Oceniam książkę na 7/10

Kota lubi, szanuje jest pozycją wręcz idealną na poprawę humoru. Wprawia w doskonały nastrój i zapewnia miłe spędzenie czasu. Nie jest jednak powieścią o niczym. Porusza niezwykle ważny we współczesnym świecie problem bezrobocia młodych, wykształconych ludzi. Pokazuje dziki pęd ku karierze, ale też możliwość odcięcia się od niego dla własnego dobra. Polecam miłośnikom komedii romantycznych oraz lekkich powieści obyczajowych. Cała recenzja: http://recenzje-elwira.blogspot.com/2015/01/do-serca-przytul-kota-kota-lubi-szanuje.html

Lekka,przyjemna z dawka humoru.I szczęśliwym zakończeniem.

Lekka,przyjemna z dawka humoru.I szczęśliwym zakończeniem.

Lekka, bardzo wciągająca powieść z kotami w roli głównej :-) Miłości, intrygi, śmiechu i happy endu nie zabraknie... Polecam!

Urocza lektura na jeden wieczór

Urocza lektura na jeden wieczór

• Przeczytane 2014
  • Poszły w świat
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Kota lubi szanuje