Pomnik Cesarzowej Achai - Tom III

Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Pomnik Cesarzowej Achai (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Pomnik Cesarzowej Achai (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Bardzo przyzwoicie

13 Link do recenzji

Trzeci tom był dla mnie miłym zaskoczeniem. Mega się wciągnęłam w czytanie tyj serii i myślę że przeczytanie kolejnego tomu to tylko kwestia czasu. Polecam

Jejku, jakoś w połowie zaczęło się ciężko czytać, odnoszę wrażenie, że autor trochę na siłę przeciąga akcję, na szczęście zakończenie trochę osładza powolne tempo w połowie, ale też trochę mam poczucie, że zakończenie miało też zachęcic do przeczytania kolejnej części...

Gdy pisze tą krótką recenzję , w rękach trzymam już 4 tom pomnika cesarzowej Achai. 3 część przygód o przybyszach zza gór i miejscowych tubylcach rozkręca się na maxa, książkę dosłownie przeleciałem czytając, dużo akcji, niesamowite zwroty o 180 stopni, starzy bohaterowie próbujący znaleźć pomnik cesarzowej i przygody związane z poszukiwaniem wyżej wienionego pomnika w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra, w serii "Pomnik...." Ziemiański trzyma wysoki poziom (przynajmniej do tomu III włącznie). Obawiałem się zjazdu jakości jakiego doświadczyłem czytając kolejne tomy "Achai", ale tutaj autor nie zawodzi. Kolejne przygody Tomaszewskiego, Kai, Randa, mieszanka światów, zderzenie cywilizacji, techniki z magią itd. Polecam :)

Najciekawsza część serii

Po prostu lubię świat przedstawiony w opowieściach o Achai i kontynuacjach tego cyklu. Autor niezmiennie zaskakuje mnie swą wyobraźnią. Choć mam wrażenie, że w tym tomie trochę "odleciał". Mimo wszystko, to wciągająca lektura i szybko się ją czyta. Jestem ciekawa jak akcja się rozwinie w kolejnych tomach.

Momentami wyciekają seksistowskie i szowinistyczne wstawki, ale z tego co wiem jest to grzech często zarzucany Ziemiańskiemu, więc nie będę się rozwodzić. Czasem mnie to razi, ale uniwersum które stworzył i historia którą opowiada jest dla mnie tak lekka, przyjemna i ciekawa, że mogę przeboleć te przykre momenty. Poza tym, jak zwykle klasa.

O ho ho. Myślałem, że sytuacje mam rozpracowaną. Myślałem, że domyślam się co będzie i jak, a tu zaskoczenie. Teraz to już Urban fantasy, pełną gębą będzie, z dodatkiem wszystkich stylów z poprzednich tomów. Przyznam, że jestem znów pozytywnie zaskoczony. Jak ktoś nie rozczarował się na poprzednich tomach to ten powinien tylko przynieść pozytywne doznania.

Książka rewelacyjna. Nie będę pisał, że polecam bo to tom III, (a w zasadzie to VI bo całość trzeba przecież zacząć od Achai), niemniej, ten kto tu dotarł na pewno się nie zawiedzie.

Książka trzyma w napięciu, zwłaszcza ostatnie rozdziały, które przy okazji bardzo znacznie posuwają fabułę do przodu. Początek jest może trochę melancholijny i nie wnosi wiele do fabuły,...

10/10

Dyskusje