Komornik: Junior egzekutor

Okładka książki Komornik: Junior egzekutor
Michał Gołkowski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Komornik Seria: Fantastyczna Fabryka fantasy, science fiction
22 str. 22 min.
2016-03-16
2016-03-16
22 min.
komornik opowiadanie fantastyka

To tylko wprowadzenie do Komornika. 5/10 to adekwatna moim zdaniem ocena. Zaprezentowano lekki zarys fabularny...

jednak nie to, co główna seria...

jednak nie to, co główna seria...

odrobinę niedopracowane, jak na dodatek zachęcający - jak na tak krótki tekst, mogłoby się obyć bez powtórzeń. ale co ja będę mojego guru uczyć jak się pisze :)

historię w pełni docenią tylko ci, którzy już wiedzą, ile Zeka kosztowało polowanie na Jonasza. Dla pozostałych nie ma smaczku...

No cóż, nie każdemu chce się pobierać darmowy fragment. No to zróbmy taki fragment, próbkę. Dajmy nową okładkę i mamy reklamę powieści. A jak to będzie krótkie opowiadanie, które nie pojawi się w pełnej powieści?
Dorwałem się do tej próbki już po lekturze Komornika, więc nie wypowiem się, czy ta forma reklamy jest skuteczna. Ale jako dodatek, rozbudowa historii z kart powieści, taki (jak dla mnie) gadżet - to fajne. Fajne, drobne przypomnienie o co dzieje u większego brata.
W sumie, taka forma promocji książki mi pasuje. Warto by częściej z taką się spotykać. Choć po prawdzie, pozytywny odbiór u mnie bierze się z tego, że powieść Komornik przypadła mi do gustu, więc sięganie po kolejne historie z tego świata sa przyjemną rozrywką.

Dziwne.

Jest to właściwie odrzut z Komornika.
Brzmi jak jeden z rozdziałów. W niemrawy sposób dowiadujemy się o jednej z akcji Ezekiela oraz o tym co dzieje się po jego pierwszej śmierci.

Dziwne.

Jest to właściwie odrzut z Komornika.

Trudno ocenić tak krótkie dzieło mające zachęcić do przeczytania pełnowymiarowej książki. Czy by mnie zachęciło? Nie wiem, bo przeczytałem to niejako na deser po dwóch częściach cyklu:)

Przeczytałem po lekturze Komornika, dlatego zrozumiałem treść. Jednak gdyby nie to, zapewne bym nie wiedział o co chodzi. Polecam te kilka stron opowiadania, ale po przeczytaniu Komornika.

Krótkie wprowadzenie do komornika

Krótkie wprowadzenie do komornika

Świat "Komornika" w pigułce. Bardzo strawnej pigułce a jednocześnie bardzo dietetycznej - pozostawia po przeczytaniu chęć na więcej i żal, że tak szybko się skończyło. Typowa przystawka do dania głównego :) Jestem w trakcie czytania "Komornika", mam za sobą wstęp i kilkanaście dalszych stron, więc świat Junior egzekutora mam częściowo naświetlony i nie brakuje mi jego pogłębionego opisu czy rysu charakterologicznego głównej postaci. Opowiadanie wciąga, zaskakuje, nęci - spełnia swoje zadanie. No i wiedząc skąd jest autor starałem się dopasować obrazy z książki do realnych lokacji, być może z powodzeniem :)Jeżeli tej historii, w tej czy innej formie nie ma w książce, to polecam, jeśli jest - także polecam :)

Myślałam, że czytam demo. Fabuła lekka i przyjemna, gdybym była facetem, pewnie zaraz bym kupiła "Komornika".

Dodaj cytat z książki Komornik: Junior egzekutor