To, co zostało

Patronat LC
Jodi Picoult Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
The Storyteller
Data 1. wydania:
2013-02-26
Magdalena Moltzan-Małkowska
Prószyński i S-ka
literatura amerykańska Picoult holocaust śmierć pieczenie chleba eutanazja Magdalena Moltzan-Małkowska
The Storyteller
literatura piękna
Magdalena Moltzan-Małkowska
Kobiety to czytają!

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Siła prawdy, potęga sprawiedliwości, nauka na przyszłość

102 Link do recenzji

Historia nie należy do łatwych. Wrecz przeciwnie, często prowadziła do łez. Ale sądzę, ze każdy powinien ja przeczytać. Poznać losy ludzi, ktorzy przeszli to piekło. Wielkie brawa dla autorki, że umiała płynnie wpleść w rzeczywistość bohaterów historie sprzed lat

Przyjemna książka, niegłupia, ładnym stylem napisana.

Świetna książka! Przyznam, że kiedy brałam za nią pierwszy raz to ją odłożyłam.. Jednak za drugim podejściem pochłonęła mnie totalnie. Piękna historia, z tamatem obozowym w tle.

Nie spodziewałem się, że wraz z Jodi Picoult dotrę za druty Auschwitz.
Nie zdawałem sobie sprawy, że można pisać tak pięknie, choć znając pióro autorki miałem już świadomość czego mogę się spodziewać.
Nie sądziłem, że tak głęboko poruszy mnie ta książka.

Bardzo wciągająca historia, dobrze napisana.
POLECAM GORĄCO

Książka cieżka ze względu na tematyke, ale warta przeczytania.

Od dłuższego czasu zamierzałem przeczytać "To, co zostało" i wreszcie nadarzyła się ku temu okazja. Nie spodziewałem się jednak, że moje pierwsze spotkanie z twórczością Jodi Picoult będzie tak wstrząsające i wzruszające zarazem.

"To, co zostało" to wielowymiarowa powieść ukazująca jedną z najczarniejszych kart historii ludzkości - Holocaust, czyli ludobójstwo Żydów...

Bardzo podobała mi się cała historia w tej książce. Smutna, a jednocześnie niesamowicie wciągająca i przepełniona nadzieją. Temat wojny nie jest moim ulubionym tematem w literaturze, ale ta książka poruszyła mnie do głębi. Czyta się bardzo szybko i chce się odrazu wiedzieć co będzie na kolejnej stronie. Chyba najlepsza jaką do tej pory czytałam Jodi Picoult. Polecam każdemu.

Z jednej strony to smutna historia, z drugiej jednak niezwykle ciekawa i wciągająca. Jak wiele człowiek może znieść i wybaczyć? Autorka próbuje odpowiedzieć na te pytania w swojej powieści.

Jodi Picoult jak zwykle zaskakuje. Porusza trudny temat, tym razem II wojny światowej, w przepięknym stylu. Autorka pisze lekko o temacie trudnym. Historia wciąga, porusza i nie daje o sobie zapomnieć. Jestem świeżo po lekturze i trudno mi opisać jak ogromne wrażenie na mnie zrobiła. Zdecydowanie polecam!

Dyskusje

4 918