Crow's Row

Okładka książki Crow's Row Julie Hockley
Okładka książki Crow's Row
Julie Hockley Wydawnictwo: iUniverse Cykl: Crow's Row (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Crow's Row (tom 1)
iUniverse
2011-04-13
2011-04-13
9781462003907
Romance New Adult Contemporary Dark Young Adult

Tematyka taka jak lubię, bohaterowie których da się lubić, może oprócz głównej bohaterki która przez wiekszosc fabuły irytowała swoimi decyzjami i niedojrzałoscią . Dałabym więcej gwiazdek gdyby fabuła nie była taka przewidywalna, doczytałam tylko dlatego że byłam ciekawa końcówki.

Szału nie ma. Pierwsza połowa książki nudna, nic się kompletnie nie dzieje. Druga połowa trochę lepsza, powoli odkrywane są sekrety. Autorka bardzo powoli się rozkręca, jednak końcówka dobra i zachęca czytelnika do przeczytania drugiej części. Miałam nadzieję na jednotomową przygodę, ale niestety. Trochę żałuję, że się za to wzięłam, bo zanim będzie druga część, na pewno zapomnę co było w pierwszej. Tym bardziej, że póki co nie powala.

Ta książka na pewno ma coś w sobie. Szkoda tylko, że nie wiedziałam, że seria ma mieć 3 tomy i nie poczekałam na wyjście ostatniego, którego wyjście planowane jest na 2019. Pomysł bardzo fajny i niestandardowy, bo nie mamy syna wysoko postawionego członka mafii tylko kolesia, który sam od zera do wszystkiego doszedł i nie jest tylko podrzędnym gangsterzyną z pistolecikiem, ale bossem bossów.. coś jak Escobar bym powiedziała. Miłość Cama i Emmy jest platoniczna jak w Romeo i Julii. Mnie to niestety średnio przekonuje, bo żeby miłość była prawdziwa, zwłaszcza u dorosłych ludzi, i wiarygodna musi być w niej też namiętność, a nie tylko patrzenie sobie w oczy i trzymanie się za ręce. Tu nie ma chemii między główną parą, a przynajmniej ja jej w ogóle nie czuję. Są emocje, napięcie i niepewność, ale fakt, że nie mają się na siebie ochotę rzucić mnie zastanawia. Może po prostu jest to dla mnie zbyt duchowe, a za mało cielesne. Opisy seksu są dla mnie zbyt enigmatyczne, właściwie ich nie ma. Nie lubię się zastanawiać czy mogło dojść do poczęcia czy nie. Autorka chyba boi się słowa seks, ale dla odmiany z pisaniem o strzelaniu w łeb i wypływaniu krwi problemów nie ma. Dla mnie w świecie przestępczym seks, krew i łzy to podstawa. Kilka przekleństw od czasu do czasu też by nie zaszkodziło i uwiarygodniło, że to nie szczęśliwe sąsiedztwo tylko niebezpieczny świat podziemny. Postać Cama wypada w tym tomie średnio. Gdyby nie przedstawienie go w prologu całkowicie bym w niego zwątpiła. W 2 tomie Cam bardzo zyskuje kiedy dowiadujemy się więcej o jego przestępczej stronie, ale znowu autorka przesadziła w drugą stronę i zrobiła z niego idiotę, który wszystko popsuł. Emmy ok... dobra, łagodna, spokojna. Fajną postacią jest Griff, ale tylko w tym tomie, bo w 2 mnie zaczyna wkurzać.

1997

to jest dość dobra książka , naprwdę dziwie sie tylko autorce że na temat seksu było to zwięzłe w dwuch lub tylko trzech zdaniach no ale cóż, tego jej bakowało , czuła się niezręcznie pisać o tym ale o tym że zabijali lala się krew było jej łatwo , najbardziej zakończenie mnie zaskoczyło , juz mysłałam że bohareka usmierci swoja główną postać jedna z dwóch , a tu nie podstep boze , ja bym juz nigdy nie odezwała się do tego, fajne życie w luksusie szef wszystkich sefów , naprawde piekna lektóra i mam nadzieje iz doczekam sie drugiego tomu czuje ze będzie swietne :)) bo sa krótkie przebłyski na koniec tej czesci co nas czeka:))

Jedna z ciekawszych pozycji po które otatnio udało mi się sięgnąć. Mimo młodego wieku bohaterów ich historia bardzo poważna. Może nie zachwyca szczególnie mocno to jednak jest w niej coś takiego co sprawia, że sięga się po nią z przyjemnośćią i ciekawością.

Bardzo dziwna... niestety w złym sensie tego słowa!!!
Podjarałam się okładką, bo pomyślałam o mrocznym romansie z motywem kryminalnym! Sorki... tu nic takiego nie znajdziecie!
Historia opowiada o beznadziejnej dziewczynie, (która wygląda jak dziecko, co z głównego bohatera dwudziestokilkuletniego faceta czyni pedofila).
Cała historia zaczyna się ciekawie i z nuta kryminału, ale po paru rozdziałach robią się flaki z olejem. Nagle członek gangu, ba jego szef zachowuje się jak pantoflarz, nawet na zabójstwo brata reaguje ucieczką...plissss!
Po prostu książka ta zawiodła moje oczekiwania więc wam może się podobać! Ja zawsze zachęcam do czytania i wyrobienia swojego dania!!!

Bardzo dziwna... niestety w złym sensie tego słowa!!!
Cała historia zaczyna się ciekawie i z nuta...

Zaskakująca, pełna zwrotów akcji, końcówka po prostu wciska w fotel i wyciska łzy.

Tematyka dość mroczna, bo mafia, narkotyki, zabójstwa, ale świetnie napisana. Totalny numer 1 na mojej liście ulubionych :) Na pewno kiedyś jeszcze do niej wrócę.

Mam mieszane uczucia. A to dlatego, że temat jest jaki lubię ale za słodko. Do mdłości słodko. Dlatego tylko połowa tego co dałabym, gdyby facet miał jaja ;)

Tak jak moje poprzedniczki uważam, że Cameron mógł być mniej słodki jak na gangusa. Ale ogólnie spoko.

• Romans
  • Dysk