Kresy wschodnie, czyli Białoruś Zachodnia

Wojciech Śleszyński historia 168 str.
LTW
historia

LTW
historia

Porównaj ceny i

Nie, zdecydowanie nie polecam. No, chyba że ktoś od tej pozycji zaczyna swoje spotkanie z Kresami Wschodnimi (w tym przypadku - z Białorusią). Chociaż przeczytanie tego czegoś może zniechęcić do sięgnięcia po pozycję bardziej wartościową). Właściwie trudno powiedzieć, co to jest; wydanie czego Uniwersytet Białostocki zdecydował się dofinansować. Subiektywne spojrzenie na...

Spodziewałam się więcej informacji na temat naszego sąsiada. Tymczesm jest tu ciut historii, ciut architektury, bardzo niewiele współczesności (choć opis obiecuje).
Napisana bardzo prostym językiem, czytając miałam wrażenie że trzymam w ręku podręcznik do historii dla szkół podstawowych.
Książka w moim mniemaniu nie wnosi nic szczególnego na temat Białorusi.

• Kresy
  • Białoruś