Gwiazdy jak pył

Isaac Asimov Wydawnictwo: Prima Cykl: Imperium Galaktyczne (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Stars Like Dust
Data 1. wydania:
1973-01-01
838585505X
Paulina Braiter-Ziemkiewicz, Paweł Ziemkiewicz
Prima
imperium galaktyczne asimov
The Stars Like Dust
Imperium Galaktyczne (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
838585505X
Paulina Braiter-Ziemkiewicz, Paweł Ziemkiewicz
imperium galaktyczne asimov

Pierwsza część serii o Imperium Galaktycznym, będącym z kolei częścią ogromnego cyklu Fundacja.

Moim zdaniem bardzo dobre wprowadzenie do serii. Fakt, historia jest prosta, wątki miłosne niepotrzebne, czarne charaktery trochę przewidywalne, ale widać, że miało być lekkie i tak wyszło. Zakończenie w mojej opinii rekompensuje te niedociągnięcia, będące najprawdopodobniej...

Mentalność rodem ze średniowiecza nie opuści ludzkości nawet w erze kosmicznych podbojów. Zwaśnione rody, dążenie ku niepodzielnej władzy, nawet dworskie maniery i przyodziewek będą przylegać do nas jak druga skóra pomimo opanowania skoków w nadprzestrzeń, na planetach odległych od Ziemi o całe eony. Podobnie jak skłonność do knowań, wszelkich intryg i spisków - nadzieja w...

Czasami zastanawiam się dlaczego sięgam po książki Asimova.
Sam do końca nie wiem co mnie w nich intryguje. Cykl „Roboty” mnie zaciekawił.
Tym razem jestem trochę zawiedziony. Ale początki są zawsze trudne.
Plusy:
- dość dobry wprowadzający prequel do „Fundacji”;
- fabuła, próba dominacji we wszechświecie przez planetę Tyrann;
- Byron Farrill i jego zdolności dedukcyjne;
-...

„Gwiazdy jak pył” to nieudana próba literacka wspaniałego Isaaca Asimova. Powieść ta cierpi bowiem na trudne do wybaczenia dolegliwości – sztuczni bohaterowie, nienaturalne dialogi i wątki rozwiązywane nielogicznie. Wydaje mi się, że tylko prawdziwy fan Autora oraz literatury tego gatunku jest w stanie doczytać do końca tę książkę.
Cała intryga powieści opiera się na...

Toż to nie Asimov! Nie wiem jak to jest możliwe, że autor piszący tak mądre, głębokie i absolutnie genialne powieści spłodził taki shit! Naprawdę niby fabula3 jest interesująca, sama historia mogła by być ciekawa ale sposób w jaki jest prowadzona, dialogi tak płytkie i głupie to się nie mieści w glowie. Postać głównego męskiego bohatera i księżniczki jest potwornie...

dla zaznajomionych z cyklem "Fundacja"

"Gwiazdy jak pył" to historia głównie jednego człowieka. Młodzieńca, który będąc u początków swego dorosłego życia zostaje wciągnięty w aferę polityczną na skalę kosmiczną. :) I choć mamy tu i wątek miłosny i sensacyjny oraz nieoczekiwane zwroty akcji to jednak czegoś tam brakuje. Jakiegoś większego polotu. Chyba najsłabsza część tryptyku.
P.S. Jedno warto dodać - takiego...

Niedoczytałam, bo tego się zwyczajnie nie da czytać. Sztampa, drętwota i sztywne dialogi.

Nie jest to największe dzieło Asimova, ale ciekawy prequel "Fundacji". Dobre, wciągające science-fiction.

Zacząłem przygodę z imperium galaktycznym po przeczytaniu trylogii fundacji oraz wszystkich książek z serii roboty. Książkę czytało się dużo słabiej niż poprzednio wymienione tytuły i tylko końcówka mnie zainteresowała. Całe szczęście nie jest długa i fan Asimova może przez nią przebrnąć w jeden wieczór. Mam nadzieje że kolejne dwa tomy imperium galaktycznego będą ciekawsze

Dyskusje

• Fantastyka
  • Science Fiction
  • Asimov
  • 2019
  • SF
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Gwiazdy jak pył