Królestwo łabędzi

Okładka książki Królestwo łabędzi
Zoë Marriott Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Poza czasem fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2013-03-06
Monika Walendowska
Poza czasem

więcej Więcej

Przyjemna baśń z kategorii young fantasy do poczytania do poduszki.

Od zawsze kochałam bajki, baśnie itp., więc poprostu musiałam to przeczytać. Książka opisuje baśń, która akurta z tych ,,łabędzich" mi się najmniej podoba...ale co tam. Grunt, że jest baśń.
Książka ma potencjał, niestety czegoś mi tu brakuje...chyba jest za bardzo skrócona. Książka, która rozgrywa się w ciągu 2 czy 3 lat, brzmi jakby trwała tydzień. Choć oczywiście jest to...

Niecierpliwie czekałam na lekturę "Królestwa Łabędzi" i przyznam, że jestem trochę rozczarowana.
Na początku zapowiadało się ciekawie, ale już przy drugim rozdziale zaczęło robić się trochę dziwacznie. Widać, że autorka miała lekkie problemy, żeby w płynny i czytelny sposób wytłumaczyć, o co chodzi z eneidą, czarami i podobnyni sprawami. Jeśli chodzi o opisy były napisane...

Spodziewałam się zupełnie czego innego po tej książce, w sumie czegoś lepszego. Mam wrażenie, że jest ona marnym połączeniem bajki o królewnie Śnieżce (bez krasnoludków) i odrobiny Brzydkiego kaczątka. Książka miała potencjał (a raczej sam zarys akcji miał jakikolwiek potencjał), ale nie podoba mi się jak autorka podeszła do tematu. Cała ta historia dotycząca...

Bardzo ciekawa opowieść pełna magii, miłości zarówno tej rodzinnej ale też i romantycznej. Stara dobrze znana nam bajka przedstawiona w innej dla czytelnika wersji. Polecam ☺️

Aleksandra nie ma większych problemów. Pochodzi z królewskiego rodu, ma fajnych braci i wspaniałą matkę. Tę sielankę przerywa śmierć matki. Alexandra musi uratować braci. Pomaga jej w tym przystojny Gabriel. Zła macocha, magia jak i cała historia kojarzy mi się z baśniami Grimmów. Lekka lektura na wieczór, nie jest to książka wybitna, ale gdy nic nie ma w telewizji, można...

Liczyłam na coś lepszego. Piękna okładka, jedna z moich ulubionych baśni jako motyw, a w środku bardzo infantylna, przewidywalna do bólu historia.

świetna, lekka do czytania książka. Baśń dla dużych dzieci czyli dorosłych, którzy duchem nadal pozostają przy Kopciuszku i Śpiącej Królewnie. Powieść nie jest obszerna i bardzo szybko się ją czyta, natomiast posiada wiele uniwersalnych prawd i mądrości.

" ... wszystkim brzydkim kaczątkom.
Nie zazdrośćcie tym puszystym żółciutkim
głuptasom. To nie z nich wyrosną łabędzie."

Książka autorstwa Zoe Marriott pod tytułem "Królestwo łabędzi" to wspaniała książka, nawiązująca do baśni H. C. Andersena pt."Dzikie łabędzie" (tytuł oryginalny: De vilde Svaner).
Książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Opowiada losy Aleksandry,...

Ostatnia książka jaką przeczytałam w roku 2017 :)
Po licznych obyczajówkach i pod wpływem impulsu w księgarni kupiłam ,,Królestwo Łabędzi"
To chyba moja ulubiona Baśń Braci Grimm :)
książka pozytywna :) inaczej opowiedziana historia Baśni o łabędziach.
Polecam :)

• 2013