Bella. Poruszająca opowieść o sile miłości i przebaczenia.

Okładka książki Bella. Poruszająca opowieść o sile miłości i przebaczenia. Lisa Samson
Okładka książki Bella. Poruszająca opowieść o sile miłości i przebaczenia.
Lisa Samson Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech Seria: Wydanie pierwsze literatura piękna
Wydanie pierwsze
Bella. One moment can change your life forever.
Wydawnictwo Święty Wojciech
2010-12-09
2010-12-09
Marcin Nowicki
kucharz miłość przebaczenie Jose Nina sens życie

Nie znalazłam nic, ale to kompletnie NIC wartościowego w tej książce. Szkoda mi czasu, który przeznaczylam na jej czytanie.

Pomijam fakt, że historia, która została opowiedziana w filmie, a następnie spisana w tej książce jest spłaszczona, poszatkowana, niespójna, niepełna i chciałoby się napisać niedorzeczna. Tłumaczenie jest fatalne, w dodatku pojawia się mnóstwo literówek, a o interpunkcji nie wspomnę. Lepiej obejrzeć film, naprawdę. Chyba jedna z najgorszych książek jakie czytałam, krzywda literatury.

Mądra i życiowa opowieść o życiu kucharza Jose i kelnerki pięknej Niny.
Którzy poznają się w kawiarni, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia ich życie jednak nie potoczyło się według ich planów.Wciąż żyją z brzemieniem swoich win i swoich utraconych marzeń, każde z nich boryka się z tym ogarniającym sensem to co im życie zgotowało, przyniosło w zamian.
Lecz te niecodzienne wydarzenia jednego zwyczajnego dnia w Nowym Yorku to już obracają się w to niezapomniane,pamiętliwe wspomnienie i doświadczenie na zawsze przemieniając tych dwojga ludzi kochających. Zachodzi w ciążę rodzi córeczkę Bellę. Bella to żywe, energiczne, urocze dziecko dużo spędza czasu z własnym tatą i mamą, między ojcem, a córką jest duża więź. Jest to coś niezwykłego, cudownego.

Będąc w bibliotece przykuła moją uwagę ta książka, swą piękną okładką zainteresowała mnie bardzo, że postanowiłam ją wypożyczyć, wybór był bardzo udany trafiony w dziesiątkę.
Sama ta historia poruszająca,wzruszająca wzruszyłam się przy tej książce.
Zachwycona jestem, oczarowana książką.
Przewidywalna,dobra fabuła, wartka akcja i trzyma w napięciu, pisana historia przez życie.
"Bella.Poruszająca opowieść o sile miłości i przebaczenia" to książka o emocjach,wewnętrznych przeżyciach bohaterów, o podejmowaniu trudnych, życiowych wyborów w życiu, o przyjaźni i rodzinie.
Dająca nadzieję, skłania do refleksji, przemyśleń.
Cudowna,urocza, a także znakomita lektura mnie się spodobała!!!!!!

Mądra i życiowa opowieść o życiu kucharza Jose i kelnerki pięknej Niny.
Lecz te...

Nieskładna, nudna i bez jakiejkolwiek akcji.

Nieskładna, nudna i bez jakiejkolwiek akcji.

Cudowna i wzruszająca opowieść. Miłość inna niż się spodziewałam. Warta przeczytania. Polecam

Nie wiem jak mam te książkę ocenić. Nie mam pojęcia:(
Jest nudna, smętna, akcja... akcji nie ma, setki dziwnie skonstruowanych, niezrozumiałych zdań, które czytałąm kilka razy, zeby chociaż spróbować dojść co oznaczają.
Jeśli miała mnie skłonić do refleksji, żebym opowiedziała się ZA czy PRZECIW to zastanawiałam się tylko nad tym czy byc ZA rzuceniem nią o ścianę czy być PRZECIWKO. Dawno byłam tak wkurzona na książkę. Dokonczyłam tylko ze względu na to ze jest cienka i pisana dość dużą czcionką. Ale i tak męczyłam ją długo jak na taką nowelkę..

Nie wiem jak mam te książkę ocenić. Nie mam pojęcia:(

Niesamowita książka, która pokazuje jak wielka potrafi być przyjaźń, miłość i oddanie drugiej osobie. Ekranizacja tej książki, nie dorównała samej książce. Fakt, podobne lecz książka 3 x lepsza :).

Nina jest kelnerką, pracującą w latynoskiej restauracji, próbującą związać koniec z końcem, dlatego wieść o nieplanowanej ciąży nie przyjmuje z radością, dodatkowo zostaje wyrzucona z pracy, która była jedynym źródłem jej finansów. Kobieta postanawia dokonać aborcji, jednak kolega z pracy, skrywający tajemnicę Jose, próbuje nakłonić ją do zmiany decyzji...

Książka powstała na podstawie filmu i niestety widać, że jest bardzo wzorowana na filmie (w książce nie ma chyba dodanego żadnego wątku, który nie byłby w filmie),język powieści prosty, ogółem historia na kartkach papieru wypada słabiej niż w filmie, dlatego chętnym na zapoznanie się z tą historią zdecydowanie polecam film (z niezłą rolą Eduardo Verástegui),książkę można sobie odpuścić, ewentualnie zapoznać się z nią jako ciekawostką, pamiętając jednak, że w tym przypadku to film wywiera na odbiorcy większe wrażenie niż książka (chyba książki powstałe na podstawie filmów fabularnych są takie, ponieważ takie same odczucia miałem przy pozycji "Motyl i skafander"). Liczyłem na trochę więcej ze strony tej powieści, na dodanie nowych wątków lub bardziej rozbudowanego portretu psychologicznego bohaterów, jednak nie znalazłem tego w tej książce, może wina tego, że szybciej można przeczytać całą książkę (niecałe 240 stron napisane dość dużą czcionką) niż obejrzeć film.

Książka powstała...

"Bóg zamknął mi oczy. Wreszcie mogę widzieć... "
"Dzieci są jak kwiaty" :)

"Bóg zamknął mi oczy. Wreszcie mogę widzieć... "
"Dzieci są jak kwiaty" :)

To książka głównie o emocjach i wewnętrznych przeżyciach bohaterów, o podejmowaniu trudnych decyzji, przyjaźni i rodzinie. Powieść daje nadzieję, udowadnia, ze nawet z najgorszej sytuacji jest jakieś wyjście. Ale muszę przyznać, że film dużo lepiej oddaje emocje bohaterów. Może dlatego, że na podstawie filmu powstała książka. Gdyby było odwrotnie, być może efekt byłby lepszy.

• Domowa biblioteczka
  • Zekranizowane

Lisa Samson Bella. Poruszająca opowieść o sile miłości i przebaczenia. Zobacz więcej