Ona już nie wróci

Hans Koppel Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Granice zła kryminał, sensacja, thriller
Kommer aldrig mer igen
kryminał, sensacja, thriller
Wojciech Łygaś
Granice zła
literatura szwedzka

Są przewinienia, które się nigdy nie przedawniają... Ale czy człowiek ma prawo do samosądu? Czy to usprawiedliwia rodzinę ofiary, która staje się tak samo brutalna i bezwzględna w obliczu zemsty za krzywdy sprzed lat??? Musicie sami sobie odpowiedzieć na to pytanie.

#zemsta#porwanie#przetrzymywanie# przemoc#gwałt
Mężczyzna umawia się na drinka z kobietą poznaną przez internet. W ostatnim momencie tamta dzwoni z zaproszeniem do domu, z powodu skręconej kostki. Na miejscu okazuje się, że wpadł w perfidnie zastawioną pułapkę a jedyne co go spotyka, to śmierć od uderzenia młotkiem.

Małżeństwo o morderczych skłonnościach podąża dalej, ich...

Szybko się czyta. Trzyma w napięciu.

Mam mieszane uczucia odnośnie tej pozycji. Z jednej strony - nie zachwyca, ale jednak ogólnie dobrze się czytało. Może chodzi o to, że naprawdę ciężko jest wczuć się w któregokolwiek z bohaterów. Historia sama w sobie dla mnie jest do przyjęcia. Podsumowując - jeśli nie macie pod ręką jakiejś super- ciekawej innej książki, z tą też można spędzić wieczór czy dwa.

Intryga może i wyrafinowana, ale realizacja już niekoniecznie. Zakończenia czytelnik może się domyślić, zanim przeczyta połowę książki. To co to za kryminał? Bohaterowie też słabo nakreśleni, raczej nie budzą zainteresowania, o sympatii nie wspomnę.
Podsumowując: można przeczytać.

Bohaterowie: 8/10
Akcja: 9/10
Sposób pisania autorki: 7/10
Okładka: 5/10
Kreatywność: 6/10

Warsztat tej powieści jest nieco '' koślawy '' , niektóre zdania zbudowane topornie i aż zgrzytające w uszach . Zbyt dużo powtórek , na tyle dużo , że zauważalnie . Chaotyczny początek i troszkę zbyt mało psychologicznie wykreowane postacie . Ale za to bardzo dobry pomysł i pomijając uwagi powyżej , niezłe wykonanie . Ylva Zetterberg znika na drodze z pracy do domu ....

Nie lubie za bardzo kriminałów ale ta książka bardzo mi przypadła do gustu. Od samego początku mnie zaciekawiła. Czytało mi sie ją lekko i przyjemnie, ponieważ jest napisana bardzo treściwie bez zbędnych ciągnących opisów i komentarzy, chodz sama opowieść nie jest taka radosna. Już poleciłam ją znajomym.

hej
książka nie porywa akcją ani nagłymi zwrotami akcji natomiast bardzo dobrze są opisane są "przypadki" naszej głównej bohaterki.
Dialogi też nie są na najwyższym poziomie.
Ogólnie książka mnie za bardzo nie porwała i ciężko jest mi zachęcić innych do jej przeczytania
pozdrawiam

Świetny kryminał, bardzo wciąga, zaskakujące sytuacje.

• 2014
  • Literatura skandynawska
  • 2013
  • Audiobooki
  • Z biblioteki
  • 2015

Dodaj cytat z książki Ona już nie wróci