When Summer Ends

Okładka książki When Summer Ends Isabelle Rae
Okładka książki When Summer Ends
Isabelle Rae Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
When Summer Ends
CreateSpace Independent Publishing Platform
2012-09-28
2012-09-28
romans miłość

Książka przyjemna ale miejscami przesłodzona. Bądźmy szczery jakie są szanse spotkać Faceta Idealnego?
Pokochałam Sama był cudowny i zabawny.

Pokochałam Sama był cudowny i zabawny.

Generalnie to nie spodziewałam się wiele i tu się nie zaskoczyłam. Miła, lekka bez dreszczy emocji pomimo kilku intryg. Lekkie czytadło na raz. Bardziej dla nastolatek 😁

Świetna historia, jednak bardzo dużo opisów, które nie wnoszą nic poza nudą. Musiałam robić sobie przerwy od czytania, bo opisy były męczące.

Na półkach: , , , , , , ,

Sympatyczna opowieść o zakazanej miłości. Lubię w książkach motyw miłości między nauczycielem a uczennicą, ale tutaj spodziewałam się delikatnie czegoś innego. Jakichś głębszych emocji, większych zawirowań, a przede wszystkim tego, że ja sama bardziej to wszystko odczuję.

Owszem, polubiłam głównych bohaterów. Oboje wydawali się sympatyczni, choć Chloe to dopiero nastolatka, ale Will z tym swoim szarmanckim podejściem do niej, bardzo mnie rozczulał. Naprawdę, w mojej wyobraźni Will to taki słodziak ;) ale sama akcja nie ma w sobie zbyt wiele dramatu. Nawet uczucia Chloe po tym gdy Will z nią zerwał, były dość oszczędnie opisane. A ja lubię jak w książce palą się kartki od iskrzących emocji. Tu mi troszkę zabrakło tej głębi i intensywności.

Co do długości książki, może można było ciut mniej napisać. W sensie, nie rozwlekać tego na tyle rozdziałów, bo przyznaję, że te dotyczące przyjaciół Chloe, trochę mnie nudziły. Tak naprawdę, nie wnosiły nic do historii Willa i Chloe.

Zakończenie z happy endem, nawet wielkim powiedziałabym. Dość przewidywalne i bardzo słodkie. Ale w sumie nie pasowałoby tutaj innej do całej treści.

Tak nawiasem mówiąc, zachowanie taty Chloe, gdy dowiedział się o związku córki z Willem, trochę mnie śmieszyło a trochę zirytowało, bo rodzicom się wydaje, że jak zabronią spotykać się swojemu dziecku z kimś kto ich zdaniem jest nieodpowiedni, to sprawa będzie załatwiona i dziecko bezpieczne. Otóż nie. To tak nie działa, z uczuciami nie ma sensu walczyć. Tak samo jak nie ma sensu zabraniać dzieciom, które odnośnie tej historii są już wprawdzie pełnoletnie, spotykania się z kimś kogo rodzice nie aprobują. Uważam, że żadna groźba taty Chloe, nie sprawiłaby że dziewczyna zrezygnowałaby ze swojej miłości.

No i co muszę też dodać, polubiłam Sama, za jego śmieszne teksty. A z kolei najbardziej irytował mnie Ollie.

Książka raczej dla nastolatek. Ale podobała mi się mimo tego, że nie do końca spełniła moje oczekiwania.

Czy było potrzebne rozwlekać tę książkę na tyle stron? Autorka niepotrzebnie wydłuża historię, ponieważ to tylko zniechęca do dalszego czytania. Akcja się wlecze, niektóre sytuacje nie wnoszą nic do fabuły.
I kluczową miłość głównych bohaterów jest dla mnie niewiarygodna. Chloe ma 17 kat okej, to nie przeszkadza w miłości. Ale jej myślenie już tak... Chloe przez ponad połowę książki myśli jak to chciała by capnąć Willa za tyłek, jaki to Will jest sexowny, jakie to Will wykonuje gesty... No czyste pożądanie, miłości tu nie widać.

Idzie kupić tę książkę w języku polskim?? szukam szukam i nic... :(((

Idzie kupić tę książkę w języku polskim?? szukam szukam i nic... :(((

Bardzo fajna książka ale historia trochę za długa lecz mimo wszystko dobrze się czyta.

W tym roku po raz drugi pochłonęłam tą książkę. Dlaczego? Bo główni bohaterowie nie są sztuczni, naciągani. Każda nastolatka zakochuje się w jakimś nauczycielu. Jednak tutaj historia zaczyna się od spotkania w barze, kilku niedopowiedzeniach, a potem spotykają się w szkole. Po takiej historii, sama miałam ochotę znów być nastolatką. Chloe nie daje sobie w kaszę dmuchać, za to Will-książę na białym koniu. Polecam.

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Wciągnęła mnie na maksa. Tego potrzebowałam. Jestem nią zauroczona

Fajna historia, podobna do "Pułapki uczuć". Fajnie się czyta, jednak często główni bohaterowie wydali mi się niedojrzali :P jak dla mnie to typowa historia dla nastolatek :)

• Romans
  • New Adult