Night Things

horror
Avon Books
1988-01-01
1988-01-01
Literatura amerykańska powieść grozy nawiedzony dom

„Night Things” to całkiem oryginalna i zawierająca kilka ciekawych pomysłów opowieść z nawiedzonym domem w roli głównej. Jednak to nie oryginalność a styl autora jest tym, co sprawia, że książkę czyta się świetnie. Michael Talbot jest niezłym gawędziarzem, który nawet prozaiczną wymianę zdań między bohaterami podczas kolacji potrafi opisać w naprawdę wciągający i interesujący sposób. I co najważniejsze, autor nie boi się umieszczać w swoich tekstach konkretnych „efektów specjalnych”, które są charakterystyczne dla horrorów bardziej rozrywkowych. „Night Things” to dobra książka i zarazem dowód na to, że warto sięgać po mało znane horrory z lat 80. Czasem można trafić na coś naprawdę przyzwoicie napisanego.

Książkę przeczytałem za darmo i legalnie dzięki Internet Archive.

• Horrory anglojęzyczne
  • Horrory ang. lata 1980.

Dodaj cytat z książki Night Things