Silver

Okładka książki Silver
Asia Greenhorn Wydawnictwo: Dreams Cykl: Winter (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Winter (tom 2)
Silver
Dreams
2013-04-22
2013-04-22
Kornelia Krzystek

Ciekawe, wciąga ale jednak sama książka trochę mnie zmęczyła, mimo to akcja bardzo fajna wiec polecam

Tom drugi podobał mi się zdecydowanie bardziej. Widać było, że autorka podciągnęła swój kunszt pisarski. Zależy co dla kogo jest happy endem, ale dla mnie go nie było i to mnie bardzo zaskoczyło, ponieważ to pierwsza książka fantasy, jaką miałam okazję przeczytać, która kończy się w taki sposób. Rhys mnie urzekł od samego początku, ale cóż jako niepoprawna romantyczka, mam...

Recenzja - http://bycie-molem-nie-jest-zle.blogspot.com/2015/07/silver.html

Moją opinię na temat tej książki znajdziecie na → http://bycie-molem-nie-jest-zle.blogspot.com/2015/07/silver.html

I część masakra, II beznadziejna, a III ujdzie. Tak naprawdę tylko 50 ostatnich stron było interesujące. Książka, tak samo jak poprzednia część mogłaby być o połowę krótsza, albo zamiast obu części liczących ok. 900 stron, mogłaby być jedna z 400 lub 500 stronami. I czy ktoś mógły mi wytłumaczyć, dlaczego ona na okładce ma różowe włosy?!

RECENZJA ZNAJDUJE SIĘ TAKŻE NA BLOGU http://czytam-z-pasja.blogspot.com/

Winter dowiaduje się całej prawdy o sobie i Mocy. Dręczy ją myśl, że płynie w niej krew Dwóch Ras - ludzkiej i wampirzej. Nie może poradzić sobie z nowymi doświadczeniami. Pakt wisi na włosku. Coraz częściej dochodzi do wampirzych ataków. Istnienie tajemniczego świata może wyjść na jaw. Winter...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tatuś wrócił.... (radocha ;o )
Rhys ten chłopak mnie kiedyś zniszczy (umysłowo) co niewinnie się zaczeło skończyło się krwawo...Dobrze, że później się ogarnoł... Ta książka w momętach...myślałam o rzuceniu nią o ścianę...dosłownie i w przenośni...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powracamy do świata Winter i jej przyjaciół, zarówno tych ludzkich jak i wampirzych.

Ponownie jak w "Winter" obserwujemy głównie Winter, ale także przeskakujemy pomiędzy innymi bohaterami. Fajny zabieg, ale niestety niektóre fragmenty nie wnosiły niczego nowego do powieści. Winter dalej da się lubić, nie zmienia się, jest zdolna do największego poświęcenia. Z kolei Rhys...

Świetna książka, warta przeczytania, podobała mi się bardziej niż pierwsza. "Zaskakująca" śmierć głównej bohaterki była dla mnie wielkim zaskoczeniem ;) wariactwa Rhysa też nieprzewidziane, jednakże urzekł mnie profesor Vaughan, chyba jego postać była najbardziej zaskakująca pod każdym względem, polecam :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kontynuacja ciekawie przedstawia dalsze losy bohaterów, niespodziewane zwroty akcji tak samo dobrze wciągają czytelnika jak przy pierwszej części. Szczęśliwe zakończenie jak najbardziej pasuje do całości, a pomysły autorki mogą być naprawdę inspirujące. Polecam wszystkim miłośnikom wampirów i życzę dalszego rozwoju młodej pisarce. ;)

• Chcę w prezencie
  • 2014