Burza

Okładka książki Burza Julie Cross
Okładka książki Burza
Julie Cross Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Burza (tom 1) fantasy, science fiction
Burza (tom 1)
Tempest
Bukowy Las
2012-06-13
2012-01-17
Bartosz Czartoryski
burza bukowy las

Napisana dość dobrze, czytało mi się ją przyjemnie, jak na debiut autorki to widać, że ma doświadczenie w pisaniu.

Bohaterowie ujdą, chociaż moglibyśmy ich poznać nieco bardziej. Mam wrażenie, że zabrakło nam takiego przedstawienia bohatera, abyśmy my go poznali lepiej.

Początkowo akcja dość powoli się rozkręca, myślę, że gdyby skrócić nieco pierwszą połowę to nic by się nie stało. Bardzo długo nie wiemy kto tak właściwie ścigał naszego głównego bohatera, co też gdzieś mi tam przeszkadzało. Druga połowa książki nieco ciekawsza, dzieje się o wiele więcej. Zakończenie moim zdaniem mogłoby być lepsze, mi jakoś niezbyt przypadło.

Wydaje mi się, że gdybym czytała tą książkę w okolicach jej premiery to moja opinia byłaby znacznie inna. Natomiast w perspektywie dzisiejszej, przeczytałam już tyle książek o podobnej tematyce, że ta na ich tle nie jest wybitna. Książka całkiem całkiem, więc może sięgnę kiedyś po kontynuację.

Raczej kiepska, niezbyt angażująca powieść. Zaskakujące jest jednak to, że w tej niezbyt sensownej fabule mamy takich świetnych bohaterów. Niesamowicie polubiłam Jacksona, jego zachowanie było bardzo naturalne a przy tym rozważne, Holy też była fajną postacią. Tylko dla nich kontynuowałam lekturę, choć już od połowy kompletnie mnie nie interesowało ani co robi tata Jacksona, ani kto to są Wrogowie Czasu. Muszę również przyznać duży plus za to, że młodzieżowy slang był na prawdę młodzieżowy, a nie taki, jak dorośli myślą, że jest młodzieżowy. Wypowiedzi były naturalne, czytało się je z przyjemnością.

Młodzieżówka, że tak powiem. O czym jest nie będę pisać. Jest w opisie, więc wystarczy przeczytać.

Fajnie się obserwowało jak Jackson zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że kocha Holly. I że to nie jest tylko młodzieńcze zauroczenie, lecz prawdziwa miłość.
I uważam, że to co zrobił na końcu, to było jedyne słuszne wyjście. Tylko tak mógł zapewnić jej ( a może też i innym ) bezpieczeństwo.
Z tego co zrozumiałam są jeszcze dwie części, ale niestety w oryginale wyszły one już dość dawno i skoro w Polsce do tej pory ich nie ma to chyba raczej nie doczekamy się polskiego wydania…
Jeśli ktoś zna angielski to pewnie i tak już przeczytał… ja niestety… obejdę się smakiem.

Książkę kupiłam i położyłam na półkę, mój facet pierwszy ją przeczytał a ja zbierałam się do niej 3 lata :D Oczywiście książkę wiele osób poleca a w tym właśnie mój facet ( byłam w szoku - jest jednak wybrednym czytelnikiem ). Mimo, że kupiłam ją tylko ze względu na fatnasy i podróże w czasie to jednak liczyłam na coś więcej. Owszem, książka jest dobra, ale nie jest najlepsza. Mam niedosyt i troszkę się zawiodłam... sama jestem ciekawa czemu. Przez pierwszą połowę ( tak - połowę; książka ma ponad 400 stron ) nie zainteresowałam się w ogóle i zmuszałam się do czytania. Dopiero po przekroczeniu liczby 200 stron z małym haczykiem zaczęła mnie interesować jej zawartość. Zaskoczyło mnie zakończenie. Pomysł na książkę bardzo dobry, ale czy nie troszkę oklepany? Tak czy inaczej przeczytała bym kolejne dwie z tej trylogii, ale póki co brak w języku polskim.
Cechy fizyczne: miękka okładka, szary papier, wygodna do czytania czcionka. Cena dość atrakcyjna.

Ciekawy opis, fabuła. Co poszło nie tak? Na początku myślałam, o to będzie coś super, może podobne do ,,Efektu motyla'' ? Czytałam ją przez prawie miesiąc, próbowałam do niej wracać, jednak dziś ostatecznie kończę na 72 stronie. Dlaczego? Lubię takie fabuły, ale chyba bardziej jako filmy. Zaczynało mnie po prostu nudzić to co czytam, stało się trochę przewidywalne. Dam sobie spokój z książkami o których pomyślę od razu ze skojarzeniem jakiegoś filmu, bo źle się to skończy tak jak i w tym przypadku.

"Bo prawda jest taka, że...nawet kiedy nie mam pojęcia, co zrobić dalej...mogę przyznać jedno...Niczego nie żałuję"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mało ciekawe. Nie rozumiem dlaczego zostaiśmy wrzuceni od razu jak główny bohater wie, że umie podróżować w czasie. Nie polecam tej pozycji.

Wspaniała książka

Wspaniała książka

Moim zdaniem bardzo udany debiut autorki. Coś co innych zniechęca, mnie usatysfakcjonowało ;) Bez zbędnych wstępów od razu przeszliśmy do głównego wątku skoków w czasie, akcja jest wartka, bohaterzy spójni a sama książka do przeczytania na jedno posiedzenie. Idealna lektura na plażę.

Podchodziłam do tej książki kilka razy i ciągle było w niej coś co powodowało że zostawiałam ją na kolejne kilka miesięcy. W końcu jednak usiadłam i dałam jej szansę. W sumie to oceniam ją średnio. Nie moje klimaty.