Złodziej cieni

Marc Levy Wydawnictwo: Albatros literatura obyczajowa, romans
Le Voleur d'ombres
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Albatros
wspomnienia miłość Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak literatura francuska literatura kobieca cienie
Le Voleur d'ombres
literatura obyczajowa, romans
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak

Przyjemna, lekka, szybka, na jedno-dwa popołudnia.

Bardzo miła, lekka książka, którą bardzo szybko się czyta.

Dwa dni i przeczytana ;) Chociaż z początku nie bardzo wiedziałam, o co chodzi z tymi cieniami, to jednak szybko się wciągnęłam i tak czytałam dalej, aż do końca ;) Bardzo fajna książka ;)

Książka "Złodziej cieni" okazała się przyjemnym zaskoczeniem. Nie spodziewałam się po niej żadnej rewelacji, jednak urzekła mnie jej przyjemna fabuła. Księżkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Ciekawa historia, warta poznania.

Widzisz, miłość najbardziej potrzebuje wyobraźni. Każdy musi tworzyć drugiego całą mocą swej wyobraźni, ze wszystkich sił, nie oddając rzeczywistości ani skrawka ziemi; i nie ma nic równie pięknego, jak spotkanie dwóch wyobraźni” /Romain Gary/

Książka, która zaczyna się cytatem Autora „Życia przed sobą” musi być niezwykła.
Wyobraźcie sobie coś co daje ciepło, spokój,...

Pozytywna, lekka i przyjemna. Odpocząłem przy niej dzisiaj.

Po przeczytaniu tej książki długo zastanawiałam się co o niej napisać, jak ją określić. Długo nie mogłam znaleźć odpowiednich słów. W końcu doszłam do wniosku, że najlepiej określi ją melancholia, nostalgia i magia. Takie właśnie uczucia towarzyszyły mi podczas tej lektury. Akcja powieści jest niespieszna, wydarzenia można powiedzieć spokojnie i powoli następują po sobie....

Chociaż w książce pod tytułem "Złodziej Cieni" zabrakło mi trochę złodzieja cieni, to i tak bardzo podobała mi się ta książka. W bardzo subtelny i przyjemny sposób pokazała, jak ważne w życiu jest zauważanie nieszczęścia i bólu osób w naszym otoczeniu, a poza tym to naprawdę lekka lektura na wieczór po ciężkim dniu.
Poza tym historia Cléi i głównego bohatera to najbardziej...

Strasznie się przy niej umęczyłam. W sumie to nawet nie wiem czemu. Szybko się ją czyta - przeczytałam w jeden dzień - litery okej, treść też nie jest strasznie nudna, a jednak coś mi w niej nie grało. Jakaś taka trochę dla mnie bezwartościowa. Historia mnie nie porwała. Autor nie bardzo potrafił mnie zaciekawić. Tak więc bestselerem bym jej nie nazwała.
Chłopiec, którego...

Jestem już po lekturze "Złodziej cieni" jestem po prostu zachwycona tą powieścią Marca Levy, styl pisania bardzo dobry,,wartka, dynamiczna akcja i fabuła doskonała.
Poznajemy chłopca jedenastoletniego, który jest obdarzony niezwykłym darem, umie kraść cienie..rozmawia z nim, umie odgadnąć smutek u kogoś, odkryć marzenia.

Książka podzielona jest na dwie części- w pierwszej...

Dyskusje

• 2013