Stalowe serce

Okładka książki Stalowe serce Brandon Sanderson
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Stalowe serce
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Mściciele (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2013-10-24
Joanna Szczepańska
Inne

więcej Więcej

Pewnego dnia, na niebie pojawiło się Calamity i obdarzyło niektórych ludzi nadnaturalnymi mocami. Ludzie nazwali ich Epikami. Wbrew oczekiwaniom, nie zaprowadzili oni porządku, ani pokoju na ziemi, lecz skierowali się w stronę zła – postawili sobie za cel dominację nad ludzkością.

David, w wieku ośmiu lat, w trakcie wizyty w banku gdzie udał się z ojcem, spotkał dwóch...

Cały cykl jest słabiutki. Zmęczyłem całą serię licząc , że ruszy ale nie ruszyło. Krótko : wszystkim chętnym do zapoznania się z pozycją - jeżeli nie spodoba się Wam pierwsza książka to wierzcie lepiej nie będzie i nie traćcie czasu tak jak ja, natomiast jeżeli ktoś tą książką się zachwyci to kolejne tomy są dokładnie takie same i z pewnością będzie zadowolony

Bardzo taka dziecinna ta książka. Do końca nie dosłuchałem, bo mimo wysiłków lektora to nudna opowieść. Może dzieciakom się podobać, mnie nie.

Ponownie inne spojrzenie na twórczość Sandersona i kolejny raz mi udowodnił, że sięgając po jego książkę na pewno się nie zawiodę:)
Historia jest ciekawa i trąci to trochę "młodzieżówką", ale nie na tyle, aby to przeszkadzało starszemu czytelnikowi. Całość wciąga i czyta się dość szybko i sięgnę na pewno po kontynuację.

Niczym nie zaskakuje. Świat ciekawy, historia niezbyt. Domęczyłem do końca.

Jestem wielkim fanem Ostatniego Imperium, tutaj niestety się zawiodłem :(

Dynamiczne czytanie

Brandon Sanderson już od dawna widnieje na mojej liście pisarzy, z których twórczością chciałam się bliżej zapoznać. Mam w planach wiele jego pozycji, jednak zdecydowałam się zacząć od tej. Dlaczego? Ponieważ o tej serii, tj "Mściciele" nie słyszałam nic. Nikt o niej nie mówi, więc nie mam żadnego odniesienia i nie mam zakodowanych w głowie opinii na jej temat.

O czym...

Całkiem niezła, jak na książkę dla nastolatków. Pewne fragmenty fabuły wydawały mi się nieco spłaszczone. Trochę jakbym czytała zarys scenariusza na krótki serial czy film. Miałam podobne uczucia przy Elantris. Oczywiście znajduje się tu wszystko, czego można spodziewać się po Sandersonie, tylko w nieco uproszczonej formie.

Brandon Sanderson to pisarz, który stworzył tak popularne i z pewnością świetne serie fantasy jak Ostatnie Imperium czy Archiwum Burzowego Światła. W obrębie obu tych cykli ciągle powstają nowe książki, choć żadnej z książek autora nie miałem okazji wcześniej przeczytać, dziwnym więc trafem przypadło mi akurat przeczytać Stalowe Serce. Stalowe serce, pierwszy tom serii...

Zdecydowanie świetna pozycja. Świetni bohaterowie i interesujący, nowy pomysł na fabułę. Równie świetne zwroty akcji - nie dało się przewidzieć zakończenia. Bardzo polecam :D

1 879
    1 654