Kompendium wiedzy o zarządzaniu projektami (PMBoK) - wydanie 4

Okładka książki Kompendium wiedzy o zarządzaniu projektami (PMBoK) - wydanie 4 praca zbiorowa
Okładka książki Kompendium wiedzy o zarządzaniu projektami (PMBoK) - wydanie 4
2009-01-01
2009-01-01
9788391946282
zarządzanie projekty biznes

Tzw. okrąglucha jak to mawiali moi nauczyciele rzemiosła.
Zbiór ogólników, podstaw, pojęć i ogólny szkic zakresu dyscypliny, ale jest to dobry pierwszy krok w świecie PM. Nudna do bólu, wtórna w swoim własnym zakresie i nawet nie sili się, żeby czytelnika zainteresować bądź co bądź mocno ekscytującą ścieżką zawodową.
Ważne, żeby się nie zrazić i zgodnie z zasadą od ogółu do szczegółu potraktować całą tę pozycję jako pierwszy krok - jako ogół.
Project Manager tak ogólną wiedzę powinien mieć, ale tajniki związane ze stanowiskiem wchodzą w krew wraz z doświadczeniem, natomiast liczy się wiedza i umiejętności nienabywalne w literaturze. Dobrego PM do tej roli szykują doświadczenia z całego życia, a technikalia i tak zmieniają się z każdym nowym projektem/miejscem pracy.
Podstawowa, nudna, ogólna - mimo wszystko potrzebna.

Tzw. okrąglucha jak to mawiali moi nauczyciele rzemiosła.
Ważne, żeby się nie zrazić i zgodnie z zasadą od ogółu do...

Niestety książka ta nie jest najlepszą pozycją do nauki metodyki PMBoK. Każda strona jest podobna, w rozdziałach powtarzają się te same schematy, a nawet te same zdania. Przy czytaniu ma się wrażenie, że trzyma się w ręku ustawę, a nie książkę do nauki. Lepsza pod względem przestępności jest wersja angielska. Lepiej zainwestować w inne książki na rynku.

po trzech intensywnych miesiacach nauki w koncu udalo mi sie zdac egzamin PMP. Wiedza zawarta w kompendium PMBOK jest podstawa dobrego zarzadzania, nie tylko projektow. Polecam.

Must read dla PM

Must read dla PM

• Project Management
  • Rozwój osobisty/refleksja/finanse
  • 2015
  • Praca
  • Wycieczka do bilblioteki/księgarni
  • Aga

Dodaj cytat z książki Kompendium wiedzy o zarządzaniu projektami (PMBoK) - wydanie 4