Wyspa Motyli

Die Schmetterlingsinsel
literatura piękna
Paulina Filippi-Lechowska
miłość romans szczęście podróż

Fajna. Super sie czyta. Od razu zamarzylam pojechać na Sri Lanka. Trochę zbyt dużo tandetnych zbiegów okolicznosci. Dla relaksu - polecam!

Powieść pachnąca herbatą i cynamonem. Autorce udało się uchwycić wyjątkowy klimat Cejlonu.

Nie sądziłam, że tak mi się spodoba ta książka.
Akcja książki dzieje się w czasach obecnych, ale przez to, że główna bohaterka próbuje rozwikłać rodzinne tajemnice, przenoszeni jesteśmy w XIXw na Cejlon.
Polecam. Fajne czytadło.

1.05.2019

Misz masz epok i miejsc, a wszystko połączone tajemniczą historią rodziny. Rodziny specyficznej, bo pełnej silnych, odważnych kobiet, które nie boją się ruszyć pod prąd w czasach, gdy kobieta miała prawo tylko ładnie wyglądać.
Bardzo fajna propozycja na jesienny weekend

Diana ma rozwiązać "rodzinną tajemnicę". Trochę śmieszne są zdania z tym wyrażeniem, ale to jedyne, co mnie śmieszyło i było słabe.
Książka rzeczywiście została napisana z rozmachem, bo przenosimy się na Cejlon i kolonijne uprawy herbaty. Losy prababki Diany, Grace, były bardziej ciekawe, niemniej jednak jedna i druga historia strasznie ślamazarnie się rozpoczynała. Choć w...

Czy kiedykolwiek marzyliście o wakacjach w krajach Orientu? Zapierające dech w piersiach widoki, odmienne smaki oraz kultura będąca połączeniem buddyzmu i hinduizmu. Czego chcieć więcej? Czas wakacji dopiero się zaczyna, więc nic straconego. Tym bardziej, że w przepiękną podróż malowniczymi szlakami Cejlonu zaprasza Corina Bomann w powieści Wyspa Motyli.

Jakie emocje...

Jestem oczarowana tą książką - polecam na każdą porę dnia i roku.
Okładka cudowna !

Rewelacja! Piękne opisy, lekko się czyta.
I nie przeszkadza przeskakiwanie z lat do lat.
No ja czytając chciałam tam być!
Ja nadal chcę tam pojechać ;)

Fenomenalna!
Szybko wciągająca i dawkujaca emocje. Nie da się od niej oderwać dopóki nie rozwiklasz rodzinnej zagadki.
Warto przeczytać.

do przeczytania i zapomnienia...

Dyskusje

• 2013