TRZY FALE POWOJENNEJ EMIGRACJI

popularnonaukowa
Oficyna Wydawnicza Impuls
2013-11-15
2013-11-15
emigrant emigracja floating historia polskiej emigracji migracje adaptacja

DROGI BIOGRAFICZNE POLSKICH EMIGRANTÓW
Z recenzji wydawniczej: „Książka jest oryginalną, starannie przygotowaną i rzetelnie oddającą życie emigracyjne pozycją, która powinna zainteresować szerokie grono czytelników. Badacze życia emigracyjnego znajdą w niej nie tylko potwierdzenie niektórych wyników swoich badań, ale i takie treści, których w swoich badaniach nie uwzględnili, lub do których nie byli w stanie dotrzeć. Studenci kierunków humanistycznych i społecznych dzięki niej odkryć mogą nieznane obszary życia emigracyjnego i możliwości ich poznawania w postaci prowadzenia badań biograficznych. Rodziny, których członkowie są na emigracji, będą mogły lepiej zrozumieć dotychczasowe doświadczenia swoich bliskich i wyjaśnić sobie wzajemne stosunki, jakie ukształtowały się między nimi, a tymi, przebywającymi na obczyźnie. Tzw. przeciętny czytelnik znajdzie w książce kawałek historii naszego kraju i potrafi sobie wytworzyć obraz emigranta, co może być albo zachętą do migracji, albo przesłanką do innego postrzegania imigrantów w naszym kraju”.

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/trzy-fale-powojennej-emigracji,1519.html

DROGI BIOGRAFICZNE POLSKICH EMIGRANTÓW

Aneta Słowik TRZY FALE POWOJENNEJ EMIGRACJI Zobacz więcej