Kochaj i jedz, Brazyliszku

Replika
bar kelnerka marzenia miłość brazylia wesele szanse
literatura obyczajowa, romans
bar kelnerka marzenia miłość brazylia wesele szanse

Edyta pracuje w barze w małej miejscowości gdzie mieszka.Marzy by wyjechać do Brazylii.Dziewczyna poznaje Marka i Cezarego latynosa z Brazylii.Obaj panowie są mocno zainteresowani Edytą.Jednak został jeszcze Piotrek chłopak z sąsiedztwa ,którego Edyta odrzuciła.Wszystko w życiu Edyty zaczyna się zmieniać.Czasami marzenia są na wyciągniecie ręki ale nie zawsze je...

Gdyby język polski był tak ubogi, jak to wykazano w tej książce, to można by się było poważnie martwić kondycją naszej kultury. Reakcją na każde zdarzenie, czy to przyjazd brazylijskiej narzeczonej szefa, czy ich wesele, czy też miłosne podchody ze strony armii Brazylijczyków nagle najeżdżającej swojski Świebodzin, jest ulubione przez bohaterkę Edytę wyrażenie...

Prezent od mamy,na imieniny.Czyta się bardzo szybko,fabuła prosta.
Dziewczyna ze wsi,marzy o Brazylii.Wieś nawet sympatyczna,nie jakaś zacofana i ciemna.
Natomiast,nie bardzo podobała mi się ta brazylijka./Dla mnie,za mało tolerancyjna religijnie.
Podobała mi się,ta książka mimo.Że prosta i szybka (błyskawiczna) to bardzo ładnie napisana.
I piękna okładka.

Edyta to kelnerka pracująca w Copacabanie jedynym barze, która znajduje się w maleńkiej miejscowości.
Edyta mieszka w wiosce, jednak marzenia ma inne marzy o lepszym życiu, zamieszkać w Brazylii, w gorącym klimacie, korowodach kolorowych, o tańcach i strojach z piór i cekinów.
Pewnego dnia spotyka przystojnego Latynosa dla którego traci głowę i wybierają się do Rio...

Bardzo lekka,zabawna książka która opowiada o młodziutkiej dziewczynie Edycie która mieszka na wsi i która pracuje w barze jako kelnerka.Edyta marzy o słonecznej Brazylii i przystojnych latynosach.Niebawem życie jej oraz mieszkańców wioski odmienia się gdy na wieś sprowadzają się przystojni latynosi.Miła lekturka którą szybko się czyta.

Ta książka nie zostanie zbyt długo w mojej pamięci. Choć była ciekawa,nie było w niej nic,co mogłoby przykuć na dłużej moją uwagę. Była przeciętna.

Ale czytadełko fajne,choć trochę banalne. :)

Książka o 20-letniej marzycielce Edycie z małej miejscowości, która pracuje jako kelnerka w miejscowym barze Copacabana i marzy o Brazylii (pod każdym względem). Kiedy w Noczniku (bo tak nazywa się jej miejscowość) pojawia się pierwsza Brazylijka, a zaraz po niej kolejni Brazylijczycy, spełnia się poniekąd marzenie Edyty. Poznaje ona przystojnego Marka o egzotycznej urodzie...

Takie sobie czytadełko,które po odłożeniu na półkę albo wykasowaniu z czytnika odchodzi w zapomnienie

Niektórzy z was na pewno pamiętają, z jaką radością przyszło mi zrecenzować ,,Kota lubi szanuje", które również pochodzi spod pióra Kłosińskiej-Moedy. Kiedy tylko zobaczyłem, że autorka planuje wydawać już trzecią książkę, sięgnąłem po nią z taką samą radością jak po poprzednie dzieło tej pani. I znów mam okazję spotkać się z bardzo dobrą komedią romantyczną.

Edyta pracuje...

Taki sobie harkekinek. Jak to polska dziewczyna z głębokiej prowincji wyobraża sobie Brazylię. Opowieść nudnawa, bez napięć, zaskoczeń, emocji. Przesyt cudownych przypadków i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności. Bohaterowie drętwi i raczej mało sympatyczni. Nie nazwę tego wielką literaturą. Chyba w ogóle nie nazwę tego literaturą...

To trzecia powieść tej autorki....

• 2014
  • Obyczajowe