Wild Man

Okładka książki Wild Man Kristen Ashley
Okładka książki Wild Man
Kristen Ashley Wydawnictwo: Forever Cykl: Mężczyzna marzeń (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Mężczyzna marzeń (tom 2)
Forever
2011-10-04
2011-10-04

Z jednej strony wiem czego się spodziewać po tej autorce - bo schemat jest mega przewidywalny.
Historia taka sobie, bo "łobuz kocha najbardziej" - co jest kompletnie niezgodne z moim podejściem. I nie do końca rozumiem jak można dać się tak traktować przez faceta i jak można tak traktować kobietę.
Mam jeszcze kilka książek tej autorki, ale na ten moment nie jestem pewna czy będę traciła czas na ich czytanie - bo jest wiele innych, dużo fajniejszych czytadełek..

Kristen Ashley pisze bardzo specyficzne postacie. Mężczyźni to typy jaskiniowców, którzy przerzucają kobietę przez ramię i mówią "ty być moja". Kobiety tych samców to oczywiście silne samice, które uwielbiają ich władczość, ale jednocześnie są silne i niezależne.
Przeczytałam kilka książek tej autorki, bo jej historie czyta się (zazwyczaj) lekko, a każdy potrzebuje odetchnąć.
Niestety "Niepokorny mężczyzna" to historia, do której robiłam 2 podejścia i w obu przypadkach po 20 % książki prostu odpadłam.
Nie mogę się wypowiedzieć na temat całej książki, ale mogę wspomnieć o tym co mnie pokonało w tych 20 %.

Brock Lucas vel. Chudy (to ja już wolę jego pseudonim operacyjny Jake Knox) jest według mnie toksyczny. Typ 45 lat nie pozwala dojść do słowa kobiecie, na której podobno mu zależy, wiecznie trzyma ją za szyję jak z nią rozmawia, a jeśli akurat nie zaciska dłoni na jej szyi to trzyma ją za buzię, żeby musiała patrzeć zawsze tylko na niego. Poza tym uwielbia prowadzić monologi.

Przyjaciółka Tess (Martha?) jest według mnie ultra słaba, bo wyciąga "brudy" przy obcych laskach i uważa, że to jest spoko, bo tak to Tess pewnie by się wymigała od rozmowy.

I na zwieńczenie: Tess. Kobieta lat 43. Jej były mąż miał mocno szemrane interesy, skrzywdził ją fizycznie i psychicznie, mimo rozwodu wciąż ją nękał ciężko znosząc odmowę. No i nagle nasza bohaterka trafia na Brocka, który ją oszukał i po prostu jej powiedział, że "taką miał robotę", zniszczył jej zaufanie, a był pierwszym mężczyzną od długiego czasu, którego dopuściła do siebie tak blisko psychicznie i fizycznie. Do tego nie pozwala jej dojść do słowa, mówi jej co ona myśli (a ona oczywiście przyjmuje, że tak, ona dokładnie myśli to co on mówi),tak jak pisałam wyżej trzyma ją za szyję jak z nią rozmawia i jak ona powie coś co mu nie pasuje to ściska jej szyję mocniej... Do tego widzi, że jej przyjaciółka się o nią martwi i przyjechała pod jej dom, to zasłania rolety w całym mieszkaniu. I co na to nasza wspaniała Tess?

"Kupić ci piwo jak będę wracać?"

Rynce opadają.

Bohaterka trafiła z jednego toxika na drugiego, tylko przy tym drugim narracja jest taka, że jest dobry, bo jest policjantem. I akurat jego toksyczne zachowania są pozytywne.
To jest dla mnie nie do przejścia.

Według mnie najlepsza książka z serii. Na początku myślałam, że Tess będzie irytująca i głupkowata, ale jednak autorka stworzyła ciekawą postać z charakterem. On też super. Czysta fikcja 😀

Ta historia jak dla mnie lepsza niż poprzednia. Bohaterka jest słodka, ale za tą słodkością kryje się też ciemna strona, która jest na tyle ciężka dla bohaterki, że nikomu o niej nie mówiła. On działający pod przykrywka w końcu dociera do jej serca.

Nie zgodzę się z opiniami ze jest lepsza od pierwszej części, wręcz przeciwnie fabuła słaba i głowni bohaterzy mniej mi przypadli do gustu. Zobaczmy co w trawie piszczy w części trzeciej...

super

super

Bardzo niepokorny mężczyzna i bardzo cierpliwa i silna kobieta. Historia ciekawa pokazująca różne aspekty życia, problemy rodzinne które potrafią poróżnić i takie które łączą. Autorka porusza też sprawy dotyczące przemocy nad kobietami, gwałtu. Między trudne tematy wplata też sporo humoru.

Recenzja 63/2021

Wraz z końcem listopada dopadłam drugiego tomu serii „Mężczyzna marzeń” od Kristen Ashley. Czy „Niepokorny mężczyzna” jest równie dobrą lekturą co pierwsza część?
Brock działa pod przykrywką. Jego kolejnym zadaniem było zdobycie zaufania Tess. Nie spodziewał się, że to będzie jego ideałem kobiety. Tess przeszła piekło z byłym mężem. Rozwiodła się a obecnie jest właścicielką cudownej cukierni a jej wypieki są znane w całym Denver. Nie spodziewała się, że nowo poznany mężczyzna, który wydawał się spełnieniem marzeń, okaże się detektywem działającym pod przykrywką. Jednak kobieta nie była dla niego tylko zadaniem, bo urzeczywistniała wszystkie jego pragnienia. Czy Brock odzyska jej zaufanie a ona zaryzykuje swoje serce?

Autorka po raz kolejny nie zawodzi. Problemy dnia codziennego wpłata w przemyślaną fabułę i aż ręce świerzbią, aby sięgnąć do kolejnych stron. Bohaterowie są fantastyczni. Zarówno pierwszo jak i drugoplanowi. Nie jestem w stanie ich nie kochać😊 Główne postacie mają spory bagaż doświadczeń. Tess brutalnie traktowana przez męża, przeżyła horror, ale uwolniła się od niego i buduje swój świat na nowo. Brock po rozwodzie z kobietą, która nadal nie ułatwia mu życia, również pragnie normalnego związku. Wie, że taki stworzy z słodką Tess. Szalona była żona, były mąż zajmujący się handlem narkotykami, w tym wszystkim dzieci Brocka które muszą się odnaleźć w tym szalonym świecie – znajdziecie tu nie tylko to. Wartka akcja, strzelaniny, bohaterowie z nietypowymi a jednak tak zwyczajnymi problemami, dodatek namiętnych scen między bohaterami – to wizytówka Kristen, która utrzymuje poprzeczkę naprawdę wysoko. Uwielbiam książki tej autorki, bo wiem czego mogę się spodziewać dzięki czemu są idealnym sposobem na oderwanie się od szarej rzeczywistości.

Recenzja 63/2021

Polecam

Polecam

~ Wstęp ~

Niesamowita i piękna czterdziestotrzyletnia Tessa posiada własną cukiernię. Nie zawsze miała przyjemne życie - wszystko za sprawą swojego byłego męża. Na całe szczęście spotyka Jake'a, który sprawia, że w jej życiu pojawia jeszcze więcej słodyczy...

Jake okazuje się być Bockiem Lucasem, który jest z wydziału antynarkotykowego, który ma za zadanie odkryć co jeszcze może łączyć Tessę i jej byłego męża.

Tess myśli, że to koniec ich wspólnej relacji. Jest w potężnym błędzie, bo Brock jak sobie coś postanowi to się tego trzyma, a on chce być z Tessą i ją chronić.

Czy uda mu się? Czy będzie tym, któremu Tessa zaufa i opowie co przerażającego przeżyła?

~ Recenzja ~

Kolejna cudowna książka od Kristen Ashley. Brock Lukas znany także jako "Chudy" - bardzo mnie rozbawiło jak czytałam przyczynę powstania tego przezwiska - jest facetem, któremu udało się zdobyć słodką Tessę... a potem wszystko schrzanił jak sto pięćdziesiąt.

Mamy przyjemność czytać o perypetiach życiowych tej uroczo(za sprawą Tess)-dzikiej(za sprawy Lukasa) pary.

Cały romans i pożądanie rozwija się pośród problemów, byłych małżonków i przykrych spraw.

Całe szczęście, że ta niesamowita dwójka ma siebie nawzajem. Jest ciężko, ale przecież muszą sobie poradzić, bo na szali jest ich szczęście.

Jestem zakochana w tej historii czytałam ją już parokrotnie i jestem pewna, że jeszcze nie raz do niej wrócę.

Uwielbiam romanse połączone z małą dawką akcji. Emocji nigdy w takiej historii nie zabraknie.

Bardzo wam polecam "Niepokornego mężczyznę"! Mam nadzieję, że wam się spodoba! <33

~ Wstęp ~

Niestety Tessa po czterech miesiącach wypełnionych cudownymi wydarzeniami zderza się z brutalną rzeczywistością....

Dodaj cytat z książki Wild Man