Miłosne kolizje

Replika
2013-01-01
2013-01-01
romans miłość marzenia

Naprawdę ciężko pracować mi nad systematycznością postów :D Kurczę zawsze znajdzie się coś, co odciągnie mnie od ulubionych zajęć. A głowa pełna pomysłów, zwłaszcza, że ciężki okres już za mną. Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z książką "Miłosne kolizje", którą czytałam już jakiś czas temu. Niestety nie zapadła za bardzo w moją pamięć, ale o tym już za chwilę ;)

Panią Michalinę kojarzę dzięki książce "Kota lubi szanuje" ( zgadnijcie, co przyciągnęło moją uwagę :D). Co prawda nie czytałam jej, ale zapadł mi w pamięć tytuł. O autorce nie mogę zbyt wiele powiedzieć - ciężko wyszukać jakąkolwiek informację. Z okładki natomiast dowiedziałam się, że autorka lubi czekoladę oraz kocha koty. Myślę, że to przeznaczenie nas na siebie nasłało :)

Główna bohaterka - Malwina - życie ma już całkowicie zaplanowane. Narzeczony, niedaleki ślub, pewnie dzieci. Jednak w jej życiu pojawia się ktoś, kto spełnia wymagania mężczyzny idealnego. Problem w tym, że staje się to w najmniej odpowiednim momencie. Częste "przypadkowe spotkania" nie wróżą niczego dobrego dla związku Szymona i Malwiny. Chociaż Szymon wcale nie jest takim ideałem..

Mam ogromnie mieszane uczucia co do tej książki. W mojej biblioteczce pojawiła się dzięki wymianie książkowej, a przekonała mnie do siebie okładka. ( Tak wiem, książki nie ocenia się po okładce :)). Treść natomiast lekko mnie zawiodła. Zawiodła, bo w głównej bohaterce zobaczyłam część siebie. Tą, która boi się zaryzykować. I tkwić w czymś, co czyni ją szczęśliwą. Jednak jest jeden mężczyzna, który pomoże jej przejrzeć na oczy. Duży plus muszę przyznać za wydanie - jest idealnie trafione. Z tego co pamiętam, pochłonęłam ją bardzo szybko :) Stało się też tak również dlatego, że autorka ma naprawdę talent :) Tylko szkoda, że na tak krótko utkwiła w mojej pamięci :)

Mimo wszystko, myślę, że książka ta znajdzie swoich odbiorców. Mój gust nie ma tutaj znaczenia, każdy z nas jest inny :) A i co najważniejsze, obiecuję pani Michalinie, że z przyjemnością sięgnę po "Kota lubi szanuje" :) Już nie mogę się doczekać :)

Panią...

Malwina to rodowita Warszawianka mimo to bardzo kocha swojego narzeczonego Szymona, dlatego, że rozrzuca skarpetki po całym pokoju, ma na swym sumieniu jeszcze cięższe grzeszki, a uszczęśliwia ukochaną Malwinę. Rzecz w tym, ona też go kocha, na początku to tak przynajmniej myślała, aż do tej pory.
W wyniku drogowych zawirowań bohaterka poznaje tego jedynego, idealnego mężczyznę w swoim życiu.
Niestety ów ten przystojny,niesamowity książę z bajki okazuje się, że ta jego wybranka ma narzeczonego i jest zajęta. Malwina ma zostać żoną Szymona, lecz nie może oprzeć się czekoladowemu spojrzeniu Roberta, coś ciągnie ją do niego, że chce być z nim.
A te pozorne zbiegi całe okoliczności i przypadkowe ich spotkania to zaczynają sprawiać, że w życiu Malwiny wkrada się nieoczekiwanie duży chaos.I zmiany życiowe, które mogą nastąpić bardzo szybko w jej życiu.Malwina często spędza cudowne chwile z Robertem, on okazuje się tym wyjątkowym, wspaniałym mężczyzną jej życia.
Czego naprawdę się boi tytułowa bohaterka jak ognia?
Czy uwierzy w to, że zmieni się coś w jej życiu i spełnią wszystkie marzenia?
Los nie zawsze bywa ślepy, nad wszystkich czuwa i pomaga jej kochająca ciotka Wiesia pragnie pomóc swojej siostrzenicy, żeby w końcu była szczęśliwa miała kogoś w życiu.
Chciałam się oderwać od czegoś ciężkiego, a postanowiłam wziąć tą książkę z biblioteki do domu i bardzo mile zaskoczona jestem po tej książce.
Jest to historia bardzo życiowa, prawdziwa dwójki zakochanych ludzi w sobie, o miłosnych zawirowaniach, pełna uczuć prawdziwych, emocji i wzruszeń dostarczyła mi lektura.
Główna bohaterka Malwina to ciepła, wspaniała,urocza osoba, zaś Robert to dobra, pozytywna postać od razu go polubiłam, a ciocia Wiesia zawsze gotowa była pomóc, służyć pomocą,świetną radą Malwinie.
Postacie byli ciekawi, pogodni z zaciekawieniem śledziłam losy bohaterki Malwiny i kibicowałam jej i Robertowi tworzyli udaną, kochającą parę.
"Miłosne kolizje" to lekka, przyjemna,znakomita i cudowna książka,z wielką ochotą przeczytałam wciąga niesamowicie nie żałuje, że przeczytałam tę książkę mnie się spodobała to optymistyczna, zaskakująca książka wywołała uśmiech na mojej buzi, poprawiła samopoczucie, nie żałuje ani chwili, że przeczytałam tę książkę to dobra lektura z kubkiem gorącej kawy na miłe popołudnie.
Warto było po nią sięgnąć i wciągnąć się w te ciekawe, niezwykłe przygody Malwiny oczarowana jestem książką.

W wyniku drogowych zawirowań bohaterka poznaje tego jedynego, idealnego...

lekka lektura, bez skomplikowanej fabuły. przyjemna i nie wymagająca. doskonała na wieczory lub bezsenne noce. nie zaskakuje, ani nie powala historią, ale wprowadza spokój i pokazuje, że miłość może wszystko.

Książkę oceniam jako słabą. Bardzo przewidywalna. Już od początku wiedziałam, jak się zakończy. Styl pisania - lekki, swobodny, żartobliwy, jednak do mnie nie przemawia. Raczej nie sięgnę po inne książki tej autorki. Typowe romasnidło, aż za bardzo przesłodzone.

Zbyt dużo zawirowań i tłumaczenia w środku "akcji" co? kto? dlaczego? po co? itp. Ogólnie książka przeciętna.

Romantyczna opowieść o uczuciu rodzącym się na roku dwóch warszawskich ulic...Polecam!

Bardzo szybko i przyjemnie się czyta :)

Bardzo szybko i przyjemnie się czyta :)

Niedzielny wieczór spędziłam czytając " Miłosne kolizje ". To lekka i przyjemna książka, która ukazuje nam ludzkie losy. Poznajemy Malwinę, rodowitą warszawiankę, narzeczoną Szymona. Malwina ma pracę, dom, wspaniałą ciocię Wiesię, jednym słowem poukładane życie. Tylko czy to jej wystarczy? Czy, aby na pewno kochają się z narzeczonym? Przypadek sprawia, że pewnego dnia w życie Malwiny wkracza przystojny Roberto. Z pomocą cioci Wiesi, okazuje się, że los nie zawsze jest ślepy. Jeśli ktoś chce przekonać się co się wydarzyło w życiu Malwiny, z kim odnalazła szczęście, proszę samemu doczytać...

Autorka w sposób subtelny i zabawny przemyciła najważniejsze wartości i zasady, jakimi powinniśmy się kierować. Miłość została potraktowana w tej książce w sposób smaczny, bez zbędnego epatowania opisami łóżkowymi czy wulgarnymi wyrażeniami. Choć książka przewidywalna, to bardzo przyjemna i ciepła w odbiorze.

Miłosna opowieść, lekka, łatwa i przyjemna :)

Miłosna opowieść, lekka, łatwa i przyjemna :)

• Przeczytane 2014
  • Literatura kobieca