Holograficzny Wszechświat

Okładka książki Holograficzny Wszechświat Michael Talbot
Okładka książki Holograficzny Wszechświat
Michael Talbot Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
408 str. 6 godz. 48 min.
Kategoria:
ezoteryka, senniki, horoskopy
Tytuł oryginału:
The Holographic Universe
Wydawnictwo:
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Data wydania:
2013-11-29
Data 1. wyd. pol.:
2013-11-29
Liczba stron:
408
Czas czytania
6 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788373776210
Tłumacz:
Łukasz Głowacki
Średnia ocen

8,1 8,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,1 / 10
42 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
271
271

Na półkach:

Książka przedstawia teorię, że to co nas otacza jest hologramem. Na początku dość dobrze definiuje co to jest hologram, potem podaje życiorysy/badania naukowe dwóch twórców idei holograficznego wszechświata.

Potem jest szereg przykładów wydawałoby się bardzo ciekawych np. niewyjaśnione zjawiska (cuda),aura człowieka, hipnoza, uzdrowienia, zjawiska podróży poza ciało jak i doświadczenia bliskie śmierci. No super, ale po przedstawieniu przykładów, bardzo często podczas omawiania zjawisk w odniesieniu do tytułowej koncepcji autor wpada w nudne naukowe sformułowania, że tak powiem wręcz cytuje danych badaczy zamiast "opowiedzieć prostymi swoimi słowami". I to jest mój główny zarzut, bo po przeczytaniu ciekawostki byłem bombardowany niezrozumiałym naukowym bełkotem.

Książka w założeniu miała przybliżyć mi możliwości kształtowania myślą otaczającego nas wszechświata, lecz niewiele w tej dziedzinie skorzystałem. Ogólnie nie polecam. Jeśli interesujecie się jakąś z dziedzin omawianych w książce, to z pewnością są pozycje napisane ciekawiej. No chyba, że musisz znać tę teorię, to da się ja zrozumieć i nauczyć interpretować różne zjawiska z punktu widzenia życia w holograficznym wszechświecie.

Oceniam na plus ciekawostki/przykłady i samą teorię, a na minus naukowy bełkot - naprzemiennie z czymś ciekawym, za dużo trudnych słów i zbytnie rozdrobnienie (ten powiedział tak w tym miejscu bełkot, a ten tak-bełkotu cd. a w sumie chodzi im o to samo) więc ocena = 50%.

Książka przedstawia teorię, że to co nas otacza jest hologramem. Na początku dość dobrze definiuje co to jest hologram, potem podaje życiorysy/badania naukowe dwóch twórców idei holograficznego wszechświata.

Potem jest szereg przykładów wydawałoby się bardzo ciekawych np. niewyjaśnione zjawiska (cuda),aura człowieka, hipnoza, uzdrowienia, zjawiska podróży poza ciało jak i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
35
15

Na półkach: ,

Pasjonująca koncepcja natury wszechświata, do tego przedstawiona w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Czyta się bardzo dobrze zwłaszcza, że niemal w każdym zdaniu odczuć można fascynację autora. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Sci-fi, teoria tak piękna i prawdopodobna jak nigdy przedtem i nigdy potem. Do tego dochodzi tło w postaci najnowszych odkryć w dziedzinie fizyki np. teoria fal czy bozon i wszystko nabiera jeszcze ciekawszego wydźwięku.

Pasjonująca koncepcja natury wszechświata, do tego przedstawiona w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Czyta się bardzo dobrze zwłaszcza, że niemal w każdym zdaniu odczuć można fascynację autora. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Sci-fi, teoria tak piękna i prawdopodobna jak nigdy przedtem i nigdy potem. Do tego dochodzi tło w postaci najnowszych odkryć w dziedzinie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
46
2

Na półkach:

Tę bardzo wyjątkową książkę Michaela Talbota należy traktować jako wstęp do tematyki Holograficznego Wszechświata. Data jej wydania (1991 rok) sprawia, że po jej przeczytaniu odczuwamy niedosyt. W tym wypadku należy bezwzględnie sięgnąć po książki, które napisał fizyk kwantowy Amit Goswami. A najlepiej na początek obejrzeć (np. na YouTube lub strona twórców projektu) wideo warsztaty The Holographic Universe (5 części, około 7 godzin),w których mamy odniesienia do współczesnych badań w tym temacie. Ten materiał wideo w połączeniu z książkami Goswamiego pozwolą nam zrozumieć dużo więcej, gdyż badania w tej materii trwają ze wzmożoną intensywnością, nieprzerwanie (CERN, Wielki Zderzacz Hadronów).

Tę bardzo wyjątkową książkę Michaela Talbota należy traktować jako wstęp do tematyki Holograficznego Wszechświata. Data jej wydania (1991 rok) sprawia, że po jej przeczytaniu odczuwamy niedosyt. W tym wypadku należy bezwzględnie sięgnąć po książki, które napisał fizyk kwantowy Amit Goswami. A najlepiej na początek obejrzeć (np. na YouTube lub strona twórców projektu) wideo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
374
213

Na półkach: ,

Książka zajmuje szczególne miejsce w mojej prywatnej top-liście, ponieważ opisana idea holo rozpaliła mój mózg. Pierwsza część to przybliżenie teorii holograficznego umysłu i wszechświata podane w sposób klarowny, przystępny, obrazowy. I na tym lektura mogłaby się zakończyć. Gwiazdek 9. Potem jednak autor używa teorii do wyjaśnienia wielu zjawisk parapsychicznych. Opisy są czasami niezwykle ciekawe, a badania wręcz fascynujące. Ale pod koniec przytłoczyły mnie te UFO-SaiBabo odloty. Nagle okazuje się, że idea nadaje się do wyjaśnienia każdego niewytłumaczalnego pierdnięcia na świecie... Dla mnie przesada. Było jednak sporo superciekawych momentów nawet w tej drugiej, nienaukowej części.

Książka zajmuje szczególne miejsce w mojej prywatnej top-liście, ponieważ opisana idea holo rozpaliła mój mózg. Pierwsza część to przybliżenie teorii holograficznego umysłu i wszechświata podane w sposób klarowny, przystępny, obrazowy. I na tym lektura mogłaby się zakończyć. Gwiazdek 9. Potem jednak autor używa teorii do wyjaśnienia wielu zjawisk parapsychicznych. Opisy są...

więcej Pokaż mimo to

avatar
797
114

Na półkach: , ,

Pozycja rewelacyjna, otwierająca człowieka na inny sposób myślenia i odbierania wszystkiego wokoło. Tym razem zdecydowanie zabrakło mi skali do oceny, gdyż nawet 10 gwiazdek to w tym przypadku i tak zdecydowanie za mało. Michael Talbot w "Holograficznym wszechświecie" udowadnia, że nasz świat nie jest prawdziwy, jest tylko hologramem wytworzonym przez świadomość. Książka, będąca dziełem współpracy z wieloma naukowcami i pracownikami Amerykańskiego Towarzystwa Badań Parapsychologicznych, przedstawia wiele dowodów, które udowadniają to twierdzenie w trzech częściach. Pierwsza z nich (najbardziej teoretyczna) przedstawia nowe, niezwykłe spojrzenie na rzeczywistość, omawia mózg i kosmos jako hologramy. Kolejna traktuje o umyśle i ciele w odniesieniu do psychologii. Zaś ostatnia (dla mnie najbardziej fascynująca) odnosi się do zagadnień czasu i przestrzeni poza umysłem.
Hologram przedstawiono tu jako jakby kwantowy segregator, w którym są przechowywane informacje w kwantowych falach. Wszechświat można porównać do gigantycznej centrali informacyjnej, w której wszystko co istnieje we wszechświecie, jest już obecne w jakiejś niewidzialnej sferze poza czasem i przestrzenią, takim polu wszelkich możliwości, które, gdy przyjdzie na to pora to się ujawnią. Nasza percepcja świata to rezultat złożonego odczytywania informacji na różnych poziomach rzeczywistości.
Najbardziej szkoda, iż autor zmarł zbyt szybko nie kończąc swego życiowego dzieła. Książka bardzo zaciekawiła mnie swą tematyką i z pewnością sięgnę po kolejne dotyczące podobnych tematów.

Pozycja rewelacyjna, otwierająca człowieka na inny sposób myślenia i odbierania wszystkiego wokoło. Tym razem zdecydowanie zabrakło mi skali do oceny, gdyż nawet 10 gwiazdek to w tym przypadku i tak zdecydowanie za mało. Michael Talbot w "Holograficznym wszechświecie" udowadnia, że nasz świat nie jest prawdziwy, jest tylko hologramem wytworzonym przez świadomość. Książka,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
340
74

Na półkach: , ,

Moim zdaniem książka niewiele wnosząca do tematu. Autor podaje różne przykłady niewyjąśnionych zjawisk i próbuje to ładnie połączyć z teorią holograficzną (która za dobrze nie jest w książce wyjaśniona).
Jest to kolejna pozycja która przekonanych przekona, a nieprzekonani nawet jej nie skończą czytać:)

Moim zdaniem książka niewiele wnosząca do tematu. Autor podaje różne przykłady niewyjąśnionych zjawisk i próbuje to ładnie połączyć z teorią holograficzną (która za dobrze nie jest w książce wyjaśniona).
Jest to kolejna pozycja która przekonanych przekona, a nieprzekonani nawet jej nie skończą czytać:)

Pokaż mimo to

avatar
255
30

Na półkach:

Książka otwiera zupełnie nową perspektywę na wiele spraw

Książka otwiera zupełnie nową perspektywę na wiele spraw

Pokaż mimo to

avatar
10
7

Na półkach:

Książka współautorsta podopiecznego A. Einstein David Bohm fizyka kwantowego oraz neurofizjologa Karl Pribram. Oboje stwierdzają, iż wszechświat może być jednym wielkim hologramem. Odpowiem tak:

Fanatyk / The Believer (2001) - Henry Bean
Fragment:
"Co nam dali najwięksi żydowscy myśliciele? Marks, Freud, Einstein.
Komunizm, infantylną seksualność i bombę atomową. Wystarczyły trzy stulecia, aby wyszli z gett Europy i zburzyli logikę oraz porządek tego świata. Nakłonili nas do walki klasowej i nieuzasadnionych pragnień, próżności i stworzyli świat, w którym kwestionuję się nawet istnienie materii".

Książka współautorsta podopiecznego A. Einstein David Bohm fizyka kwantowego oraz neurofizjologa Karl Pribram. Oboje stwierdzają, iż wszechświat może być jednym wielkim hologramem. Odpowiem tak:

Fanatyk / The Believer (2001) - Henry Bean
Fragment:
"Co nam dali najwięksi żydowscy myśliciele? Marks, Freud, Einstein.
Komunizm, infantylną seksualność i bombę atomową....

więcej Pokaż mimo to

avatar
1473
1154

Na półkach: ,

Czy fani Gwiezdnych wojen pamiętają hologram wyświetlony przez R2D2, w którym to księżniczka Leia prosiła Obi-Wana Kenobiego o pomoc? Scena ta idealnie oddaje to, czym jest hologram. Jednakże Michael Talbot postanowił pójść nieco dalej i w swojej książce opisuje holograficzne postrzeganie całego świata, ludzi i naszego życia. Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ lubię czytać o naukowych badaniach dotyczących zjawisk, które są postrzegane jako paranormalne. A gdy zobaczyłam, że przedmowę stworzyła Lynne McTaggart, to wiedziałam, że ta pozycja musi być świetna. Nie pomyliłam się.

Pierwsze rozdziały mogą wydawać się nieco ciężkie i trudne, bowiem autor przytacza różne badania związane z fizyką kwantową oraz ludzkim umysłem. Przede wszystkim skupia się ona na dokonaniach dwóch naukowców. W przypadku fizyki jest to protegowany samego Einsteina – David Bohm, natomiast neurofizjologiem, który twierdzi, że wszechświat to jedynie gigantyczny hologram wytwarzany przez nasz umysł, jest Karl Pribram. Zazwyczaj takie przytoczenia bywają nudne i ciężkie w odbiorze, ale nie w tym przypadku. Autorowi faktycznie udało się zyskać całą moją uwagę, a każde zdanie przez niego napisane chłonęłam z ogromną przyjemnością.

Gdy już przejdziemy przez te „cięższe” rozdziały otrzymujemy cały ogrom przykładów dotyczących uzdrowień, psychokinezy i innych cudów, których normalna nauka nie jest w stanie wyjaśnić. Znaleźć tutaj można także kilka słów o doświadczeniach poza ciałem, doświadczeniach z pogranicza śmierci, czakr, aury, pól energetycznych i zdolności naszego mózgu, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Moim zdaniem jest to typowa książka popularno-naukowa, ale napisana bardzo przystępnym językiem. W łatwy i całkowicie zrozumiały sposób autor porusza wszelakie tematy, które jednak są ze sobą połączone. Oczywiście nie oznacza to, że możemy sobie pozwolić na myślenie o niebieskich migdałach, bowiem to też nie o to chodzi, aby czytać i nic z tego nie wynieść. Warto pozostać skupionym i czytać wtedy, kiedy mamy pewność, że nic nas nie będzie rozpraszać.

„Holograficzny wszechświat” to znakomita książka, która przedstawia nam nową teorię spojrzenia na świat. Przedstawiane tezy, nawet te, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe i absurdalne, zostały poparte naukowymi badaniami, a wyniki okazują się być zaskakujące. Michael Talbot wykonał kawał dobrej roboty tworząc tę publikację – szukanie informacji, dogranie ich ze sobą, przytoczenie wielu przykładów z różnych dziedzin – to wszystko naprawdę nie jest takie proste, a napisanie tego w sposób jasny i zrozumiały dla każdego też jest nie lada wyczynem. Zdecydowanie polecam, jest to jedna z ciekawszych i wciągających pozycji, z którą naprawdę warto się zapoznać. Ta książka dowodzi, że nie należy obawiać się słów „fizyka kwantowa”, że nasz umysł posiada nieograniczone możliwości, a my powinniśmy zacząć to dostrzegać. Gorąco polecam!

Czy fani Gwiezdnych wojen pamiętają hologram wyświetlony przez R2D2, w którym to księżniczka Leia prosiła Obi-Wana Kenobiego o pomoc? Scena ta idealnie oddaje to, czym jest hologram. Jednakże Michael Talbot postanowił pójść nieco dalej i w swojej książce opisuje holograficzne postrzeganie całego świata, ludzi i naszego życia. Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ lubię czytać o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
98
72

Na półkach: ,

Nie ma chyba człowieka, który nie zastanawiałby się nad sensem swego istnienia, nad sensem swego życia, nad budową świata, który go otacza. Z pozoru proste pytania ale gdzie szukać odpowiedzi. kto udzieli nam odpowie, kto ukierunkuje na właściwą drogę. Szukając, znajdujemy oparcie w nauce i wierze ale tylko łącząc te dwa czynniki jesteśmy wstanie chociaż w jakiejś niewielkiej cząstce zaspokoić naszą ciekawość. Czy istnieje jednak odpowiednia nauka, która będzie współpracowała zgodnie z naszą częścią duchową?

Okazuje się, że nie tak dawno powstała pewna naukowa - teoria, która podważa prawdziwość zagadnień dziesiątek innych nauk, wzbogacając je o nowe, może i pozornie fantastyczne ale jak się okazuje stwierdzone naukowo fakty. Ta nowa teoria, mówi o innej rzeczywistości i jest w stanie wyjaśnić rzeczy, które do tej pory z naukowego punktu widzenia były niewytłumaczalne.

Czy chcielibyście dowiedzieć się czegoś o samym sobie, o tym czym są wspomnienia, jak nasz mózg je magazynuje? Może interesuje Was natura i to jak to możliwe, że ludzie tak bardzo potrzebują obecności drugiej osoby, niczym cząsteczki, które oddzielone od siebie nadal, w jakiś tajemniczy sposób na siebie oddziałują. Ciekawi was pojęcie świadomości, tego co nas otacza, nie tylko materii ale również tego co wykracza poza naszą świadomość? Interesuje was nauka, psychologia, fizyka, medycyna wówczas ta książka jest dla Was.

Podsumowując książka Michaela Talbota to próba znalezienia odpowiedzi na nasze najskrytsze pytania. W naukowy sposób udowadnia, że nie wszystko jeszcze jesteśmy wstanie pojąć, a możliwości naszego rozumowania są właściwie nieograniczone. Publikacja mówi o nowej teorii, związanej z ostatnimi badaniami naukowymi. Holografia, czyli trójwymiarowy obraz, coś co istnieje w różnych wymiarach, rożnych rzeczywistościach, tak jak my, tak jak nasze myśli i nasze czyny, nasze życie.

Książka chociaż jest naukową publikacją, nie stanowi jednak aż tak wielkiego wyzwania dla laika. Jest napisana tak aby nie sprawiała trudności w czytaniu komuś kto z fizyką, czy psychologia nie ma na co dzień styczności. Znajdziemy tu bardzo trafne porównania i komentarze, nawiązujące do filmów i książek. Autor mimo że czerpał z wielu naukowych źródeł, dołożył jednak starań aby jego ostatnie dzieło podobało się większej publice, niż tylko środowisku naukowemu. Dlatego zachęcam do poznania tego dokumentu.

Nie ma chyba człowieka, który nie zastanawiałby się nad sensem swego istnienia, nad sensem swego życia, nad budową świata, który go otacza. Z pozoru proste pytania ale gdzie szukać odpowiedzi. kto udzieli nam odpowie, kto ukierunkuje na właściwą drogę. Szukając, znajdujemy oparcie w nauce i wierze ale tylko łącząc te dwa czynniki jesteśmy wstanie chociaż w jakiejś...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  216
 • Przeczytane
  51
 • Posiadam
  24
 • Teraz czytam
  7
 • Ulubione
  6
 • Rozwój osobisty
  2
 • Wiedza niepowszechna
  2
 • Nauka
  2
 • Do kupienia
  2
 • Inne
  2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Holograficzny Wszechświat


Podobne książki

Przeczytaj także