Dar duszy. Uzdrawiająca moc życiowych wyzwań

Okładka książki Dar duszy. Uzdrawiająca moc życiowych wyzwań Robert Schwartz
Illuminatio
2013-07-01
2013-07-01
Karolina Bochenek
dusza oczyszczenie umysł emocje doświadczenia

Temat wcielania się w to życie z określanym planem jest mi znany z innych książek, więc ta tutaj nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Chociaż fajnie, że autor zebrał konkretne i trudne problemy w osobny rozdział, dzięki czemu można poznać temat wyczerpująco.

Dawno już nie zetknęłam się z książką, której treść tak bardzo uderzyła w moje wierzenia o sensie życia, duszy i śmierci.

To, co przeczytałam, sprowokowało mnie do myślenia; wizje zawarte w tej książce okazały się być dla mnie niezwykle krzepiące i dające nadzieję, lecz także zobrazowały mi moje przywiązanie do bardziej schematycznego myślenia, a także mój wewnętrzny, umysłowy opór wobec głębokiej duchowości.

Polecam wszystkim osobom, które chociaż częściowo chcą zagłębić się w duchowość - książka skłania do refleksji, chociaż momentami zadziwia, a nawet oburza - co natomiast wydaje mi się być jej kolejną zaletą, ponieważ im bardziej abstrakcyjne wydawały mi się poruszane tematy, tym bardziej czytałam jak zahipnotyzowana.

Każde wydarzenie z naszego życia ma zamierzony cel i sens. Druga książka skupia się na uzdrowieniu duszy, opisując przeżycia osób zderzających się z traumami.
Osoby które czytały pierwsze wydanie na początku będą znudzone, autor powiela dużo kwestii z poprzedniej książki. Jest to plus dla czytelników nie mających styczności z jego debiutem, zostają bowiem wprowadzoni w świat planowania życia przed narodzinami, poznają prawdziwe znaczenie karmy oraz zdarzeń uzdrawiających duszę.
Nie bądźmy wobec siebie tak krytyczni, wybaczajmy, szukajmy pozytywnych stron naszych doświadczeń. Chociaż może się wydawać, że los nam nie sprzyja jest to idealna przesłanka do naszego rozwoju i wzrostu- autor pokazuje nam jak to przetrawić i wykorzystać.

Dar duszy to niespodziewany dar autora dla czytelnika, czytelnika zniewolonego problemami, kłopotami i różnego rodzaju niesprawiedliwościami. Autor stara się w nas zaszczepić wiarę, nadzieję i ogrom optymizmu. Uczy nas miłości i zrozumienia dla samego siebie, radości wobec własnej osoby. Aby iść naprzód, pokonywać wszelkie piętrzące się niepowodzenia trzeba być w zgodzie z samym sobą, trzeba wierzyć, że może być lepiej, nie wolno się cofać i rozpamiętywać krzywd i bólu z przeszłości. To było, minęło, jest za nami i już do nas nie wróci. Patrzmy z ufnością i nadzieją w przyszłość, ona nas wyzwoli i da spełnienie, radość i przede wszystkim chęć do życia, do pomagania innym, do bycia dla nich podporą i opoką w trudnych życiowych momentach. Wtedy, gdy ktoś jest na rozstaju dróg życiowych pojawiamy się my i z ufnością pokazujemy, jak można uczyć się bycia szczęśliwym.
Z tej niecodziennej lektury dowiemy się o czymś dla wielu z nas nowym, o przedurodzeniowej koncepcji planowania. Sama wcześniej się z tym nie spotkałam, ale teraz moja wiedza na ten temat jest troszeczkę większa. Wynika z niej, że nasza dusza wcześniej, zanim pojawiliśmy się na świecie, zaplanowała nam życie ziemskie. Naznaczyła dla każdego plan ziemski, uwzględniający różne przeszkody i traumy, które się pojawią w naszym życiu. Nie ominą nas ból i rozpacz, pojawi się zło, ale będzie też miłość i nadzieja. Bo nie jest tak, że życie tu – na ziemi, to tylko pasmo niekończących się niepowodzeń. Ale dla nich autor poświęca najwięcej miejsca. Próbuje oswoić nas z życiowymi traumami w postaci: samobójstwa bliskiej osoby, gwałtu, aborcji, poronienia i chorób psychicznych. Przytacza zeznania osób, których te problemy dotknęły, pozwala im zrzucić ciążące na nich brzemię, oczyścić się, ale też wskazuje, jak sobie z tymi problemami trzeba poradzić. Każdy ma w sobie niekończące się pokłady energii i należy je odpowiednio ukierunkować i wykorzystać. Energia ma moc uzdrawiającą i oczyszczającą, tylko musi być wiara w jej niespotykane właściwości.
Ta książka oczywiście nie jest tylko dla osób, których dotknęły wspomniane wyżej traumy na swojej drodze życiowej. To cenna lektura dla nas wszystkich, w tej historii każdy uważny czytelnik znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jakąś życiową poradę czy sugestię, która zakorzeniona w naszym sercu w przyszłości będzie procentować i wydawać nasiona dobra. Będzie wyzwalać z nas uzdrawiającą energię, którą będzie nas wspierała w trudnych chwilach i pozwalała pokonywać trudne doświadczenia życiowe z odpowiednim pozytywnym nastawieniem. Te nauki wnikają głęboko w nas, zakorzeniają się w naszych sercach i napełniają je miłością, radością i nadzieją. W nas drzemią ogromne pokłady tych pozytywnych emocji tylko czasami trzeba je wyzwolić i pozwolić im się ujawnić. Nie bójmy się tego, nie udawajmy twardych i niepokonanych, otwórzmy się na ludzi, na ich problemy i zauważmy drugiego, obolałego człowieka, i wyciągnijmy do niego pomocną dłoń. To nas nic nie kosztuje, a efekty mogą być porażające.
Muszę jednak wspomnieć, że ta książka nie jest dla każdego. Osoby wierzące mogą być zniesmaczone głoszonymi teoriami i poglądami sprzecznymi z nauką kościoła, nie każdy będzie w stanie je zaakceptować. Ale warto może mieć taką wiedzę, niekoniecznie sią z nią zgadzając.
Ja również po lekturze Daru duszy mam mieszane odczucia, nie do końca autor przekonał mnie do swoich racji. Owszem, zasiał we mnie ziarnko niepokoju i niepewności, ale w żaden sposób nie zburzył moich poglądów w tej materii.
Muszę jednak przyznać, pomijając głoszoną przez autora przedurodzeniową koncepcję planowania, że w tej książce jest mnóstwo cennych darów, porad i sugestii, jak oczyścić i wyzwolić swoją duszę, jak pozwolić jej działać nie ograniczając jej w żaden sposób. Jestem pewna, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, odżywczy pokarm dla swojej duszy. Warto po nią sięgnąć, dowiecie się czegoś nowego i będziecie potrafili iść przez życie z ufnością, obdarzeni miłością i nadzieją. Dar duszy to latarka w mroku życia, próbująca oświetlić drogą ku lepszej i bardziej satysfakcjonującej przyszłości.

Czytanie tej pozycji było dla mnie ekscytujące i skłaniało wielokrotnie do zatrzymania się i przemyślenia niektórych kwestii. Bardzo odpowiadał mi format książki i duża, wyraźna czcionka. Jedynym minusem jest szary papier i skromna oprawa graficzna. Bardzo przyjemna dla oka okładka zachęca do zajrzenia do wnętrza. Łatwy sposób przekazywania wiedzy, narracyjny styl pisarski uprzyjemnia spędzone z nią chwile. Jednak sprawy w niej zawarte mogą być dla niektórych trudne do przyjęcia, gdyż świadomość wielu z nas została ukształtowana według pewnych standardów i stereotypy myślowe, które mogą blokować na taką odkrywczą wiedzę. Z pewnością trzeba do niej podejść z otwartym sercem i umysłem oraz z chęcią dowiedzenia się więcej o sobie i świecie. Nie jest to łatwa lektura, mimo że czyta się ją wyśmienicie.
Polecam każdemu! Uważam, że każdy powinien ją przeczytać!

Polecam bardzo.

Polecam bardzo.

Problemy, kłopoty i tragedie spotykają wszystkich, ale co jeśli sami się na nie zgodziliśmy? Według Roberta Schwartza dusza każdego z nas przed urodzeniem zaplanowała sobie życie tu, na Ziemi. Nakreśliła plan, uwzględniając na swojej drodze różnego rodzaju tragedie: od śmierci kogoś bliskiego, po wypadek, kalectwo czy nawet gwałt. Czemu to miało służyć? Przede wszystkim, pokonaniu własnych słabości, zrozumieniu targających nami emocji i zdobyciu nowego doświadczenia. W tę teorię można wierzyć lub nie, jednak autor „Daru duszy” pragnie uświadomić czytelnikowi, że ten nie powinien przyjmować roli ofiary, ponieważ problemy, na które się natyka, mają o wiele głębszy sens.

„Dar duszy” jest książką nietypową, ponieważ ma nie tylko trochę większy format, niż te zwyczajowo wydawane publikacje, ale także traktuje o koncepcji, która zmienia całkowicie sposób patrzenia na świat i swoje życie. Jest ona również niezgodna z wiarą katolicką, chociażby ze względu na jej podstawowe fundamenty, na które składają się: reinkarnacja czy istnienie równoległych wymiarów. Zgodnie z koncepcją planowania przedurodzeniowego ludzkie dusze są częścią Boskości i przed każdym swoim pobytem na Ziemi kreśliły do danego wcielenia plan, bazujący na różnego rodzaju wyzwaniach.

Publikacja napisana przez Roberta Schwartza szokuje oraz wzbudza niedowierzanie. Negatywne emocje względem niej mogą odczuwać przede wszystkim osoby poważnie poszkodowane przez los, a także chrześcijanie, którym wpajano zupełnie inne prawdy. Nie będę ukrywać, że z początku również niedowierzałam, bo jak to możliwe, aby ktoś z własnej nieprzymuszonej woli wybrał sobie życie w rodzinie patologicznej, albo wyraził zgodę na kalectwo, słabe zdrowie czy na przykład doświadczenie straty materialnej w postaci kradzieży? W trakcie lektury zaczęłam jednak przyjmować wyjaśnienia autora; miały one sens, ale żeby je zrozumieć i zaakceptować, należało spojrzeć na nie w inny sposób. Rozumem nie wszystko można ogarnąć, czasem trzeba polegać na swoim sercu oraz intuicji.

„Dar duszy” jest lekturą, która inspiruje czytelnika, a także daje mu otuchę. Za jej sprawą odbiorca może porzucić dotychczasową rolę ofiary, wielce pokrzywdzonej przez los. W zamian za to, zacznie analizować nieprzyjemności, które do tej pory go spotkały i w dalszym ciągu spotykają. Zada sobie pytanie, jaką naukę dla niego przynoszą te wydarzenia. Być może inspirują do pomagania innym, albo pomagają docenić uczucie miłości czy też przyjaźni?

W książce autorstwa Roberta Schwartza czytelnik będzie miał możliwość zaznajomić się z koncepcją planowania przedurodzeniowego, którą uwiarygodnić mają wypowiedzi medium oraz ich rozmowy z osobami, które doświadczyły jakiejś tragedii. W „Darze duszy” strony zostały podzielone w ten sposób, że odbiorca będzie mógł się zapoznać z konkretnymi problemami, zaczynając od poronienia, gwałtu, a nawet samobójstwa. Na łamach danej części zamieszczona została historia i przemyślenia osoby, która doświadczyła danej tragedii, opatrzona komentarzem autora oraz innych dusz, z którymi skontaktowało się medium. To przede wszystkim te części książki pozwalają spojrzeć na poszczególne problemy pod innym kątem, przynosząc osobom w podobnej sytuacji ulgę i pomoc w doświadczeniu Uzdrowienia.

Ciekawym, choć najdziwniejszym dla mnie, elementem „Daru duszy” były strony poświęcone zwierzętom. Według autora oraz osób, które mają rozwiniętą zdolność komunikowania się z innymi bytami, także ich dusze przybierają na ziemi różne postacie i często, choć nie zawsze, towarzyszą ludziom i pomagają im w osiągnięciu Uzdrowienia. Tak jak wspomniałam, było to dla mnie dziwnym doświadczeniem, ponieważ w książce zamieszczone zostały ich rozmowy oraz przekazy zwierząt do dawnej właścicielki. Brzmi niewiarygodnie? I to bardzo, a co za tym idzie – wzbudzało to we mnie dość sprzeczne emocje.

Podsumowując, „Dar duszy” jest ciekawą publikacją, z którą warto się bliżej zapoznać. Na łamach książki czytelnik będzie mógł zapoznać się z koncepcją planowania przedurodzeniowego, dlatego lektura tej publikacji pozwala inaczej spojrzeć na swoje życie, a przede wszystkim przynosi ulgę np. osobom, których krewni czy przyjaciele popełnili samobójstwo. Twór Roberta Schwartza czyta się szybko i łatwo, a odkrywanie przed danymi osobami ich przeszłych wcieleń oraz celów, które wyznaczyły sobie przed narodzeniem, jeszcze bardziej urozmaica lekturę tej pozycji. Czy polecam? Jak najbardziej! „Dar duszy” daje przede wszystkim nadzieję i wskazuje drogę, którą można wybrać, aby osiągnąć Uzdrowienie. Autor do niczego nie zmusza odbiorcy, nie mówi, jak ten ma żyć - zaznajamia go jedynie z tematem planowania przedurodzeniowego.

Ta książka zawiera piękne i wartościowe przesłania podczas różnych sesji channelingu. Z pewnością może pomóc wielu ludziom, którzy wierzą w reinkarnację. POLECAM :-)

Przeczytana jednym tchem. Wspaniałe podsumowanie moich życiowych doświadczeń i płynących z nich wniosków. Bardzo cenna pomoc dla osób o świadomości na pewnym etapie. Polecam poszukującym.

Niezwykła książka. Fascynujący temat. Miałabym ochotę wręczyć po egzemplarzu każdemu kto zmaga się z jakąś osobistą tragedią. Polecam.

• Duchowość
  • Bardzo chcę to mieć!