Zimowe sny

A Winter Dream
literatura piękna
Hanna de Broekere

Oficjalne recenzje i

Biblijna historia w nowych szatach

[ 30 ] Link do recenzji

Zastanawiające, że główny bohater tak łatwo odpuścił swoją wielką miłość.. dlaczego nie szukał dziewczyny?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo piękna i mądra książka, której akcja dzieje się w zimowej scenerii, więc idealna na okres świąteczno-sylwestrowy, ale nie tylko.

Ojciec prowadzi rodzinną firmę reklamową, w której pracują jego synowie, a ma ich trzynastu z różnymi kobietami. Między braćmi jest rywalizacja o względy ojca. Wzmaga się jeszcze bardziej, gdy ojciec przy całej rodzinie wyróżnia i nagradza...

Zimowe sny są powieścią stosunkowo krótką i różniącą się od innych, czytanych do tej pory, książek Evansa. I to zdanie piszę już trzeci dzień. Tak na dobrą sprawę nie wiem, co mam powiedzieć o tej książce. Joseph ma dwadzieścia dziewięć lat i pracuje w rodzinnej agencji reklamowej wraz z dwunastką rodzeństwa. Cała trzynastka pracuje w firmie, od najmłodszego do...

Jak na Evansa, książka mniej się kręci wokół wątku miłosnego, a dużo skupia się na wątku rodzinnym głównego bohatera. Podobała mi się taka odmiana. Poza tym lubię Evansa za jego nawiązania do Boga - tym razem główny bohater Józef ma wielu braci i prorocze sny jak Józef ze Starego Testamentu. Moim zdaniem ciekawy pomysł na fabułę.

Bardzo wartościowa książka jaką miałem okazję przeczytać. Zawiera w sobie mnóstwo mądrego przekazu. Każdy ma prawo kochać i być kochanym. Przecież wiadomo , że złamane serce kocha podwójnie. Kolejna książka mojego ulubionego autora przy której spędziłem miło czas czytając tę wyjątkową powieść.
Polecam

To jest pierwsza pozycja tego autora, którą przeczytałam. Całą fabułę mogłabym streścić w trzech zdaniach. Książka nie powala na kolana.

Trudno się było wciągnąć w tę historię, głównie przez styl pisarza, ale po przeczytaniu nie żałuję. Opowieść nawiązuje do biblijnej przypowieści o Józefie i jego braciach, tyle, że we współczesnych realiach twórców reklam z polskimi wstawkami.

❄️❄️❄️ RECENZJA ❄️❄️❄️
Richard Paul Evans: Zimowe sny

Piękna okładka nie zawsze gwarantuje równie dobre wnętrze ale na pewno nie w tym przypadku. Tę książkę śmiało można oceniać po okładce 😏

Lubię wracać do książek Richarda Paula Evansa, który poprzez karty swych powieści przekazuje nam ponadczasowe prawdy.

Joseph zwany przez bliskich JJ, to marzyciel, który wierzy w...

Joseph to mądry i inteligentny człowiek. Oczko w głowie ojca. Sny przepowiadają mu przyszłość. Czy dadzą mu szczęście?

Książka w sam raz na długi zimowy wieczór z kocykiem i herbatką, fabuła nie zaskakuje ale jest przyjemna, krótkie wpisy z dziennika głównego bohatera nadają dynamiki

Dyskusje

1 579