Look

Okładka książki Look Sophia Bennett
Okładka książki Look
Sophia Bennett Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Niebieskie Migdały literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Niebieskie Migdały
The Look
Egmont Polska
2013-03-13
2013-03-13
Monika Walendowska
Sophia Bennet literatura młodzieżowa

Ted chce zostać kimś więc gdy dostaje propozycję zostania modelką nie zastanawia się długo. W między czasie dowiaduje się że jej siostra jest chora a rodzinie przydały by się pieniądze co dodatkowo motywuje ją do działania. Jednak gdy poznaje Nicka nie jest już pewna czy wybrała słuszną ścieżkę kariery. Czy uda jej się przezwyciężyć przeciwności losu i będzie z Nickiem? I czy wspieranie siostry w tym trudnym momencie jej życia będzie ważniejsze niż chęć zyskania sławy? Czy wszystko pójdzie dobrze i los się odmieni a rodzina Ted znów będzie szczęśliwa?

Prosta i lekka historia mimo że temat niełatwy. Moim zadaniem książka powinna się spodobać szczególnie nastolatkom.

Świetna, ciepła i pouczająca książka o miłości do siostry, do rodziców, o marzeniach, o akceptacji siebie. Bardzo łatwo i szybko się ją czyta. Zmartwienia Ted są miłą odskocznią od codziennych dylematów, kibicujemy jej siostrze by w pełni wróciła do zdrowia, mamie, by miała siły w pracy i w prowadzeniu domu, tacie, by znalazł pracę i by nie niszczył więcej garderoby Ted. Gorąco polecam!

Ta książka to opowieść o przyjaźni, pierwszej miłości, codziennych problemach, ale też o marzeniach, które każdy z nas ma. Bohaterką jest Edwina zwaną Ted, piętnastolatka uważana w szkole za brzydactwo, która ma jednak to coś, co sprawia, że zostaje zauważona przez jednego z łowców talentów jednej z najlepszych agencji modelek w Londynie. Zostaje zaproszona na zdjęcia próbne. I wreszcie świat zawodowego modelingu staje przed nią otworem. Ted musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że dawne kompleksy nie dają o sobie zapomnieć a dziewczyna dużo lepiej radzi sobie za obiektywem niż przed nim. Do tego dochodzą problemy w domu. Tata Ted który jest historykiem po utracie pracy na uczelni spędza całe dnie w pokoju pisząc własną książkę i poszukując bezskutecznie zatrudnienia. I wiecznie zapracowana mama, która musi pogodzić dwie prace z obowiązkami w domu i gotowaniem dla całej rodziny, co jest jej ulubionym zajęciem. I jest wreszcie Ava, dwa lata starsza siostra Ted, piękna, podziwiana, ta mądrzejsza i lepsza. Lecz niespodziewana wiadomość o śmiertelnej chorobie Avy burzy życie całej rodziny. Okazuje się, że Ava ma raka i czeka ją chemioterapia i naświetlanie. Cała rodzina wspiera Avę, a najbardziej Ted, która nawet ścina swoje włosy, by siostrze było raźniej, gdy w wyniku chemioterapii dziewczyna je traci. Gdy stan Avy pogarsza się Ted rezygnuje z sesji w Nowym Jorku by być przy siostrze i wspierać ją, bo chemioterapia nie przyniosła poprawy. Avę czekają naświetlania. W międzyczasie chora dziewczyna zrywa ze swoim chłopakiem Jessem, nie chcąc obciążać go swoimi problemami i chorobą. A Ted zakochuje się w przystojnym, ale niemiłym synu szefowej agencji modelek. Czy Ava wyzdrowieje i pogodzi się z Jessem? Czy Ted uda się odnaleźć drogę do serca Nicka? Cechą charakterystyczną książek dla młodzieży jest morał. W powieści ,,Look" autorka porusza wiele ważnych tematów, jakimi są znanie swojej wartości, dystans do swojego wyglądu i charakteru, walka o własne prawa, odkrywanie pasji oraz życie ze świadomością, że jest się śmiertelnie chorym. Książka każe nam docenić rolę rodziny, bo tylko ona zawsze nam pomaga i wspiera nas w każdej sytuacji. Świetna książka pełna wiary, miłości i nadziei, ale również i humoru, wzruszająca, momentami zabawna. Piękna, jedna z lepszych, jakie ostatnio czytałam, i którą warto przeczytać. Polecam!

Ciekaea. Napisana w bardzo przyciągający sposób. Dobrze pokazuje aspekty pracy modelki i życia kogoś chorego na raka

Książka bardzo dobra, wciąga od początku do końca.

Książka bardzo dobra, wciąga od początku do końca.

W skrócie: Bardzo fajna książka.
Porusza głębszą tematykę o odkrywaniu siebie i podejmowaniu własnych decyzji. Pokazuje, że każdy jest wyjątkowy. Napisana została z humorem co bardzo mi się podobało :D
Główną bohaterką jest (nieletnia) Ted. Nie wyróżnia się jakoś szczególnie, prócz wzrostu. Nie można powiedzieć, że jest pewna siebie, w porównaniu do jej siostry.
Pewnego dnia obie dziewczyny poszły zarobić pieniądze grając na ulicy. Tam Ted zostaje zauważona przez Simona, który wręcza jej wizytówkę, co powoli i stopniowo wprawia maszynę w ruch.
Makijaż, stroje, nowe znajomości, choroba, wzloty i upadki, dwie strony obiektywu. Przygoda Ted.

W skrócie: Bardzo fajna książka.
Pewnego...

Jedna z najgorszych książek jakie przeczytałam.

Jedna z najgorszych książek jakie przeczytałam.

Lubię, zdecydowanie. Typowa młodzieżówka. Typowe problemy nastolatek, aż nagle pojawia się choroba. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Za to książkę pochłonęłam w pół dnia. Polecam!:)

Look to wzruszająca historia o zmaganiach ze straszną chorobą i poświęceniu. Siostra Ted choruje na raka, a główna bohaterka próbuje zrobić wszystko, aby poprawić jej humor i odciągnąć jej myśli od najgorszego. Tak też trafia do agencji modelek, jednak świat modelingu jest brutalny i nie każdy może w nim przetrwać. Ted dowiaduje się tego na własnej skórze. Wreszcie dostaje szansę na światową karierę, ale łączy się to z wieloma wyrzeczeniami i trudnymi decyzjami. Czy da się pogodzić szalony świat modelki i znaleźć czas na wspieranie siostry w zmaganiach z chorobą?

• 2015

Sophia Bennett Look Zobacz więcej