Steelheart

Okładka książki Steelheart Brandon Sanderson
Okładka książki Steelheart
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Delacorte Press Cykl: Mściciele (tom 1) fantasy, science fiction
Mściciele (tom 1)
Delacorte Press
2013-10-24
2013-10-24
Inne

Brakowało mi w tej historii trochę bardziej złożonych bohaterów, niby wszystko grało, fajnie poprowadzona fabuła i zaskakujące zwroty, zakończenie mnie zbiło z tropu ale po przeczytaniu poczułem, że czegoś mi tu zabrakło, jakbym „za słabo się zżył” z postaciami. Mimo wszystko polecam fanom Brandona i sci-fi.

Przyjemna historyjka , coś jak xman

Przyjemna historyjka , coś jak xman

Stalowe Serce bardzo przypomina zrodzoną z mgły i cała tę serie, tylko jakby w drugą stronę bo Ci którzy mają moc to Ci źli. Ogolnie bardzo mi się podobało, nie jest to literatura nad którą trzeba sie mocno skupić - od poczatku jest bohater na którym się skupiamy co lubię dla relaksu poczytać.

Bardzo dobra trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji fantastyka o anty-super-bohaterach. Jestem pod wrażeniem. Sanderson w zupełnie innym wydaniu niż "Z mgły zrodzony", ale tu też wszystko się zgadza. Podobał mi się zabieg z zostawieniem czytelnikowi miejsca na domysły i szukanie rozwiązań. Minus jedna gwiazdka za nadużywanie słowa "calamity". Pod koniec było to już trochę irytujące.
W pewnym miejscu była dla mnie smutna i nie potrafiłam zrozumieć dlaczego. Rzadko książka wzbudza we mnie takie emocje.
Książka tak ciekawa i wciągająca, że trudno się oderwać. Oczywiście rozdziały zakończone takimi cliffhangerami, że lepiej zrobić przerwę w połowie rozdziału lub przeczytać na raz ;)

Znakomita książka opowiadająca o dystopii i całkowicie wywracająca do góry nogami świat superbohaterów.

To miła odmiana od typowych dla Sandersona ciężkich od światotwórstwa cegieł. Lekki humor, tak rzadki w dystopicznych młodzieżówkach sprawił, że była to bardzo przyjemna lektura.

Seria bardziej spodoba się młodzieży.

Seria bardziej spodoba się młodzieży.

Przyjemna młodzieżówka, nieźle napisana jak to na Sandersona (z wcześniejszych lat, bo obecnie robi na akord) przystało. Pomysł na odwróconych superbohaterów ciekawy, akcja wartka, prosta rozrywka, ale po czymś cięższym zupełnie przyzwoita. Czyta się szybko i jest spoko.

Nic specjalnego.

Nic specjalnego.

Bardzo fajna książka. Na pewno spodoba się miłośnikom serialów o superbohaterach😊

Świetnie się przy niej bawiłam. To taka lekka, rozrywkowa fantastyka.

Świetnie się przy niej bawiłam. To taka lekka, rozrywkowa fantastyka.