The Wee Free Men

Terry Pratchett Wydawnictwo: Corgi Cykl: Świat Dysku (tom 30) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Wolni Ciut Ludzie
Świat Dysku Pratchett Tiffany fantastyka

Moi znajomi czasami żartują, że wciąż czytam tę samą książkę, bo na pytanie "Co teraz czytasz?", najczęściej odpowiadam "Pratchett'a". Jestem fanką Świata Dysku. Z kilkunastu przeczytanych do tej pory książek, "Wolni Ciut Ludzie" są jednak najsłabszą pozycją. Lubię jak Prachett bawi się konwencją, pokazując czytelnikowi "znane światy i elementy" w nowych odsłonach....

Na półkach: , , , ,

Nie ma lepszej lektury na szarugę za oknem. Po prostu tego potrzebowałam- satyry, krzywego zwierciadła, czarnego humoru podanego lekkim piórem Prachetta .

Opowieść otwierająca przygody Akwili i Fig Mig Figli, które są tu chyba największym atutem książki. Są niczym wariackie smerfy. Piją i biją a na dodatek mają mnóstwo pomysłów. Jest to oczywiście książka Pratchetta,która musicie przeczytać.
Polecam,
Adrian Jeżak

Kocham książki z serii Tiffany!

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Jest jednocześnie mądra i zabawna. Jednak mam wrażenie, że skierowana jest bardziej w stronę młodszych czytelników. Gdyby to było moje pierwsze spotkanie z Pratchettem, nie wiem czy sięgnęłabym po jego inne książki.

Świat dysku czytam według kolejności wydania przez EDIPRESSE, więc jest to moja 39 książka i jest ona jedną z fajniejszych książek Pratchetta , którą przeczytałem. Jest ona utrzymana w stylu wcześniejszych tomów, kto czyta tego autora będzie wiedział w jakim klimacie pisane są jego książki. Jedna rzecz z tej pozycji z którą warto się zaznajomić to ta która znajduje się w...

to bardziej bajka dla dzieci, chociaż ciut ludzie są dość zabawni

Kolejna książka z cyklu Świata Dysku przeznaczona dla dzieci. Takie miałem przynajmniej wrażenie, gdy ją czytałem. Zdecydowanie brakuje w niej typowego dla Pratchetta humoru, a sama fabuła jest dosyć prosta i przez to nudna. Przygody Tiffany to moim zdaniem kolejna, obok wiedźm, nieudana seria z tego uniwersum.

Szału nie ma, żeby nie powiedzieć "... nie urywa". Jedna z najsłabszych książek tego autora.

Rewelacyjna książka genialnego pisarza, w której główna bohaterka Tiffany Obolała jest zmuszona do stawienia czoła zagrożeniom uzbrojona w patelnię oraz we wsparcie ludu Nac Mac Feegle, w celu pomocy jej własnemu bratu.

3 765
    1 353