Wolni Ciutludzie

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 30) fantastyka, fantasy, science fiction
Wee Free Men
fantastyka, fantasy, science fiction
Dorota Malinowska-Grupińska
Akwila Fik Mik Figle

Na półkach: , , , ,

Nie ma lepszej lektury na szarugę za oknem. Po prostu tego potrzebowałam- satyry, krzywego zwierciadła, czarnego humoru podanego lekkim piórem Prachetta .

Opowieść otwierająca przygody Akwili i Fig Mig Figli, które są tu chyba największym atutem książki. Są niczym wariackie smerfy. Piją i biją a na dodatek mają mnóstwo pomysłów. Jest to oczywiście książka Pratchetta,która musicie przeczytać.
Polecam,
Adrian Jeżak

Kocham książki z serii Tiffany!

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Jest jednocześnie mądra i zabawna. Jednak mam wrażenie, że skierowana jest bardziej w stronę młodszych czytelników. Gdyby to było moje pierwsze spotkanie z Pratchettem, nie wiem czy sięgnęłabym po jego inne książki.

Świat dysku czytam według kolejności wydania przez EDIPRESSE, więc jest to moja 39 książka i jest ona jedną z fajniejszych książek Pratchetta , którą przeczytałem. Jest ona utrzymana w stylu wcześniejszych tomów, kto czyta tego autora będzie wiedział w jakim klimacie pisane są jego książki. Jedna rzecz z tej pozycji z którą warto się zaznajomić to ta która znajduje się w...

to bardziej bajka dla dzieci, chociaż ciut ludzie są dość zabawni

Kolejna książka z cyklu Świata Dysku przeznaczona dla dzieci. Takie miałem przynajmniej wrażenie, gdy ją czytałem. Zdecydowanie brakuje w niej typowego dla Pratchetta humoru, a sama fabuła jest dosyć prosta i przez to nudna. Przygody Tiffany to moim zdaniem kolejna, obok wiedźm, nieudana seria z tego uniwersum.

Szału nie ma, żeby nie powiedzieć "... nie urywa". Jedna z najsłabszych książek tego autora.

Rewelacyjna książka genialnego pisarza, w której główna bohaterka Tiffany Obolała jest zmuszona do stawienia czoła zagrożeniom uzbrojona w patelnię oraz we wsparcie ludu Nac Mac Feegle, w celu pomocy jej własnemu bratu.

Połączenie baśni o Królowej Śniegu, Alicji w Krainie Czarów, Narni i wcześniejszych Pratchettów z cyklu o Susan Sto Helit. Ale połączenie dające coś więcej niż suma składników (modne stwierdzenie ;) ).

Mi się podobało :)

Dyskusje